Προς το περιεχόμενο

Σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις το Elephone P9000


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 150Ε περα απο το 640 σε επωνυμο ειναι με κατι snap 400 και 1 γιγα μνημη και σερνονται.

Κ3 νοτε,8πυρηνο.Note 2 με Χ10 που χτυπαει τα παντα.

Αν θες απλα να παρεις κινητο με 150Ε ναι μπορεις και επωνυμο.

Αν δε θες μετα απο 1 χρονο να σερνεται το συμπαν,κινεζος ftw.

 

Γιατί ρε φίλε να σέρνεται; Δηλαδή τι στο καλό θα το φορτώσω το κινητό για να σέρνεται; Κιβώτιο με πατάτες; Αναλόγως την χρήση που του κάνει ο καθένας μπορεί να το έχει για 5 χρόνια π.χ. και να του είναι όπως του ήταν όταν το πρωτοπήρε. Αν το φορτώσει της Παναγιάς τα μάτια ε τότε και το ίδιο το κινητό θα βγάλει μήνυμα και θα πει "φίλε δε μπορώ άλλο, απενεργοποιούμαι)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φίλε να σέρνεται; Δηλαδή τι στο καλό θα το φορτώσω το κινητό για να σέρνεται; Κιβώτιο με πατάτες; Αναλόγως την χρήση που του κάνει ο καθένας μπορεί να το έχει για 5 χρόνια π.χ. και να του είναι όπως του ήταν όταν το πρωτοπήρε. Αν το φορτώσει της Παναγιάς τα μάτια ε τότε και το ίδιο το κινητό θα βγάλει μήνυμα και θα πει "φίλε δε μπορώ άλλο, απενεργοποιούμαι)!!!!

 

Μα υποτίθεται πως παίρνεις smartphone για να κάνεις πολλά διαφορετικά πράγματα. Σερφάρισμα σε 1gb ram δεν παίζει για πολλά tabs. Αν θέλεις μόνο τηλέφωνα, sms, λίγο facebook και κανα candy crush κάτι γίνεται. Αλλά για οτιδήποτε παραπάνω δεν μπορείς με 150€ κινητό. Λήψη υψηλής ευκρίνειας φωτογραφιών και βίντεο, βαριά games και μεγάλης ανάλυσης οθόνης δεν υπάρχουν στα 150€.

 

 

Elephone=αναξιοπιστια

 

Εντάξει απόψεις είναι αυτές, Να ορίστε "Samsung=Αναξιοπιστία". Την είπα και την δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα υποτίθεται πως παίρνεις smartphone για να κάνεις πολλά διαφορετικά πράγματα. Σερφάρισμα σε 1gb ram δεν παίζει για πολλά tabs. Αν θέλεις μόνο τηλέφωνα, sms, λίγο facebook και κανα candy crush κάτι γίνεται. Αλλά για οτιδήποτε παραπάνω δεν μπορείς με 150€ κινητό. Λήψη υψηλής ευκρίνειας φωτογραφιών και βίντεο, βαριά games και μεγάλης ανάλυσης οθόνης δεν υπάρχουν στα 150€.

 

Τότε μάλλον βλέπουμε διαφορετικά την χρήση των smartphones. Και νομίζω ακόμα και με ένα GB RAM μπορείς άνετα ακόμα και με 5 tabs να σερφάρεις άνετα. Δηλαδή στα 150€ τα 8MP δε σου φτάνουν για φώτο!!! Και βίντεο βλέπεις μία χαρά σε πληροφορώ. Και όχι πολύ βαριά games παίζεις. Σε πληροφορώ ότι μπορούσα να σερφάρω άνετα με το Xperia Play που είχα μέχρι και 4-5 tabs και να βλέπω βίντεο. όχι ταυτόχρονα βέβαια. Απλά ναι λόγω 512 RAM είχα καθυστερήσεις, αλλά όχι τραγικές. Φαντάσου με το 1GB τι θα κάνεις. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα παιδιά.. Ο καθένας παίρνει το κινητό που θέλει ανάλογα με την χρήση που θέλει να κάνει. Αλλά μη βγάζουμε άχρηστα κινητά επώνυμων κατασκευαστών της τάξης των 150€. Μόνο και μόνο για τα κινέζικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mistac75 δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν κανείς την δουλειά σου με 8 μεγκαπιχελ και με 1 Γκίκα Ραμ τα elephone btw είναι αναξιόπιστα ακόμα και για εμένα που αγόρασα (το πήρα για δώρο) απλά δίνει πολλά παραπάνω 8 πυρηνο 1.3 GHz 3 Ραμ εγώ είπα απλά μια γνώμη και όσο για το φανκιβου δεν είμαστε στο iphonehellas ούτε σε κάνα Σιτέ της χρυσης αυγής να μην μπορώ να πω την γνωμη μου ανοιχτά και "μπαμ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "κινέζικα" κινέζικα (γιατί σχεδόν όλα είναι κινέζικα) πουλάνε σχεδόν στο κόστος για να κερδίσουν μερίδιο αγοράς. Κάποιες μάρκες θα επιβιώσουν, κάποιες όχι.

Το θέμα είναι το Software (aka "skin") που προσφέρει κάποια εταιρία, όχι τα specs (βλέπε Apple).

Όσο για την "αξιοπιστία", όταν αγοράζεις κάτι που άλλος σου πουλάει στην τριπλάσια τιμή, υπάρχει ρίσκο. Υπήρχε και πριν εμφανιστούν τα smartphones.

εννοείς οτι έχουν το κινεζικό κράτος απο πίσω και κάποια άπειρα δις επιχορήγησης,μαζι με επιλεκτικη χοηγηση υλικων των σπανίων γαιών,ώστε να διαλύεται καθε έννοια ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μάλλον βλέπουμε διαφορετικά την χρήση των smartphones. Και νομίζω ακόμα και με ένα GB RAM μπορείς άνετα ακόμα και με 5 tabs να σερφάρεις άνετα. Δηλαδή στα 150€ τα 8MP δε σου φτάνουν για φώτο!!! Και βίντεο βλέπεις μία χαρά σε πληροφορώ. Και όχι πολύ βαριά games παίζεις. Σε πληροφορώ ότι μπορούσα να σερφάρω άνετα με το Xperia Play που είχα μέχρι και 4-5 tabs και να βλέπω βίντεο. όχι ταυτόχρονα βέβαια. Απλά ναι λόγω 512 RAM είχα καθυστερήσεις, αλλά όχι τραγικές. Φαντάσου με το 1GB τι θα κάνεις. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα παιδιά.. Ο καθένας παίρνει το κινητό που θέλει ανάλογα με την χρήση που θέλει να κάνει. Αλλά μη βγάζουμε άχρηστα κινητά επώνυμων κατασκευαστών της τάξης των 150€. Μόνο και μόνο για τα κινέζικα!!!

 

Με ενα GB RAM θα ειμαι κατηγορηματικος: Παρτο και πέτα το. Δεν κάνει τίποτα. Τίποτα ομως. Ο memory manager συνέχεια θα τρέχει να παγώσει εφαρμογές στο background για να σηκώσει αυτη την μια που έχεις ανοιχτή.  Ειδικά δε απο τοτε που το android πήγε 64bit, η χρήση μνήμης ανέβηκε κι αλλο, σε σημείο που και τα 2GB πλέον δεν ειναι και ακριβώς άνετα.

 

Επίσης φυσικά δεν ειναι μονο το OS που εχει βαρύνει αλλα και οι ιδιες οι εφαρμογές. 

 

Μην τρέφετε ψευδαισθησεις. Android αυτη την στιγμή χωρις 2GB RAM και εναν κατ ελάχιστον Snap 615, μονο κανονικα δεν τρεχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα χαρακτηριστικα αλλα ειναι αξιοπιστες αυτες οι κινεζικες εταιρειες?

βλεπω xiaomi, meizu, elephone, dogee κλπ να βγαζουν κατι κινηταρες σε specs αλλα στη χρηση επαληθευονται?

 

θελω να παρω καινουριο κινητο μεχρ 150 ευρω και βλεπω καλα μοντελα απο τετοιες εταιρειες αλλα ειμαι επιφυλακτικος .

πχ μια φιλη ειχε παρει ενα THL που ηταν μεν σχετικα τουμπανο για τα χρηματα του αλλα ξαφνικα μετα απο 2 μηνες σταματησε να δουλευει η καμερα...

Από κινέζικες μάρκες xiaomi,huawei,zte,meizu,lenovo,one+.Οι άλλες πχ elephone είναι τζόγος και πάει περισσότερο με το πως θα βγει το κάθε μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή elephone έχει Σιτέ ελληνικό με λίγα μοντέλα λίγο μεγαλύτερη τιμή αλλά εγγύηση κανονικά 2 χρόνια

 

δεν ειναι η Elephone αλλα ενας εμπορος που τα φέρνει και τα αντιπροσωπευει... με οτι σημαινει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τη σημαίνει αλλά αν υπάρχει εγγύηση λογικα.. ολλα καλά πιστεύω ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα δεν βάζω το χέρι μου και στην φωτιά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τη σημαίνει αλλά αν υπάρχει εγγύηση λογικα.. ολλα καλά πιστεύω ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα δεν βάζω το χέρι μου και στην φωτιά :P

 

Οσο εγγυηση δίνουν και οι εμποροί μεταχειρισμένων αυτοκινητων.... Ειναι μια εγγυηση ενός εμπόρου με οση αξία μπορεί να εχει αυτή ειδικά σε αυτή την χώρα. Δεν ειναι της εταιρίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...