Προς το περιεχόμενο

Υπερθένμανση i5 6600k


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατεβα πρωτα τα 5 second στο Super Pi στο 1ΜΒ και παρε τηλ.....

 

Αν ασχολησε με το Bench του CPUZ γελαν και οι πετρες.

Με MegaByte μετράνε τα ψηφία του pi πλέον, έχω μείνει πίσω τελικά :-)

 

Εσύ με κόντραρες στο Bench, εγώ την συχνότητα σου έδειξα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, το φαντάζομαι.

 

Για συχνότητα είπα, γιατί εκεί φαίνεται ο μάστορας του oc. Γιατί υπερηφανεύτηκε ότι ξέρει πάρα πολλά στο OC. Υπάρχουν μεγάλα μυαλά στο oc που δεν φτάνω, βλέπε τους παλιούς της ΗΟΤ, αλλά όχι να με αμφισβητεί ο κάθε άκυρος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, το φαντάζομαι.

 

Για συχνότητα είπα, γιατί εκεί φαίνεται ο μάστορας του oc. Γιατί υπερηφανεύτηκε ότι ξέρει πάρα πολλά στο OC. Υπάρχουν μεγάλα μυαλά στο oc που δεν φτάνω, βλέπε τους παλιούς της ΗΟΤ, αλλά όχι να με αμφισβητεί ο κάθε άκυρος.

Εχουν εμφανιστει πολλοι ακυροι τωρα τελευταια στο ινσομνια,το θεμα ειναι να τους αφησεις να παθουν για να μαθουν και να διασκεδαζεις γελωντας με τις παπαριες τους. Ο προσωπικος μας χρονος ειναι πολυ σημαντικος για να τον σπαταλαμε για ανεπιδεκτους και αναγωγους.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν εμφανιστει πολλοι ακυροι τωρα τελευταια στο ινσομνια,το θεμα ειναι να τους αφησεις να παθουν για να μαθουν και να διασκεδαζεις γελωντας με τις παπαριες τους. Ο προσωπικος μας χρονος ειναι πολυ σημαντικος για να τον σπαταλαμε για ανεπιδεκτους και αναγωγους.

Νευριάζω εύκολα πανάθεμά με, αλλά έχεις δίκιο.

 

Καληνύχτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πας ταμειο πες οτι ειχες CPU 5 χρονια πισω και ηθελες κοντρες..... Μπορει να πληρωσεις λιγοτερα.....

Αντε γεια φιλε παω γυμναστηριο.....

Λίγο offf topic αλλά τελικά δεν πήγες γυμναστήριο? Γιατί βλέπω απαντάς συνέχεια... μάλλον τελικά σε ζάλισε λιγάκι ο Sheogorath με το oc του  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευεις οτι ενα CPU την ακουει ετσι τοσο απλα επειδη δουλεψε συνολικα ουτε καν για 1 λεπτο στους 90+ βαθμους ? Απατασε αγαπητε. Αυτα τα CPU εχουν 100 δικλειδες ασφαλειας για να αυτοπροστατευεται. Και να θελεις να τον καψεις, δεν κεγετε.

Μην ποσταρουμε πληροφορια σκουπιδι στο foroum ειναι κριμα.

 

Αν χαλασει, και οταν χαλασει θα το αναλαβει η εγγυηση.

 

Η τιμη πωλησης ενος μεταχειρησμενου CPU ανεβαινει κατακορυφα οταν μιλαμε για GOLDEN κομματι, το οτι ομως δεν κλοκαρει καλα δεν ειναι επιχειρημα για να τον πουλησει φθηνοτερα. Απο την στιγμη που πληρει τις προδιαγραφες του κατασκευαστη ειναι καλυμενος στο 1000%.

 

Με την λογικη αυτη που περιγραφεις εαν σου κατσει και σενα ενας 6600Κ κακο κομματι πανε πισω στο Πλαισιο και πεστους να σου δωσουν τα 50 ευρω πισω γιατι δεν κλοκαρει καλα.

 

Ας σοβαρευτομε λιγο....

Πόσο να δώσω βρε παιδιά τον 8370 που είναι Golden Chip??Για Validation 5.6 με 1.60 Vcore και έκλεισε κανονικά δεν έκανε restart στα 10 δεύτερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά ακούω για intel K να είναι τόσο κακό κομμάτι.

Επειδή περιμένω τον 6700K ελπίζω να μην είναι παρόμοιος στο O/C με τον 6600K του topic starter.

 

Να ρωτήσω, ποιο είναι το μέγιστο vcore που μπορούμε να δώσουμε στους skylake; 1.50v;

 

Και μένα ο δικός μου 4770Κ δεν μου βγήκε καλός, για 4,2GHz θέλει 1,25v, ενώ για 4,3 ακόμα και με πάνω από 1,3 δεν ήταν σταθερός σε ολα τα τεστ-βασανιστήρια, ενώ χτυπούσε και 100στάρες θερμοκρασίες, οπότε τον άφησα στα 4,2.

 

Τι να κάνουμε, δεν μας έρχονται πάντα όπως τα θέλουμε στην ζωή, δεν έσκασα κιόλας, την δουλειά μου την κάνω, όπως την κάνω και με τις μαμά συχνότητές του. Υγεία! :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα ο δικός μου 4770Κ δεν μου βγήκε καλός, για 4,2GHz θέλει 1,25v, ενώ για 4,3 ακόμα και με πάνω από 1,3 δεν ήταν σταθερός

Και γω νόμιζα ότι ο δικός μου ήταν κάτω του μετρίου επειδή θέλει 1,26v στα 4,5 και πάνω από 1,35 για 4,6!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4790 non k ,στα 4 ghz και οι 4 πυρηνες με 1,050v  σταθεροτατος και κρυος ,με απλη αεροψυκτρα πανω απο 58 δεν ειδα κατακαλοκαιρο,τωρα ειμαι στους 45-49...αυτη τη μανια του φουλ oc ποτε δε τη καταλαβα..αντι να δωσετε 100+ ε για ψυξη παρτε ακριβοτερο επεξεργαστη και τερμα οι μπλε οθονες .βεβαια υπαρχουν και οι hobbystes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταιοι του insomnia ποσταρουν απο το 2006 Bench Score στο Thelab.... και ηταν μεσα στις πρωτες 15δες σε SuperPi, 3D Marks, Sis Sandra κ.τ.λ.....

 

Εχουμε παιξει με Athlon Xp, P4, E6600, Q6600, E8400, E8600, 3770K

 

Αυτα τα λιγα απο μενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταιοι του insomnia ποσταραν απο το 2006 Bench Score στο Thelab.... και ηταν μεσα στις πρωτες 15δες....

 

Αυτα τα λιγα απο μενα....

Aπο την σελίδα των Benchmarking http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/ δεν έχεις περάσει φαίνεται...

 

Αν και αμφιβάλω να καταλάβεις και πολλά πέρνα μια βόλτα.

 

Ενα σου λέω. Η.Ο.Τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4790 non k ,στα 4 ghz και οι 4 πυρηνες με 1,050v  σταθεροτατος και κρυος ,με απλη αεροψυκτρα πανω απο 58 δεν ειδα κατακαλοκαιρο,τωρα ειμαι στους 45-49...αυτη τη μανια του φουλ oc ποτε δε τη καταλαβα..αντι να δωσετε 100+ ε για ψυξη παρτε ακριβοτερο επεξεργαστη και τερμα οι μπλε οθονες .βεβαια υπαρχουν και οι hobbystes...

 

Ε ναι, μετά το άκυρο που έφαγα απο τον 4770Κ μου, το σκέφτομαι πλέον να το παρατήσω το σπορ στην επόμενη αναβάθμιση, και να πάω σε non K και εγώ. Απο την άλλη, όπως και να το κάνεις, είναι μια ικανοποίηση να ανεβάζεις την ισχύ του CPU, αλλά πλέον κοστίζει πολύ ακριβά το σπορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...