Προς το περιεχόμενο

Surface Book, ο "καλύτερος φορητός υπολογιστής" του κόσμου...από τη Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα κακό με αυτό το πράγμα είναι ότι δεν έχεις  (πιθανότατα) να το αγοράσεις και αν έχεις αρκετά για το μικρό, θα μείνεις με το ξενέρωμα.... Microsoft nailed it at last!!! (από αύριο αρχίζουν φήμες για touchscreen MacBook.... ότι θέλετε στοίχημα) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι αλλα τριτη και καταιδρωμενη θα παραμεινει. κανουν σκληρη προσπαθεια για να ανατρεψουν την κατασταση, αλλα δυστυχως ο ανταγωνισμος τους εχει αφησει κατα πολυ πισω. 

oσο εξαιρετικες και να ειναι οι νεες συσκευες που παρουσιασε, δεν αποτελουν disruptive technology και ειναι απλως θεμα χρονου μεχρι να ανταπαντησουν οι δυο κυριαρχοι της φορητης αγορας με τις δικες τους αντιστοιχες,βελτιωμενες προτασεις.

με απλα λογια, too little, too late. 

καλά μη βάλεις τα κλάματα,το καταλάβαμε σαρέσει η Apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fan ξε φαν (για μενα μιλάω) το μηχανάκι της microsoft τα σπάει. Βάλτε το δίπλα στο macbook το 12αρι με 1 usb-c και mobile επεργαστή στα ίδια λεφτά και όγκο ( η απόλυτη ντροπή της apple κατ' εμένα) και βγάλτε συμπεράσματα. Μπράβο τους. Εξαιρετικό παρόλο που είναι τσιμπημένη η τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω...Αγοράζεις ultrabook τύπου MacBook + ultrabook τύπου Yoga + Surface Pro 4 σε μία συσκευή!

Φοβερό.

Όσον αφορά τις τιμές, η αρχική τιμή είναι σχεδον ίδια με την αρχική τιμή του Macbook Pro retina 13.

Αλλά με καλύτερες επιδόσεις και επιπλέον λειτουργία ταμπλέτας με στυλό.

Εμένα μου ακούγεται αρκετά ελκυστικό πάντως.

Η τιμή, ακούγεται ακριβή για τα δεδομένα της Ελλάδας, αλλά για τα δεδομένα Βόρειας/Κεντρικής Ευρώπης και Αμερικής είναι μια χαρά.

 

Συγκρίνοντας την άλλη κορυφαία premium κατηγορία που εκπροσωπείται από την Apple, μου φαίνεται μια χαρά.

 

Το μόνο που του λείπει είναι κάποιες εξαιρετικές εφαρμογές που έχει το OSX και λείπουν από τα Windows. (Και αντίστροφα βέβαια λείπουν από το OSX κάποιες).

 

Α ρε Ελλάδα με τους μισθούς σου! Μας κάνεις και ζηλεύουμε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις αφήστε την Apple και τους φίλους της ήσυχους. Δεν μας πείραξαν. Εδώ φιλοξενήσαν και τον Ινδό.

Απλά θαυμάστε αυτό που βγήκε.

Ένα καταπληκτικό μηχανάκι που θα μας πάρει ό,τι λεφτά μας άφησαν/αφήσουν ο Σαμαράς και ο Τσίπρας. Απλά και όμορφα.

Εγώ θα είχα κάνει ήδη preorder αν είχα αποφασίσει ποιο θα πάρω το Surface Pro 4 με i7 16GB + 1TB ή το Surface Book εντελώς γεμάτο!

 

Αστα γιατί έχουμε και το Lumia 950XL στο καλάθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος ο Panos το συνέκρινε με το MacBook pro λέγοντας ότι (το 2ο) είναι μια εξαιρετική συσκευή, αλλά το surface είναι 50% ταχύτερο. Άρα, αποκαλείς τον άνθρωπο που έκανε την παρουσίαση αστείο;

 

Σοβαρά, κάποιος να μαζέψει τα τρολάκια!

Στη σύγκριση με το Macbook Pro είπαν ότι είναι 2 φορές ταχύτερο. Αυτο σημαίνει 100% ταχύτερο, και όχι 50%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμή του θαύματος διέρρευσε; Πάντως αν κρίνουμε απο το Surface Pro θα ειναι σούπερ ποιοτικό.

Για να συμπληρώσω τον ...εαυτό μου, το θαύμα θα κανει γύρω στα 1500 δολ. Δηλαδή απευθείας ανταγωνισμός για Thinkpad T series και Latitude.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too little, too late (!!!) διαβάζω από τον ένα , μπλε οθόνη διαβάζω από τον άλλο. Μισό λεπτό ρε παιδιά να πάρω μπύρα και ποπ κορν, μην περάσουν έτσι αυτά..

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις αφήστε την Apple και τους φίλους της ήσυχους. Δεν μας πείραξαν. Εδώ φιλοξενήσαν και τον Ινδό.

Απλά θαυμάστε αυτό που βγήκε.

Ένα καταπληκτικό μηχανάκι που θα μας πάρει ό,τι λεφτά μας άφησαν/αφήσουν ο Σαμαράς και ο Τσίπρας. Απλά και όμορφα.

Εγώ θα είχα κάνει ήδη preorder αν είχα αποφασίσει ποιο θα πάρω το Surface Pro 4 με i7 16GB + 1TB ή το Surface Book εντελώς γεμάτο!

 

Αστα γιατί έχουμε και το Lumia 950XL στο καλάθι

Καλά μην ανοίγεσαι εύκολα, 2699 θα κοστίζει το εντελώς γεμάτο book
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος ο Panos το συνέκρινε με το MacBook pro λέγοντας ότι (το 2ο) είναι μια εξαιρετική συσκευή, αλλά το surface είναι 50% ταχύτερο. Άρα, αποκαλείς τον άνθρωπο που έκανε την παρουσίαση αστείο;

 

Σοβαρά, κάποιος να μαζέψει τα τρολάκια!

Σιγα θα παθεις κατι!Ενα κρυο αστειο ηταν φιλε...τα macbook δεν παιζονται!

 

Ζητω η Apple!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...