Προς το περιεχόμενο

καρτοτηλεφωνα οτε


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φορά πριν αιώνες περίμενα στην ουρά μία που μιλούσε να τελειώσει. Μιλούσε με μια άλλη θάβωντας κάποιον κι εγώ τα άκουγα όλα. Επίσης είχα δει και τον αριθμό που πήρε. Όταν τελείωσε, πήρα στον ίδιο αριθμό και έκανα πως είμαι ο άλλος χρησιμοποιώντας αυτά που άκουσα. Δεν θυμάμαι details για το story αλλά ήταν γκομενοθέμα και η άλλη είχε ψαρώσει τελείως.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά πριν αιώνες περίμενα στην ουρά μία που μιλούσε να τελειώσει. Μιλούσε με μια άλλη θάβωντας κάποιον κι εγώ τα άκουγα όλα. Επίσης είχα δει και τον αριθμό που πήρε. Όταν τελείωσε, πήρα στον ίδιο αριθμό και έκανα πως είμαι ο άλλος χρησιμοποιώντας αυτά που άκουσα. Δεν θυμάμαι details για το story αλλά ήταν γκομενοθέμα και η άλλη είχε ψαρώσει τελείως.

Τί σκέφτηκε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά πριν αιώνες περίμενα στην ουρά μία που μιλούσε να τελειώσει. Μιλούσε με μια άλλη θάβωντας κάποιον κι εγώ τα άκουγα όλα. Επίσης είχα δει και τον αριθμό που πήρε. Όταν τελείωσε, πήρα στον ίδιο αριθμό και έκανα πως είμαι ο άλλος χρησιμοποιώντας αυτά που άκουσα. Δεν θυμάμαι details για το story αλλά ήταν γκομενοθέμα και η άλλη είχε ψαρώσει τελείως.

 

Εντάξει θεός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια φορα που πηρα τηλ με καρτα εριξα ενα ρεψιμο στον μπατσο που ειχε σηκωσει το ακουστικο. 

 

αλλη φορα πηρα πυροσβεστικη και ελεγα οτι η βρακα μου επιασε φωτια ελατε να την σβησετε. μου απαντουσαν αντε απο δω μωρε να πουμε. οι αλλοι που ηταν απο διπλα μου και ακουγαν ειχαν σκασει στα γελια.

δεν χρειαζεται καρτα για να παρεις 100 και 199 :P τρολλιες παρομοιες στη πυροσβεστικη , φωτια στα σαββατοβραδα, πηρε φωτια μια καρδια , κλπ ! . Με τηλεκαρτα τωρα ,ειχα παρει σε γραφειο τελετων και ζητουσα αποζημιωση επειδη αναστηθηκα (μου το κλεισε τη μια , τη δευτερη ξαναπηρα με υφος φουσεκη :D ) , επισης σε ιατρειο μικρων ζωων ειπα οτι ειμαι ενας αρρωστος γατουλης :P

κ οι περισσοτερες φαρσες απο τηλεκαρτες που ειχα βρει πεταμενες με λιγο υπολοιπο μεσα (καμια φορα εβρισκα και πανω στο καρτοτηλεφωνο με αρκετο υπολοιπο για ολιγολεπτες φαρσες :o )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πρακτικά. Τηλέφωνα με τηλεκαρτες έχει και στο Mediterranean Cosmos στη Θεσσαλονίκη δίπλα στις τουαλέτες του πάνω ορόφου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται καρτα για να παρεις 100 και 199 :P τρολλιες παρομοιες στη πυροσβεστικη , φωτια στα σαββατοβραδα, πηρε φωτια μια καρδια , κλπ ! . Με τηλεκαρτα τωρα ,ειχα παρει σε γραφειο τελετων και ζητουσα αποζημιωση επειδη αναστηθηκα (μου το κλεισε τη μια , τη δευτερη ξαναπηρα με υφος φουσεκη :D ) , επισης σε ιατρειο μικρων ζωων ειπα οτι ειμαι ενας αρρωστος γατουλης :P

κ οι περισσοτερες φαρσες απο τηλεκαρτες που ειχα βρει πεταμενες με λιγο υπολοιπο μεσα (καμια φορα εβρισκα και πανω στο καρτοτηλεφωνο με αρκετο υπολοιπο για ολιγολεπτες φαρσες :o )

Είχα ξεχάσει πάρα πολλές αλλά είχα βρει άλλες τόσες...νομίζω όλοι ξεχνούσαν κάρτες! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 21/9/2015 στις 8:53 ΜΜ, stormrain είπε

Υπαρχουν ακομα τηλεκαρτες?

Ναι είμαι από Κύπρο και βρίσκεις σε όλα τα περίπτερα

Αλλά στην ελλαδα που ήρθα δεν βρίσκω ξέρετε που μπορώ να βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εποχη.... Καναμε τρελα πραγματα με τηλεκαρτες..

Παραγγελναμε πιτσες και σουβλακια και βαζαμε διευθυνση σε αυτους που δεν γουσταραμε ή της κοπελας που γουσταραμε για φαρσα.

Στον στρατο τις μαζευα σαν τρελος τις τηλεκαρτες και μου εκατσε μεγαλη κωλοφαρδεια.

Αλλαξαμε διοικητη 2 μηνες πριν απολυθω και ηταν μανιακος.

Του χαρισα την συλλογη μου χωρις να ζητησω τιποτα... (και καλα)

Πηρα τρελη αδεια απολυσεως με 10 μερες οδιπορικα ...

ΥΓ το αφησα στην μεση λογο σεισμου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Souvlakiasheftalies είπε

Ναι είμαι από Κύπρο και βρίσκεις σε όλα τα περίπτερα

Αλλά στην ελλαδα που ήρθα δεν βρίσκω ξέρετε που μπορώ να βρω

Σίγουρα πουλάνε στα καταστήματα cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Souvlakiasheftalies είπε

Ναι είμαι από Κύπρο και βρίσκεις σε όλα τα περίπτερα

Αλλά στην ελλαδα που ήρθα δεν βρίσκω ξέρετε που μπορώ να βρω

Και στα κυλικεία των νοσοκομειων εχει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2019 στις 2:22 ΜΜ, k_w_t είπε

Παραγγελναμε πιτσες και σουβλακια και βαζαμε διευθυνση σε αυτους που δεν γουσταραμε ή της κοπελας που γουσταραμε για φαρσα.

Τα καλά τα χρόνια το κάναμε και από το σταθερό του σπιτιού 😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρεστε ακόμη μετά από 5 χρόνια, αλλά στο Περιστέρι σε έναν πολύ κεντρικό δρόμο, κυρολεκτικά καθε 100 μέτρα έχει από τα κίτρινα καρτοτηλέφωνα του οτε, όλα λειτουργικά και στα περιπτερα πουλάνε τηλεκάρτες (κουβαλάω παντα μια μαζί μου γιατι τις μισες μερες ξεχναω να φορτισω το κινητο μου...😄🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Και ομως υπαρχουν και γινεται καποια μικρη χρηση. Στην κατασκηνωση που ειχα παει τα μικρα δεν επιτρεπαν κινητα και ειχε στην γραμματεία καρτοτηλεφωνο. Εχει τηλεκαρτες σε καταστήματα ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...