Προς το περιεχόμενο

Υπερθένμανση i5 6600k


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναμένω τον πρώτο θεούλη που θα αφήσει ουδέτερη αξιολόγηση και θα ποστάρει το παρών θέμα. :P

 

Πάω για δουλειά, επιστρέφω το βράδυ με ποπ κορν στο χέρι. Ελπίζω να μην με απογοήτευσετε.

WE HAVE A WINNER :D

 

 

iVentz θεούλης :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/529451-i5-6600k/

 

να το κελεπουρι. φιλε για μενα δεν πρεπει να τον πουλησεις.γιατι να χασεις 60ευρω για καινουριο επεξεργαστη.σου ετυχε μαπα κομματι και προσπαθεις να το φορτωσεις σε καποιον αλλο χωρις να τον ενημερωσεις τι αγοραζει.το καλυτερο θα ειναι να τον δωσεις σε καποιον που ξερει για να στον καψει και να τον δωσεις για rma να σου στειλουν καινουριο ελπιζωντας οτι θα ειναι αρκετα καλυτερο κομματι.

αυτό.

Εγω παντως, τον εχω στα 3,9 με  be quiet dark rock 3 , idle 22-25°C , witcher 3 44-50°C

δε νομιζω οτι χρειαζεται τετοιο ΟC για κανενα game προς το παρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε μ σε ευχαριτσω!!θα ανεβασω αποτελεσματα!εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου απο τον i5 2500 k...καμια σχεση...ωριστε κ το βιντεακι...https://www.youtube.com/watch?v=qFA4xxLzpdY

το βίντεο δεν λέει τίποτα. Βρες ένα που θα τρεχουν στις ίδιες συχνότητες οι επεξεργαστές πρώτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/529451-i5-6600k/

 

να το κελεπουρι. φιλε για μενα δεν πρεπει να τον πουλησεις.γιατι να χασεις 60ευρω για καινουριο επεξεργαστη.σου ετυχε μαπα κομματι και προσπαθεις να το φορτωσεις σε καποιον αλλο χωρις να τον ενημερωσεις τι αγοραζει.το καλυτερο θα ειναι να τον δωσεις σε καποιον που ξερει για να στον καψει και να τον δωσεις για rma να σου στειλουν καινουριο ελπιζωντας οτι θα ειναι αρκετα καλυτερο κομματι.

Δυστηχως επεσα μεσα με αυτο που εγραφα παραπανω και ο ts μπηκε σε τσαμπα εξοδα χωρις λογο...Ε ρε τι κανουν οι επιρροες και αν εισαι αδυναμος ψυχολογικα χαρακτηρας :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ξέρει ο fulgore που λέει πως μερικοί είναι μόνο για κλειδωμένους  :rolleyes:, εγκρίνω και εγώ τα λεγόμενά του. Τώρα όσο και να προειδοποιήσαμε να μην αγοράσει κανείς τον 6600k του tmaestrou, αν κάποιος δεν δει την προειδοποίηση την έβαψε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ξέρει ο fulgore που λέει πως μερικοί είναι μόνο για κλειδωμένους  :rolleyes:, εγκρίνω και εγώ τα λεγόμενά του. Τώρα όσο και να προειδοποιήσαμε να μην αγοράσει κανείς τον 6600k του tmaestrou, αν κάποιος δεν δει την προειδοποίηση την έβαψε. 

συγνωμη, ειναι δυνατον να ανεχεται τετοια ατομα το forum ?

Ειναι προφανες οτι δεν τον ενδιαφερει αν κανει ζημια στον αγοραστη (ο οποιος θα ειναι χρηστης του insomnia)

και το forum κατα ενα μεγαλο μερος του λειτουργει ετσι ωστε να προστατευονται οι ενδιαφερομενοι αγοραστες

απο κακες αγορες με την βοηθεια της γνωσης και γνωμης των υπολοιπων μελων.

Πιστευω οτι οσοι εχετε γνωση του thread και της αγγελιας θα επρεπε να εχετε ηδη κανει report.

Δεν το εχει δει καποιος mod αυτο ? ειναι σωστο και επιτρεπεται απο τους κανονες του forum ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα δεν ειναι οτι εχει προβλημα ο επεξεργαστη.γιατι μπορει να μην εχει παθει τπτ το ποιο σιγουρο αυτο.

το θεμα ειναι οτι ενο δεν ειναι καλος κλοκερ σαν επεξεργαστης δεν το αναφερει για καποιον που θελει να τον αγορασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρει καν τα βασικά, παρά μόνο λέει λειτουργεί άψογα και πως θέλει να πάει σε i7, τραγική κατάσταση απλά. Εγώ όπως και οποιοσδήποτε συνειδητοποιημένος στο insomnia θα έγραφε στην αγγελία έκανα στον επεξεργαστή αυτό, αυτό και αυτό, ήταν με την χ ψύξη στην ψ μητρική για τόσο καιρό, στα τάδε ρολόγια με το τάδε ρεύμα, αγοράστηκε τότε από το μαγαζί αυτό έχει / δεν έχει εγγύηση κλπ. Έτσι στο ξερό δουλεύει άψογα πάω σε i7 δεν λέει κάτι, δεν λέει πως έχει μπανάνα κομμάτι και έχει φάει και degrade μέχρι ένα σημείο εξαιτίας του ρεύματος που έδωσε για να κλοκάρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να φάει degrade τόσο σύντομα; Οκ, μ@λακίστηκε και τον άφησε στο αυτόματο να δώσει υπερβολικά ρεύματα, αλλά πώς ξέρουμε ότι έχει πάθει ζημιά; Τον δοκίμασε κάποιος έμπειρος overclocker και διαπίστωσε ότι δεν κλοκάρει σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για 14 nm, αν με 1.6 ή 1.5v έτρεξε stress test ή εφαρμογή που ταβάνιαζε τον επεξεργαστή για αρκετές ώρες, το degrade είναι σιγουρότατο. Εδώ για τους haswell το 1.4v άνετα είναι degrade, αν δουλεύει ο επεξεργαστής στα τέρματα, σε σχέση με τα 22nm των haswell, καταλαβαίνεις πως τα 14nm με το ρεύμα που έδωσε ο tmaestros θα φάνε μεγαλύτερο ζόρι. Έτσι λοιπόν καλό είναι να μην αγοράσει κάποιος τον επεξεργαστή του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έγραψε ότι σε παιχνίδι του ανέβασε θερμοκρασία στο 10λεπτο. Δεν είδα να γράφει ότι έτρεξε πολύωρα stress tests. Άρα, μπορεί να έφαγε degrade με 10-15 λεπτά (κακής) χρήσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...