Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι σωστος σε ολα . Μπαταριες ισως δεν μπορεις ναπαρει πανω απο 2ανα παραγγελια .

Στους φορτιστες-φακους δεν υπαρχει κουπονι.

Τις μπαταριες μπορεις να τις παρεις με κουπονι BLF , αν και δεν συμφερει αυτην την εποχη λογω μεταφορικων .

Κι αυτός,http://www.kaidomain.com/category.241, καλές τιμές έχει.Απλώς καθυστερούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτός,http://www.kaidomain.com/category.241, καλές τιμές έχει.Απλώς καθυστερούν.

 

Δεν νομιζω...

Και shipping να πληρωσει στο gearbest παλι βγαινει φθηνιτερα...

Ειδικα αφου θα παρει >1 κερδιζει 2$+ σε καθε μπαταρια απο το gearbest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω 6-7 φακούς Sipik και 6-7 μπαταρίες 14500. Να πάω σε αυτές ή υπάρχει τώρα κάτι καλύτερο σε αυτή τη τιμή;

Επίσης θέλω και 2-3 Convoy (νομίζω για φακός καθημερινής χρήσης είναι ότι πρέπει). Για μπαταρίες να πάω σε αυτές ή έχετε καμιά άλλη πρόταση; Θα πάρω και 6 φορτιστές. Υπάρχει κάποιο κουπόνι για όλα αυτά; Ουφφ αυτά!  :lol:

Μια επιλογή για 14500 από Gearbest, γιατί το banggood με παιδεύει...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ακριβώς ήθελες να κάνεις και απογοητεύτηκες απο τους φακούς που έχεις, αλλά για κάποιες δουλειές (πχ εργασία στον πίνακα του ρεύματος) και γενικά όταν θέλουμε να φέγγουμε απο κοντά, χωρίς αντανακλάσεις και σκιές, για να φτιάξουμε κάτι, χρειαζόμαστε μια λάμπα-φακό εργασίας με πολλά led

 

Δεν ήθελα να δουλέψω σε κοντινή απόσταση, όπως είπες για επισκευή πίνακα, απλώς ήθελα να φωτίσω τα δωμάτια του σπιτιού γιατί ήταν θεοσκότεινα.

 

Με φακό που δοκίμασα τύπου Sipik,με απλή μπαταρία ΑΑ, δεν με ικανοποίησε. Θα ήθελα να είχα φαρδυτερη δέσμη.

 

Μάλλον με βλέπω για έναν Convoy S2 και έναν Α6 ή S1, έτσι για να καλυψω όλες τις περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επιλογή για 14500 από Gearbest, γιατί το banggood με παιδεύει...;

 

Μονο απο fasttech τις olight : https://www.fasttech.com/products/1794703

Κι αυτες ακριβες ομως. Δοκιμασε κουπονι BLF .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω...

Και shipping να πληρωσει στο gearbest παλι βγαινει φθηνιτερα...

Ειδικα αφου θα παρει >1 κερδιζει 2$+ σε καθε μπαταρια απο το gearbest

Και πως θα πληρώσει στο gb;Εμένα δεν με άφησε όταν επεχείρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να δουλέψω σε κοντινή απόσταση, όπως είπες για επισκευή πίνακα, απλώς ήθελα να φωτίσω τα δωμάτια του σπιτιού γιατί ήταν θεοσκότεινα.

 

Με φακό που δοκίμασα τύπου Sipik,με απλή μπαταρία ΑΑ, δεν με ικανοποίησε. Θα ήθελα να είχα φαρδυτερη δέσμη.

 

Μάλλον με βλέπω για έναν Convoy S2 και έναν Α6 ή S1, έτσι για να καλυψω όλες τις περιπτωσεις

Για να έχει φαρδύτερη δέσμη και να φωτίζει κι όλας,πρέπει να έχει πολλά λούμεν.Αρα,ο Α6  είναι μιά χαρά,μιάς και αν του βάλεις καλώδια στα ελατήρια πάνω κάτω,και μιά καλή μπαταρία,πιάνει τα 1600 λούμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχει φαρδύτερη δέσμη και να φωτίζει κι όλας,πρέπει να έχει πολλά λούμεν.Αρα,ο Α6  είναι μιά χαρά,μιάς και αν του βάλεις καλώδια στα ελατήρια πάνω κάτω,και μιά καλή μπαταρία,πιάνει τα 1600 λούμεν.

 

Δεν εχουν σχεση τα lumens με τη δεσμη , αλλα με τη φωτεινοτητα!

Αλλα στα 23 ευρω οπως και να το κανουμε ειναι η καλυτερη επιλογη . 2-5% το κερδος με το spring bypass . Το παν ειναι η μπαταρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχει φαρδύτερη δέσμη και να φωτίζει κι όλας,πρέπει να έχει πολλά λούμεν.Αρα,ο Α6 είναι μιά χαρά,μιάς και αν του βάλεις καλώδια στα ελατήρια πάνω κάτω,και μιά καλή μπαταρία,πιάνει τα 1600 λούμεν.

Νομίζω ότι η φαρδυτερη δέσμη δεν έχει να κάνει με τα Λούμεν, αλλά το βάθος του κατοπτρου.

 

Edit: Γιώργο τώρα είδα την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν σχεση τα lumens με τη δεσμη , αλλα με τη φωτεινοτητα!

 

Μα δε λέω άλλο εγώ.Απλώς άμα δεν εχει λούμεν ο φακός,και ΔΕΝ θέλουμε να εχει intensity,Cd δηλαδή,και επιθυμούμε άρα να απλώνει το φως του,η μικρή ποσότητα φωτός που έχει,(τα Λούμεν), δεν μπορεί να απλωθεί στο χώρο με "αξιοπρέπεια".Αρα,δεν θα φέγγει καλά.

Το αντίθετο συμβαίνει με τους throwers,που με λίγα σχετικά ,Λούμεν,επειδή το φως είναι συγκεντρωμένο,μπορεί και φωτίζει καλά, ένα μικρό κύκλο,ή τετράγωνο,σε πολύ μεγάλη απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα λίγο με τους convoy. Ποιο led να επιλέξω; Ο πράσινος γιατί λέει 490 lm ενώ οι άλλοι 940 lm; Έχουν διαφορά;

 

Μια βοήθεια εδώ; Έχουν διαφορά ο πράσινος από τον μπλε;

Μονο απο fasttech τις olight : https://www.fasttech.com/products/1794703

Κι αυτες ακριβες ομως. Δοκιμασε κουπονι BLF .

Αν πάρω 9 μπαταρίες σε τριάδες από το banggood μου βγαίνουν 52$ περίπου.

Από kaidomain αξίζουν αυτές;

Το fasttech που προτείνατε δεν στέλνει Ελλάδα μπαταρίες, μάλλον. Κρίμα γιατί 9 μπαταρίες βγαίνουν 46$ περίπου.

Στο Gearbest δε βρίσκω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλούδια στα ελατήριο τι εννοείς; Γίνεται και στο αδερφό το s1 που έχω;

Να "παρακαμψεις" το ελατηριο με λιγο καλωδιο . απο την πλακετα εως την ακρη του ελατηριου . Στους πρωτους blf a6 ηυαν σχεδον αναγκαιο λογω κακων ελατηριων , που αλλαξαν ομως αμεσως . Αν το κανεις εχεις ενα κερδος 2-5% κερδος σε lumens . Το παν ειναι η καλη μπαταρια (high drain).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...