Προς το περιεχόμενο

The Official Interior Design thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο αλλα δεν ειναι χαρακτηριστικο του αμερικανικο στυλ αλλα κυριλε στυλ.Οπου το δωματιο δεν ειναι μικρο αλλα κυριλε δωματιουμπα , συνηθως με ρουχα σχεδιαστων , που φανταζουν υπεροχα στην φωτογραφηση.Φυσικα το ιδιο τεραστιο σπιτι θα εχει και εξτρα ντουλαπες και ντουλαπεςγια τα παιδια και αλλα ενα δωματιο σαν αποθηκευτικο χωρο και ξενωνες και υπηρετρια κλπ. Μικρο δωματιακι , με κουβερτες , κρεμασμενα τζιν , σκονισμενα παπουτσια κλπ , δηλαδη προσαρμοσμενο στην πραγματικοτητα σαν παζαρι της κακιας ωρας θα μοιαζει  :-D

Οχι, δε το λεω απο την κυριλε πλευρα, ουτε εχω καψα για ακριβα ρουχα κλπ κλπ που λες.

Αλλά απο θεμα οργανωσης ειναι κορυφη! :-D Ξες πως οτι και να θες απο θεμα ρουχισμου ειναι εκει μεσα, χωρις να ψαχνεις σε διαφορα μερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω κάναμε διακοπές, ξέρει κανείς πως λέγεται αυτό το στιλ καρέκλας?

Τύπου dining -απομίμηση- των περίφημων Charles & Ray Eameς (όπως και οι άλλες οι πασίγνωστες γραφείου)

Ένα λεξοτανίλ πριν τσεκάρετε τιμές των αυθεντικών (ειδικά του γραφείου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Molded Plastic Dowel Eames Chair

 

Αυτόν τον σιδηρόδρομο δεν τον θυμάμαι που να χτυπιέμαι, πλέον θα αποκαλώ τη συγκεκριμένη καρέκλα idomeneas chair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

alex_000

Με το κοντινο στην οθονη στην οθονη φωτιστικο οροφης τι κανεις ? 


Εγώ θα έκανα την προβολή, πάνω στην κουρτίνα/γιγάντιο σεμεδάκι...τι πανιά και μαλακίες;

 

Με το σεμεδακι ισως χανεις καποιες ...λεπτομερειες.Καλυτερα κουρτινα μπανιου για πιο κινηματογραφικη αισθηση  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιστρέψουμε στο θέμα, μερικές απο τις εταιρείες που ακολουθούσα:

 

 

album.it για φώτα

 

Να σε ρωτησω, πως μπορει καποιος να αγοράσει απο εδω εχεις αποψη???

 

Υπάρχει ελλαδα ή κάποιο eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

 

alex_000

Με το κοντινο στην οθονη στην οθονη φωτιστικο οροφης τι κανεις ?

 

 

 

Δεν φαινεται το φωτιστικό γιατί η προβολή γίνεται στο ύψος του eye sight όταν ο θεατής είναι καθιστος (αρκετά χαμηλά για φωτιστικό). Φυσικα όλα τα φώτα είναι κλειστά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω, πως μπορει καποιος να αγοράσει απο εδω εχεις αποψη???

 

Υπάρχει ελλαδα ή κάποιο eshop

 

Οι Ιταλοι εχουν παραδοση στο να συνδυαζουν Επιστημες και Τεχνες. Και εμεις μπορουμε να μαθουμε σιγα-σιγα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω, πως μπορει καποιος να αγοράσει απο εδω εχεις αποψη???

 

Υπάρχει ελλαδα ή κάποιο eshop

Επικοινώνησε κατευθείαν μαζί τους. Όταν ήμουν Ελλάδα νομίζω πως ο πατέρας μου είχε φέρει καποια μέσω γνωστού στην Ιταλία - πάνε πολλά χρόνια, μπορεί να ήταν κι από άλλη εταιρεία. Στις ΗΠΑ τα έχω δει σε οίκους που κάνουν interior design (και πωλούν ομορφα έπιπλα και διακοσμητικά για να βγάζουν τα έξοδα :·ρ ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

\tony αν βρεις τρόπο να τρυπήσεις το μπουκάλι του jack ή να το κόψεις όμορφα στείλε κατευθείαν

οι σπάγγοι και οι μλκίες δεν κάνουν δουλειά, θα δοκιμάσω με dremel μόλις βρω την κατάλληλη μύτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το τραπεζάκι πάντως το κάνεις πολύ εύκολα, παίρνεις μια πλαστική γλάστρα με φως και σε ένα τζαμά κόβεις το γυαλί για από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...