Προς το περιεχόμενο

Σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις το Elephone P9000


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Elephone είναι έτοιμη να κυκλοφορήσει τη νέα της ναυαρχίδα, το μοντέλο P9000, αυτή τη φορά ως μέρος μιας σειράς προϊόντων η οποία θα αποτελείται από τρία διαφορετικά μοντέλα.

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά, όλα δείχνουν ότι και οι τρεις εκδόσεις θα έρχονται με τον οκταπύρηνο επεξεργαστή MT6755 της MediaTek, κάτι που είναι αντίθετο με παλαιότερες φήμες για ενσωμάτωση του Helio X20 SoC το οποίο διαθέτει δεκαπύρηνο επεξεργαστή. Όπως αναμενόταν, και τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά του Elephone P9000 κυμαίνονται σε κορυφαία επίπεδα όπως τα 4GB μνήμης, η οθόνη 5.5 ιντσών με την ανάλυση να παραμένει Full HD, όπως επίσης 32GB αποθηκευτκού χώρου, αισθητήρα ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων, NFC, δυνατότητα γρήγορης φόρτισης και κύρια κάμερα με ανάλυση 21MP.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Σχετικά με τις τρεις διαφορετικές εκδόσεις, οι πληροφορίες αναφέρουν ότι το κορυφαίο μοντέλο με την ονομασία P9000, θα έχει ελάχιστα περιθώρια αριστερά και δεξιά της οθόνης, η οποία θα καταλαμβάνει το μεγαλύτερο μέρος της εμπρόσθιας όψης. Το δεύτερο μοντέλο με την ονομασία P9000 Lite, θα ξεχωρίζει και αυτό για τα μικρά περιθώρια αριστερά στην οθόνη ενώ το P9000C θα το συνοδεύει μια πολύ καλή τιμή, που όμως δε γνωρίζουμε ακόμα σε τι επίπεδα θα κινείται. Και οι τρεις συσκευές, θα στηρίζονται στο Android 6.0 Marshmallow.

 

Η κυκλοφορία τουλάχιστον του μεγαλύτερου μοντέλου, του P9000 αναμένεται τον επόμενο μήνα, με περισσότερες πληροφορίες γύρω από τη συσκευή να αναμένονται μέσα στο μήνα.

 

Ενημέρωση: Προστέθηκαν οι πρώτες φωτογραφίες από τα τρία νέα μοντέλα της Elephone

Επεξ/σία από insomnia.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μια χαρα χαρακτηριστικα αλλα ειναι αξιοπιστες αυτες οι κινεζικες εταιρειες?
βλεπω xiaomi, meizu, elephone, dogee κλπ να βγαζουν κατι κινηταρες σε specs αλλα στη χρηση επαληθευονται?

θελω να παρω καινουριο κινητο μεχρ 150 ευρω και βλεπω καλα μοντελα απο τετοιες εταιρειες αλλα ειμαι επιφυλακτικος .
πχ μια φιλη ειχε παρει ενα THL που ηταν μεν σχετικα τουμπανο για τα χρηματα του αλλα ξαφνικα μετα απο 2 μηνες σταματησε να δουλευει η καμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "κινέζικα" κινέζικα (γιατί σχεδόν όλα είναι κινέζικα) πουλάνε σχεδόν στο κόστος για να κερδίσουν μερίδιο αγοράς. Κάποιες μάρκες θα επιβιώσουν, κάποιες όχι.

Το θέμα είναι το Software (aka "skin") που προσφέρει κάποια εταιρία, όχι τα specs (βλέπε Apple).

Όσο για την "αξιοπιστία", όταν αγοράζεις κάτι που άλλος σου πουλάει στην τριπλάσια τιμή, υπάρχει ρίσκο. Υπήρχε και πριν εμφανιστούν τα smartphones.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εμπειρία μου με elephone, οι release dates πάνε πάντα ένα τρίμηνο πίσω. Αν λένε πως θα κυκλοφορήσει τον άλλο μήνα σημαίνει πως τα preorders θα ξεκινήσουν σε 2 μήνες και το κινητό θα αρχίσει να αποστέλλεται μετά απο άλλους 2. Ελπίζω το μπάχαλο που έγινε με το vowney να σταματήσει να επαναλαμβάνεται. Ναυαρχίδα που ήταν να κυκλοφορήσει τον Ιούλιο και τελικά θα αρχίσει να αποστέλλεται τέλος οκτώβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το telephone p8000 που πηρα εγώ είναι πολύ ωραιο κινητό μόνο μια καλή ρομ θέλει γτ χάνου λίγο σε ποιότητα κατασκευής και μπροστά κάμερα είναι αρκετά καλό για 13 η μπροστά μόνο σε φως είναι καλή αλλά είναι 5 κατά τα αλλά σήμα κτλπ κομπλε ούτε κολλήματα xiaomi meizu Huawei lenovo είναι τοπ εταιρίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dante νομίζω είσαι υπερβολικός. Υπάρχουν και κινητά από τις υπόλοιπες "μεγάλες" εταιρείες στα 150€ που είναι πολύ αξιόπιστα. Είπαμε κινεζιά κινεζιά αλλά δε θα βαφτούμε και στα κίντρινα!!! ΕΛΕΟΣ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνεις καλό επώνυμο με 150 θα έχει πολύ μέτρια κάμερα και χαρακτηριστικά ενώ τέτοια εταιρία βγάζει διαμάντια απλά όπως είπε το παιδί θέλει ρομ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mixalhspsomas το λες αλήθεια τώρα αυτό; Είσαι σίγουρος; Για πήγαινε ψάξε καλύτερα στα 150€ πόσο "μέτριες" είναι οι κάμερες . Και στο κάτω κάτω είναι 150€ κινητό. Όχι 450!!! Είπαμε μη το παρατραβάμε ρε παιδιά!!! Και τα χαρακτηριστικά με τέτοια λεφτά είναι πολύ καλά. Μη τρελαθούμε εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mixalhspsomas το λες αλήθεια τώρα αυτό; Είσαι σίγουρος; Για πήγαινε ψάξε καλύτερα στα 150€ πόσο "μέτριες" είναι οι κάμερες . Και στο κάτω κάτω είναι 150€ κινητό. Όχι 450!!! Είπαμε μη το παρατραβάμε ρε παιδιά!!! Και τα χαρακτηριστικά με τέτοια λεφτά είναι πολύ καλά. Μη τρελαθούμε εντελώς

 

Καλά ντε. Δεν σε είπε και καμπούρη.

 

Τα elephone είναι αρκετά αξιόπιστα πάντως για την τιμή τους. Το vowney που είναι αυτή τη στιγμή flagship killer (καλύτερο απο oneplus2 σε χαρακτηριστικά) πωλείται στα 300USD. Μόνο το software κομμάτι έχει θέμα αλλά μένει να κάνουμε review στα τελευταία μοντέλα τους για να δούμε αν έχει διορθωθεί και αυτό.

 

Δεν παίρνεις καλό επώνυμο με 150 θα έχει πολύ μέτρια κάμερα και χαρακτηριστικά ενώ τέτοια εταιρία βγάζει διαμάντια απλά όπως είπε το παιδί θέλει ρομ

 

Δεν είναι απαραίτητο να αναβαθμιστεί η ROM. Εμένα το p3000s δεν είχε κάποιο θέμα παρα μόνο με την πυξίδα αλλά το gps λειτουργούσε κανονικά οπότε δεν με πείραξε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ντε. Δεν σε είπε και καμπούρη.

 

Απλά φίλε μου δε μπορώ τις υπερβολές και τα φανκινεζοειδή ποστάκια!!!! Μπορεί τώρα εγώ να είμαι υπερβολικός αλλά μαρέσει να μιλάω μπαμ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dante νομίζω είσαι υπερβολικός. Υπάρχουν και κινητά από τις υπόλοιπες "μεγάλες" εταιρείες στα 150€ που είναι πολύ αξιόπιστα. Είπαμε κινεζιά κινεζιά αλλά δε θα βαφτούμε και στα κίντρινα!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Στα 150Ε περα απο το 640 σε επωνυμο ειναι με κατι snap 400 και 1 γιγα μνημη και σερνονται.

Κ3 νοτε,8πυρηνο.Note 2 με Χ10 που χτυπαει τα παντα.

Αν θες απλα να παρεις κινητο με 150Ε ναι μπορεις και επωνυμο.

Αν δε θες μετα απο 1 χρονο να σερνεται το συμπαν,κινεζος ftw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...