Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποκάλυψε το νέο, οικονομικό Lumia 550 στα $139


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη συγκρίνετε την αρχική τιμή με τις τιμές των μοντέλων που διαμορφώθηκαν μετά από τόσους μήνες στην αγορά...

Προφανώς θα πέσει κάτω από 100 σε χρόνο dt.

Και το Lumia 535 ειναι τοσους μηνες στην αγορα αλλλα για δες εξελιξη τιμων στο skroutz :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο.

Σε σχέση με ολα τα άλλα που ανακοινώθηκαν σίγουρα ήταν αδιάφορο, αλλωστε γι αυτό και η Microsoft δεν αφιέρωσε ουτε 5 δευτερόλεπτα για πάρτι του.

 

Ποτε λέτε να ανακοινώσουν τα 650 και 750?

Το 550 θα έρθει τον Δεκέμβριο οπότε τα 650/750/850 λογικά θα πάνε για το 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Lumia 535 ειναι τοσους μηνες στην αγορα αλλλα για δες εξελιξη τιμων στο skroutz :P

Ναι, τι κοιτάω ακριβώς;

Ήρθε στα skroutzομάγαζα στα 111 euro, έφτασε τα 94, ήρθαν τα capital controls και η ισοτιμία με το δολλάριο έφτασε σχεδόν στο 1:1 και ξανακρίβηνε, και χθες ήταν στα 94 πάλι, και σήμερα στα 100. Και όταν βγήκε είχε αρχική τιμή 129 δολλάρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τι κοιτάω ακριβώς;

Ήρθε στα skroutzομάγαζα στα 111 euro, έφτασε τα 94, ήρθαν τα capital controls και η ισοτιμία με το δολλάριο έφτασε σχεδόν στο 1:1 και ξανακρίβηνε, και χθες ήταν στα 94 πάλι, και σήμερα στα 100. Και όταν βγήκε είχε αρχική τιμή 129 δολλάρια...

Το οτι τωρα με τα capital control οι τιμες δεν ειναι σιγουρο τι πορεια θα εχουν(επειδη ακριβως εχουμε ακομα capital control και ας εχουν πεσει οι τιμες σε αλλα κινητα παραπανω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο android θα δούμε ποτέ κινητό αυτής της τιμής με amoled? 

Είδαμε μόνο σε προσφορά το galaxu s4 mini στα 139€ από vodafone. Η οθόνη είναι σημαντικό στοιχείο των κινητών και η MS το έπιασε το νόημα. Αυξάνει την εμπειρία δραματικά. 

 

Ο επεξεργαστής θα ήθελα να είναι λίγο καλύτερος. Ο συγκεκριμένος πέραν των εφαρμογών μήπως δεν επιτρέπει ούτε full-hd video να συλλάβει ο φακός της κάμερας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snapdragon 200 vs 210

Adreno 302 vs 304

3g vs LTE

AMOLED vs IPS

1280x720 vs 960x540 (315ppi vs 220ppi)

 

Χειροτερο μωρε...

 

To μονο που μου φαινεται να εριξαν ειναι η εσωτερικη καμερα. Επισης φανταζομαι θα εχουν διορθωθει τα προβληματα αφης που ειχε το 535.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερο απο το 535 και ακριβότερο, well done.

Γιατι χειροτερο φιλε μου?Το 535 απλά εχει 5αρα ιθονη αλλα πολυ χαμηλοτερης αναλυσης.Τετραπύρηνο κανουριο επεξεργαστη Qualcomm Snapdragonω210 με καλυτερη διαχειριση μπαταριας και εδω και 1GB RAM.Η τιμη,η αληθεια ειναι οτι ειναι ελαφρως τσιμπημενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από το 535 το οποίο έχω αγοράσει από τον Απρίλιο με προοπτική διετίας και τα πάει αρκετά καλά για απλό smarphone στα 100 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...