Προς το περιεχόμενο

Asrock Fatal1ty 970 Performance


sotos gtx 650

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η χρήση που το θελω ειναι για παιχνιδια κυρίως αυτο ειναι το ποιο βαρυ που θα κανει το πς απλος θελω να φτιαξω κατι και να μου μινει για μερικα χρονια ...να σας δοσω ενα παραδιγμα το 2012 ειχα ενα ι5 3470 μια χαρα ηταν ο επεξεργαστης μετα χριαστικε να τον πουλισω και τωρα ειμαι με pentium  και θελω να φτιαξω παλι ενα αξιόλογο πς..το 2012 ειχαν βγει και οι 8120 που παλι καλα δεν τον προτιμισα γιατι βγηκανε λιγο μαπα :P τωρα εχω δει πως οι fx 8320-8350-8370 εχουν βγει πολυ καλοι και ηθελα να φτιαχω πρωτη φορα ενα amd γιαυτο θελω να βρω μια καλη μητρική να κρατήσει και να μπορω να κανω ενα καλο oc και ας μην ειναι 5 ας ειναι 4,8 μαχ δεν ενδιαφερομαι για τωρα τοσο πολυ αλλα ισως αργωτερα...ξερω πως μια καλη μητρηκη θα ηταν μια με 160+ ευρο αλλα κοιταω να δω καποια ποιο οικονομικη που να μπορεσω να κανω την δουλεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία, γιατί τον έχεις 4.9 και όχι 5 :D ; Επίσης με τι ρεύμα παίζεις στα 4.9 και πόσο σου ζητάει στα 5 ; 

 

 

Δεν τον έχω πάντα στα 4,9  Δεν υπάρχει λόγος .... για να σερφάρω στο νετ ας πούμε .... Τον έχω κάθε μέρα στα 4,45Ghz

 

Στα 4,9Ghz ειμαι οριακά με την ψύκτρα . Στα 5 πρέπει να δώσω ακόμα ένα +0.25v και ξεφεύγω με τις θερμοκρασίες εντελώς ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,475 με llc στο ultra , απ`ότι θυμάμαι, αλλά τα προγράμματα το διαβάζουν σαν 1,486. Οι ρυθμίσεις είναι αποθηκευμένες στο αντίστοιχο προφίλ , από τον πρώτο μήνα που το αγορασα ... Πάει καιρός πολύς πλέον.....

 

Αααααα επίσης έχω ανεβασμένο και το north volt λίγο γιατί διαφορετικά δεν παίζει να είμαι σταθερός με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο απο psu ποσα watt και πανο για αυτες τις ταχύτητες και μια κάρτα τυπου 270


και ποσου βαθμους και κατω πρεπει να εχει για να ειναι ενταξη?


υπαρχει καποια καλυτερη ψυχτρα απο την 212 στα ιδια λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 212 Evo είχε παραακριβύνει,τώρα έπεσε κανα 2-3ε αλλά και πάλι στα λεφτά της περίπου βρίσκεις καλύτερη πχ Cryorig H7.Δε σου κάνουν αυτές αν κοιτάς ψηλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγα να την παρω για αρχη αλλα καλυτερα μαλλον μια καλη απο την αρχη http://www.skroutz.gr/s/4754042/Noctua-NH-D15.htmlαυτη μεχρι ποσο σηκώνει ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος με amd το εχει δοκιμασει? :) ποσους βαθμους σε ποσο χρονισμό? αυτοι εχουν εναν ι7

και αλλος να το είχε δεν θα έβγαζες σωστά συμπεράσματα.

όπως κάθε πράγμα που βγαίνει είναι σίγουρο οτι δεν θα ειναι 100% ιδιο με το διπλανό του.

Κοινώς εξαρτάται απο το κουτί σου,τον εξαερισμό του,την μητρική και σε τι κομμάτι επεξεργαστή θα παίξει.

 

Χοντρικά,οι ρυθμίσεις που έχω κάνει εγώ στην μητρική για τον 6300,μπορεί σε αλλον με το ιδιο σετάκι να μην ξεκινάει καν ο επεξεργαστής.Και το ανάποδο φυσικά.

να βρεθει καποιος με χαμηλότερη τάση και υψηλότερα ρολόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια Watt να βγάζουνε και δεν σε νοιάζει (πολύ) κάτι άλλο. Παίζει και η επιφάνεια του επεξεργαστή αλλά σε 115* με AM3 είναι νομίζω αρκετά κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...