Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις δοκίμασα ανανέωση συνδρομής στο νετφλιξ και σε vpn provider (froot) από την κάρτα. Denied. Σε επικοινωνία με την άλφα μου είπαν ότι μόνο η Google δέχεται προς το παρόν... wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ένας τροπος υπάρχει πλεον, να εχεις κάποιον φιλο εξω να σου γεμίζει το ππ και εσύ να του τα δινεις σε μετρητά, τα υπολοιπα κόλπα απαιτούν πολλά έξοδα και προμήθειες ή ξεχνάς τις αγορες απο εξωτερικό

 

Αυτο.

Το εχω κανει ηδη μια φορα (εξοδα 10ε για μεταφορα 300ε, μη νομιζουμε οτι ειναι και τελειως τζαμπα), και τωρα ψαχνω δευτερον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο.

Το εχω κανει ηδη μια φορα (εξοδα 10ε για μεταφορα 300ε, μη νομιζουμε οτι ειναι και τελειως τζαμπα), και τωρα ψαχνω δευτερον :)

Δηλαδή πας και βάζεις τα λεφτά που θες στον λογαριαμσο του φίλου σου στο εξωτερικό και μετά αυτός στα βαζει στην κάρτα σου πως γίνεται?? αυτος θα χρεωθεί καπως στην μεταφορα?? ή μονο εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πας και βάζεις τα λεφτά που θες στον λογαριαμσο του φίλου σου στο εξωτερικό και μετά αυτός στα βαζει στην κάρτα σου πως γίνεται?? αυτος θα χρεωθεί καπως στην μεταφορα?? ή μονο εμείς

 

Οχι, δε γινεται μεταφορα σε λογαριασμο εξωτερικου.

Απλα, εχεις ενα φιλο στο εξωτερικο, που ειτε εχει ενα backup απο χρηματα, ειτε ερχεται τωρα για διακοπες, ειτε οι συγγενεις του θα του στειλουν με καποιο τροπο χρηματα. Του λες (αναλογα το τι θαρρος του χεις), βαλε μου 100 ευρω στο paypal μου, κι εσυ ειτε του τα δινεις οταν ερθει, ειτε τα δινεις σε καποιον στην ελλαδα που θα υποδειξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είπες έξοδα 10ε για μεταφορά 300ε

 

Εξοδα εχει οταν μεταφερει ο του εξωτερικου απο το paypal το δικο του , στο paypal το δικο σου. Στα 300 ευρω που μου μετεφερε ο φιλος μου, ειχε 10ε εξοδα.

Και το paypal μια τραπεζα, ειναι, και στις μεταφορες χρηματων θα κρατησει προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα ανανέωση συνδρομής στο νετφλιξ και σε vpn provider (froot) από την κάρτα. Denied. Σε επικοινωνία με την άλφα μου είπαν ότι μόνο η Google δέχεται προς το παρόν... wtf

 

Εμένα το netflix την πήρε την κάρτα. Εθνική όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα μια δοκιμαστική αγορά στο apple store και την δέχτηκε την κάρτα.

Πάω να κάνω αγορά από το eshop του Wii u , και δεν την δέχεται. Είναι χρεωστική Πειραιώς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα μια δοκιμαστική αγορά στο apple store και την δέχτηκε την κάρτα.

Πάω να κάνω αγορά από το eshop του Wii u , και δεν την δέχεται. Είναι χρεωστική Πειραιώς .

 

Άντε μακάρι σιγά σιγά να αρχίσουν να επιτρέπουν συναλλαγές και το Ebay και το AliExpress.

 

Κάτι άσχετο αφού το Amazon δεν στέλνει πλέον εδώ και κάτι χρόνια Ελλάδα με τζάμπα μεταφορικά πόσο περίπου υπολογίζονται τα μεταφορικά? Αν υπάρχει σε άλλο thread αν μπορεί κάποιος να ποστάρει το λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο amazon ενα ανταλλακτικο για ρολοι (καπου 15 ευρω) το χρεωσε σημερα κανονικα, με προπληρωμενη της eurobank που φορτισα τις προαλλες..τι να πω

δεν εχουν πει οτι δε γινεται να φορτισεις προπληρωμενες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο γαμπρός μου είναι Καναδός αλλα μένει Ελλάδα και εχει αλλάξει και το billing address με τη διεύθυνση του εδω. Προσπαθώ να αγοράσω κατι με την επιλογή guest. Δηλαδη πατάω το : don't have a PayPal account? Αφου βαλω τα νούμερα αναγκαστικά δηλώνω country Greece. Δε μου βγάζει όμως αυτό που λέει σε εσάς: we are unable to proceed with your request " εμένα μου γράφει : we couldn't complete the transaction. Please use another credit or debit card "

Μήπως εσείς που είστε γατονια ξέρετε τίποτα; Η καρτα ειναι Καναδεζικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όταν λέτε το χρέωσε το amazon, έχετε δει στο ebanking να έχουν κρατηθεί χρήματα;

Γιατί άλλο να κάνεις την παραγγελία και άλλο να γίνεται η χρέωση στη κάρτα σου και έπειτα η αποστολή του προϊόντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν πει οτι δε γινεται να φορτισεις προπληρωμενες???

τη περασμενη εβδομαδα φορτισα κανονικα

 

Ρε παιδιά όταν λέτε το χρέωσε το amazon, έχετε δει στο ebanking να έχουν κρατηθεί χρήματα;

Γιατί άλλο να κάνεις την παραγγελία και άλλο να γίνεται η χρέωση στη κάρτα σου και έπειτα η αποστολή του προϊόντος

μου ηρθε ηδη e-mail οτι εχει αποσταλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...