Προς το περιεχόμενο

καρτοτηλεφωνα οτε


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να υπαρχει καπου τετοια πληροφορία συγκεντρωμένη, εξ άλλου τα περισσότερα απο αυτα ειναι απαξιωμένα και κακη κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άντε βρήκες καρτοτηλέφωνο. Άντε και έχεις τηλεκάρτα. Μετά εχεις σκεφτεί σε τη διαδικασία πρέπει να μπεις πριν το χρησιμοποιήσεις;

132314306_21n.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι καποτε  δεν ειχαν αποκρυψη και μπορουσες να παρεις τηλεφωνο στο...καρτοτηλεφωνο και να χτυπησει κανονικα ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι καποτε  δεν ειχαν αποκρυψη και μπορουσες να παρεις τηλεφωνο στο...καρτοτηλεφωνο και να χτυπησει κανονικα ?

 

ΦΙΛΕ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ προ αμνημονεύτων. Δεν νομίζω ότι είχε να κάνει με την απόκρυψη, είχα δει ένα νούμερο σε μια ετικέτα πάνω στο καρτοτηλ. και επειδή τελείωνε η τηλεκάρτα (!) είπα στον συνομιλητή "ρε δεν παίρνεις αυτό εδώ το νούμερο μήπως και χτυπήσει" και όντως ακούστηκε ένα σιγανό κουδούνισμα, και απάντησα :P

 

Το άλλο κλάσσικ ήταν η κομπίνα -νομίζω των πακιστανών;;- τη δεκ.του 90: υπήρχε μια τηλεκάρτα χακαρισμένη που "δεν τελείωνε ποτέ" και γύριζε χέρι-χέρι για σεβαστό ποσό, με χρονοχρέωση στον ιδιοκτήτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Το άλλο κλάσσικ ήταν η κομπίνα -νομίζω των πακιστανών;;- τη δεκ.του 90: υπήρχε μια τηλεκάρτα χακαρισμένη που "δεν τελείωνε ποτέ" και γύριζε χέρι-χέρι για σεβαστό ποσό, με χρονοχρέωση στον ιδιοκτήτη.

Ουρμπανια νομιζω ηταν αυτο. 

 

Κατατα ναι επαιρνες και καλουσε, το καναμε στο καρτοτηλεφωνο του λυκειου μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπήρχε ενα τρίκ π ήθελε και μπαταρία μαζί και ήταν μονο για τις πρώτες εκδόσεις καρτών παλμού για καρτοτηλέφωνα  επιβεβαιωμένο 100% απο άτομο π δούλευε στον ΟΤΕ πάνω στα καρτοτηλέφωνα.

Στο θέμα μας , Τώρα θα βρείς μονο σε Σχολεία , Στρατόπεδα & στις φυλακές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο θέμα μας , Τώρα θα βρείς μονο σε Σχολεία , Στρατόπεδα & στις φυλακές .

Υπάρχει και μέσα σ'ένα απ'τα κτήρια της εταιρείας που δουλεύω :') και όμως!! Το χρησιμοποιούν βλέπω κυρίως συνάδελφοι που είναι από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπαρχουν ακομα τηλεκαρτες?

 

Έχω ένα ντοσιέ με τηλεκάρτες που έκανα συλλογή την περίοδο 97-2001. Οι πρώτες είχαν 100δρχ, μετά ανέβαιναν οι τιμές και τελείωναν συντομότερα οι μονάδες. Θυμάμαι ήθελα να τελειώσω μια κάρτα με 1000unts και έπαιρνα τηλέφωνα στο εξωτερικό και το σήκωναν εγγλέζοι ξένοι και τους έκανα μαλακίες από το ακουστικό, αυτοί ανταπέδιδαν και γελούσαν στο ακουστικό με κορόιδευαν, τεσπα άλλες εποχές.

 

 

Όσο για αυτό που λέτε αν φαίνεται ο αριθμός του καρτοτηλεφώνου, παλιά όταν αγόρασε ο πατέρας μου το κινητό του αλλά και αργότερα που πήρα το δικό μου, όταν καλούσαμε στα κινητά από καρτοτηλέφωνο εμφανιζόταν ένας αριθμός σαν κανονικού σταθερού τηλεφώνου. Αν καλούσες πίσω να δεις τι θα γίνει, σου έλεγε ένα μήνυμα οτι η τηλεφωνική σύνδεση που καλείτε δεν λειτουργεί για τεχνικούς λόγους.

 

 

Στο θέμα μας , Τώρα θα βρείς μονο σε Σχολεία , Στρατόπεδα & στις φυλακές .

 

Στα εξάρχεια έχει μπόλικους θαλάμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σε νοσοκομεία και σε κάποιους αρχαιολογικούς χώρους.

Αυτό που πατάγαμε # (ή *?) για να κρατήσει περισσότερο η κάρτα μύθος επίσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...