Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο soshine που εχεις φορτιζει μπαταριες μεχρι 72.3mm ενω αυτες που σου προτεινα ειναι γυρω στα 70 . Μονο η μπαταριοθηκη του φακου να μην εχει θεμα στο μεγεθος τους . Το μονο θεμα ειναι αυτο με την αποφορτιση τους για μενα , να μην τις ξεζουμιζει και χαλάσουν αν ειναι unprotected οι μπαταριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο soshine που εχεις φορτιζει μπαταριες μεχρι 72.3mm ενω αυτες που σου προτεινα ειναι γυρω στα 70 . Μονο η μπαταριοθηκη του φακου να μην εχει θεμα στο μεγεθος τους . Το μονο θεμα ειναι αυτο με την αποφορτιση τους για μενα , να μην τις ξεζουμιζει και χαλάσουν αν ειναι unprotected οι μπαταριες.

για να καταλαβω το προβλημα ειναι στο μηκος της μπαταριας ? γιατι εγω αναφερομαι αν επηρεαζει το κυκλωμα προστασιας σε σχεση με τον φορτιστη σαν φορτιση κι οχι σαν μεγεθος. για την μπαταριοθηκη οντως αυτο που λες εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει. βεβαια εχω ηδη αυτη τη Link.png Site: θηκη που σκεφτομουν αν επαιρνα νεες μπαταριες να χρησιμοποιουσα προσωρινα ισως και μονιμα αν βολευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι για το μηκος σκέφτεσαι μηπως δεν χωρανε στον φορτιστη . Οχι δεν εχει κανενα θεμα συμβατοτητας ο φορτιστης σου που ανεφερες , σε ολες τις 18650 unprotected και protected δεν αλλαζει κατι. Εγω καταλαβα λαθος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάρτιν λέει ότι η Acebeam απαγόρεψε στον BG να πουλάει τα είδη της,ιδίως τον Κ70,επειδή πούλαγε φτηνά.Οσοι πήραν,πήραν λοπόν.

Εμένα ευτυχώς ο δικός μου είναι ήδη στα ΕΛΤΑ,και αύριο τον τσιμπάω.Πρόλαβα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι για το μηκος σκέφτεσαι μηπως δεν χωρανε στον φορτιστη . Οχι δεν εχει κανενα θεμα συμβατοτητας ο φορτιστης σου που ανεφερες , σε ολες τις 18650 unprotected και protected δεν αλλαζει κατι. Εγω καταλαβα λαθος .

ωραια. θα παραγγειλω αυτες που προτεινες μιας και ειναι μεγαλυτερης χωρητικοτητας. λυθηκε και μια λαθος ιδεα που ειχα.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση αν ξέρει καποιος. Έχω ένα φακό nitecore mh27 με μπαταρια 18650. Ο φακός παίρνει και 2xcr123. Αν βάλω αυτές επαναφορτιζόμενες θα έχω καλύτερη αποδοση? Ή ειναι το ίδιο?

Επίσης έχω τον φορτιστή nitecore D2 , πρέπει να παίρνω protected μπαταρίες ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση αν ξέρει καποιος. Έχω ένα φακό nitecore mh27 με μπαταρια 18650. Ο φακός παίρνει και 2xcr123. Αν βάλω αυτές επαναφορτιζόμενες θα έχω καλύτερη αποδοση? Ή ειναι το ίδιο?

Στον MH20 που έχω, όντως με 2xRCR123 στο Turbo Mode είναι πιό φωτεινός. Στην πράξη όμως δεν κερδίζεις και πολλά, γιατί το turbo mode (όπως λέει και το όνομά του) είναι για να τα δώσει όλα για λίγη ώρα, ξελιγώνοντας την μπαταρία, και χρησιμοποιώντας την ενέργειά της, κυρίως για να (παρα)ζεστάνει τον φακό.

 

Με την ευκαιρία:

Ο Eagle Eye X6 Cree XPL-HI V2 1A στα 18,59$: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_252532.html

 

Η συνήθης "καλή" τιμή του είναι γύρω στα 22$, οπότε η διαφορά δεν είναι μεγάλη, αλλά σίγουρα αξίζει για κάποιον που θέλει οικονομικό φακό με LED XPL-HI και δεν θέλει να δώσει τα 35$ για να πάρει τον BLF X6 V2, με το ίδιο σώμα και καλύτερο driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με την ευκαιρία:

Ο Eagle Eye X6 Cree XPL-HI V2 1A στα 18,59$: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_252532.html

 

Η συνήθης "καλή" τιμή του είναι γύρω στα 22$, οπότε η διαφορά δεν είναι μεγάλη, αλλά σίγουρα αξίζει για κάποιον που θέλει οικονομικό φακό με LED XPL-HI και δεν θέλει να δώσει τα 35$ για να πάρει τον BLF X6 V2, με το ίδιο σώμα και καλύτερο driver.

 

23,44$ λέει,  εκτός αν έχεις κάποιο κουπόνι....

 

Επί τη ευκαιρία παρήγγειλα τον Manker U11. Ζήτησα κουπόνι με pm από εδω και μου βγήκε στα 24,77€ από gearbest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23,44$ λέει,  εκτός αν έχεις κάποιο κουπόνι....

Επί τη ευκαιρία παρήγγειλα τον Manker U11. Ζήτησα κουπόνι με pm από εδω και μου βγήκε στα 24,77€ από gearbest.

Ηταν στα 18,59$ ως Flash Sale (χωρίς κουπόνι) και έλεγε ότι απομένουν 35 κομμάτια.

Ο Manker U11 φαίνεται ενδιαφέρων σε αυτή την τιμή (για όποιον δεν έχει τον MH20 :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν στα 18,59$ ως Flash Sale (χωρίς κουπόνι) και έλεγε ότι απομένουν 35 κομμάτια.

Ο Manker U11 φαίνεται ενδιαφέρων σε αυτή την τιμή (για όποιον δεν έχει τον MH20 :P )

 

Έχω τον MH20, αλλά για 25€ θεώρησα ότι ο U11 είναι ευκαιρία... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα ο b158 μιλάμε για τρομερή απόδοση και με μια 18650 απο ενα λάπτοπ που εσφαξα turbox,όπως και ο μικρος φορτιστης litokalia μια χαρά για τα εύρα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα έχω τον Α6,έναν Nitecore P12GT ,μαζί με τον έξτρα διακόπτη τύπου tactical που ήλθε σήμερα,και που μπορείς να έχεις το strobe mode πχ,χωρίς να τον πατήσεις μέχρι τέλους,αλλά απλώς αγγίζοντας τον,και άμα θέλεις,τον πατάς οπότε μένει εκεί,αλλοιώς τον αφήνεις και κλείνει,τον SR52-UT,που έχει έλθει τον περασμένο μήνα ,και τελικά,το θηρίο της Acebeam,τον Κ70,που φωτίζει μέχρι τον...Πειραιά,που ήλθε κι αυτός χθες.Εχω πάθει πλάκα μαζί του.

Ταυτόχρονα ήλθαν δύο πακέτα από 4 μπαταρίες 18650,το ένα τις GA,και το άλλο τις 30Q.

Και για να κλείσει αυτή η καταναλωτική κατάχρηση,τον άλλο μήνα,περιμένω ένα ζουμάτο από μιά ομαδική αγορά,και μία μπαταρία 26650 για να τον ανάβει.

Αυτά.Το τερμάτισα κυριολεκτικά.

Edit.

Το μόνο δυσάρεστο,είναι ότι ο Εβραίος που θα έφτιαχνε το λέιζερ,την κοπάνησε μάλλον,και μας έφαγε τα λεφτά.Επειδή όμως τα είχα στείλει με PayPal,ελπίζω να τα πάρω από αυτό.Γι αυτό,αν έχετε κάποια εμπειρία με κάτι τέτοιο με πληρωμή PayPal,γράψτε κάτι εδώ,μπας και βοηθηθώ  και δεν τα  τα χάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτή την τιμή σίγουρα αξίζει. (Με το revolut βγαίνει στα 14.3€)

Τον πήρα και εγώ, παρ'ότι έχω καλύτερους φακούς.

 

Και παρ'ότι δεν είμαι πιά υπέρ των φακών με μπαταρία 16340:

Ο MH20 είναι 1,3cm μεγαλύτερος και έχει μπαταρία 18650, με χωρητικότητα όσο τέσσερις 16340.

Ο S15R (τον είχαμε πάρει 21€ με την μπαταρία), είναι λίγο μικρότερος απο τον M10, έχει μπαταρία 14500 με την ίδια χωρητικότητα και στην ανάγκη παίρνει και απλή ΑΑ.

 

Ο M10 βέβαια έχει κάπως μεγάλο μήκος για φακό με 16340 γιατί (προσπαθεί να) είναι ο μικρότερος tactical:

Έχει tail switch, μεγάλο κάτοπτρο με καλό throw, και καλό bezel.

Μου ήρθε ο Olight M10 (σε 24 ημέρες), και είναι η καινούργια έκδοση του 2015 (με τον μπλέ δακτύλιο και το νέο κουτί). Φοβερή ποιότητα και σε πολύ καλή τιμή χάρη στον @enterhere.

Επίσης σε σχέση με τον S15R που αναφέρω πιό πάνω, πολύ πιό παχιά τοιχώματα, και γενικά δείχνει ότι είναι πράγματι tactical, φτιαγμένος για να βγεί απο το σπίτι και να αντέξει τα πάντα.

Το UI με τα δύο κουμπιά, μέχρι στιγμής δεν με ενθουσίασε. Αλλά απο τις κριτικές που διαβάζω οι περισσότεροι έχουν αντίθετη γνώμη. Αρα τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας

 

Μου ήρθε σήμερα ο b158 μιλάμε για τρομερή απόδοση και με μια 18650 απο ενα λάπτοπ που εσφαξα turbox,όπως και ο μικρος φορτιστης litokalia μια χαρά για τα εύρα τους.

Παρέλαβα και εγώ έναν Brinyte B158 που είχα παραγγείλει για λογαριασμό φίλου. Πράγματι στο zoom είναι εντυπωσιακός και "χτυπάει" μακρυά. Επίσης (για φακός των 20€) πολύ καλή ποιότητα. Δεν μου άρεσε όμως καθόλου στο χέρι. Είναι τελείως αζύγιστος και μόνο όταν είναι τέρμα zoomαρισμένος, έχει το σώμα του αρκετό μήκος για να μπορέσεις να τον κρατήσεις σωστά. Το κουμπί του είναι κάπως σκληρό και σε συνδυασμό με το "γλυστερό" σώμα δεν πολυβολεύει. Παρόλ'αυτά για 20€ πολύ πιθανόν θα τον έπαιρνα και για μένα (πιό πολύ για να εντυπωσιάσω κανα φίλο παρά για πραγματική χρήση).

post-220241-0-64641100-1461354013_thumb.jpg

post-220241-0-41675200-1461354046_thumb.jpg

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...