Προς το περιεχόμενο

Forza Motorsport 6 Review (Xbox One)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι το Forza 5 οπως επρεπε να ηταν και ο λογος που θεωρω το Forza 5 σαν την μεγαλη αρπαχτη της εταιριας και αυτο φενεται και απο την υποδοχη που ειχε,κυριως απο τον κοσμο http://www.metacritic.com/game/xbox-one/forza-motorsport-5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλι σε εξοδα θα μπουμε την τρελλα μου μεσα δεν την γλυτωνω την αγορα, μεγαλη αδυναμια το forza,το ευχαριστηθηκα δεοντως το 5..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οταν λες racing game σε κονσολα ο νους παει σε Gran Turismo κυριως λογω ps1/ps2 αλλα και ps3,ειδικα αν σκεφτεις τι εχει πουλησει περισσοτερο στην Ελλαδα(κυριως λογω της κονσολας).

 

Οσο για το Gran Turismo για ps4 δεν την ενδιαφερει και πολυ την Sony γιατι ουτως ή αλλως εχει κανει τις πωλησεις που ηθελε και χωρις αυτο.

 

Οσο για το Forza δεν ειναι τυχαιο που η MS δεν το εχει βγαλει σε PC(αν σκεφτουμε δηλαδη τι δυνατοτητες θα ειχε απο πλευρας γραφικων/mods κλπ.Γιατι πολυ απλα αν το εβγαζε και αυτο στο pc οπως το gears of war(και παλια και Halo)τοτε κανενας δεν θα αγοραζε την κονσολα της.

Απο αυτά που έγραψες δεν αλλάζει τίποτα από αυτά που ειπα. Το Forza σκότωσε το όνομα GT ειδικά για τους νέους gamers που δεν έχουν προλάβει ps1-ps2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτά που έγραψες δεν αλλάζει τίποτα από αυτά που ειπα. Το Forza σκότωσε το όνομα GT ειδικά για τους νέους gamers που δεν έχουν προλάβει ps1-ps2

Και σου ξαναλεω. Στο εξωτερικο ισως αλλα στην Ελλαδα οχι αφου το μεγαλυτερο μεριδιο αγορας ανεκαθεν ηταν και ειναι Playstation.

 

Ασε που ουτως ή αλλως Forza και Gran Turismo ειναι exclusive παιχνιδια για την καθε κονσολα αρα κακως γινεται αναφορα μεταξυ τους αφου αναγκαστικα αγοραζεις το παιχνιδι αναλογα με την κονσολα που εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

κοιμουνται εκει στην polyphony και εχουν αφησει το ps με ενα κακο gt6 στην προηγουμενη κονσολα και χωρις ανακοινωση για το gt7 στην next generation. Πραγματικα κριμα γιατι οντως το fm6 ειναι λογως για να παρεις xboxone..<br />

</p><p> </p><p>

Ελεος χωρις να εχεις παιξει gt6 το καταδικασες. Ενω ειναι οτι καλυτερο racing εχει βγει ποτε στην ιστορια της ανθρωποτητας. Ελεος.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Ελεος χωρις να εχεις παιξει gt6 το καταδικασες. Ενω ειναι οτι καλυτερο racing εχει βγει ποτε στην ιστορια της ανθρωποτητας. Ελεος.</p>

 

Το GT6 είναι το καλύτερο racing στη ιστορία της ανθρωπότητας??? PS Fanboy much??

Ακόμη κλαίω τα λεφτά μου, διότι ήταν ο λόγος που πήρα PS3.GT5 & GT6 πιο arcade παιχνίδια πεθαίνεις...

Θα σου δώσω ένα και μοναδικό παράδειγμα.Ferrari 458 Italia (το αγαπημένο μου αυτ/το), πραγματικότατος ήχος στο Forza 4 και άσχετος στα GT (σαν νιαούρισμα ένα πράγμα).Και γενικά στα GT, σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα ακούγονται το ίδιο.Μην πω για τα physics που απλά δεν υπήρχαν πλέον...

 

Η Polyphony θα πρέπει να δουλέψει πάρα πολύ, αν φυσικά έχουν σκοπό να βγάλουν άλλο GT...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα μεχρι να ανακοινωθει και ΜΕΧΡΙ να βγει το GT  θα βγει και καινουριο Forza, οποτε δεν στεκει οτι λες. :)

 

Οταν η Polyphony εβγαζε (τυπου για τοτε) εξομοιωτη για κονσολα (PS1) το Forza το φωναζανε μονο στα γηπεδα πλαι απο το ονομα της εκαστοτε ομαδας......

Την ιδια εποχη που η microsoft ειχε τα windows '95...

 

Ναι δε λεω την εχω παιξει τη σειρα (ολες οι κονσολες λιγο πολυ εχουν περασει απ τα χερια μου) αλλα επειδη ειμαι στα πρωτα αντα η σειρα GT ηταν, ειναι και θα ειναι αξεπεραστη και εδω ειμαι και εισαι μολις βγει να τα ξαναπουμε...

 

Αν δεν υπηρχε εξαρχης δυσκολευομαι να πιστεψω αν θα επαιζες Forza αυτη τη στιγμη που μιλαμε..

 

Υπαρχουν και καποιοι που συνολικα στα GT κοντοζυγωνουμε τα 7ψηφια χιλιομετρα (αν δε τα χουμε φτασει ηδη) και οχι αδικως... Ας μη το ξεχνανε μερικοι αυτο...

 

Προς το παρον συμφωνω απολυτα οτι το Forza δεν εχει αντιπαλο αλλα κατι μου λεει απ τα leaks της polyphony οτι οπου να ναι θα εχουμε νεα...

 

https://www.youtube.com/watch?v=8ncQ_2wMJ4I

 

Εποχες "βαθιας" δραχμης και λιωσιματος με Mitsubishi GTO, Skyline R33 - R34, Sylvia, RX-7...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το project cars ειναι simulator παιχνίδι και όσοι το συγκρίνετε από αυτή την αποψη (του simulation)με το forza μάλλον δεν έχετε παίξει το pr.cars.

 

Το project cars κάνει το forza να μοιάζει arcade τίτλος.

Από εκεί και πέρα ναι έχει τα καλύτερα γραφικά/ήχο/αμάξια κτλ και από driveclub και απο΄pr.cars , αλλά με το driveclub να είναι κόντα τουλάχιστον στα γραφικά.

 

Παρολαυτά φαίνεται τρομερό και λόγος για xbox.

Αν δεν είχα ps4 θα το έπερνα για αυτό και για το tomb raider που έρχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εποχες "βαθιας" δραχμης και λιωσιματος με Mitsubishi GTO, Skyline R33 - R34, Sylvia, RX-7...

 

Ασε φίλε ακόμα το θυμάμαι το Gto, με όλα στο μαξ είχε 800 κάτι άλογα και έπιανε 400 στην ευθεία, αλλά δεν έστριβε όμως για κανένα λόγο.

 

Ωραίες εποχές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν μπορω να πω καλο και το gran turismo στην εποχη του ps1 αλλα σαν το forza δεν εχει οτι και να λεμε.Το λεω αυτο γτ ειχα παρει αποκλειστικα ps3 για το gt5 αλλα μπορω να πω οτι δεν με εντυπωσιασε καθολου,ουτε απο ηχο αλλα ουτε και απο γραφικα.Για να μην πω οτι δεν εδειχνε σε πολλα αμαξια τα εσωτερικα τους,επισης και το gt6 δεν με εντυπωσιασε καθολου διοτι ηταν αντιγραφη του gt5 με λιγο καλυτερα γραφικα.Οσο για το forza 6 ειναι απλα παιχνιδαρα και ανυπομονω ποτε θα κυκλοφορησει για να το παρω.Προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν ειμαι fanboy της MS απλα καμια φορα πρεπει να παραδεχομαστε καποια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...