Προς το περιεχόμενο

Η NASA αποκάλυψε ότι ο Πλούτωνας έχει γαλάζιο ουρανό και στην επιφάνεια του έχει παγωμένο νέρο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δουμε τι αλλο θα μας πουνε σε λιγο καιρο μιας και αρχισαν να λενε αυτα που σιγουρα ηξεραν εδω και καιρο.

Μαλλον θα θελουν επιπλεον χρηματα απο ιδιωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε τι αλλο θα μας πουνε σε λιγο καιρο μιας και αρχισαν να λενε αυτα που σιγουρα ηξεραν εδω και καιρο.

Μαλλον θα θελουν επιπλεον χρηματα απο ιδιωτες.

μα το μελλον φιλε μου,εκει ακριβως ειναι στους ιδιωτες!

ο μονος τροπος να προχωρήσει ο καπιταλισμός(ποσο αλλο να καταβαραθρώνεις τους ιδιους λαους,εξαντλώντας δεδομένους φυσικούς πορους; )

 

eve is real re munia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν ειπα οτι τα καπιταλ ειναι μια χαρα ειπα οτι ενα καλο ειναι απο τα καπιταλ οτι μενουν τα λεφτα εδω.οι επιχειρησεις μπορουν να κανουν παραγγελιες απο το εξωτερικο πρωτον ( οχι οπως πριν αλλα μπορουν) δευτερον εσυ και εγω που θα περναμε πραγματα απο το εξωτερικο τωρα τα περνουμε απο εδω πραγμα που ενδυναμωνει τις επιχειρησεις. τωρα δεν ξερω ετσι το βλεπω εγω μπορει να κανω και λαθος.

Διυλιζουμε τον κωνωπα...  Δυστυχως συνφορουμιτη τα λεφτα ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ εδω. Οσα χρηματα κινουνται ακομη,  πηγαινουν στις τσεπες λιγων, ξενων κυριως. Ο καθενας ερμηνευει κατα το δοκουν ΚΑΙ τα capital controls οπως το ζει στο πετσι του... αυτο που θα μεινει απο ολη την ιστορια ειναι ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ απο τις τραπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση υπάρχει λοιπόν να ξεμπερδεύουμε με αυτά τα γνωστά-άγνωστα παιδάκια της Αφρικής, να τα στείλουμε στο Πλούτωνα!!! :P

 

Σημαντική ανακάλυψη αυτή αλλά αλλιώς είναι να σου στέλνει εικόνες και αναλύσεις ένα μηχάνημα κι αλλιώς να τα βλέπει το γυμνό μάτι!!! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κκαι;

Το απλο ή Μ-Λ ΚΚΕ και ΚΚΕ Μ-Λ?

μα το μελλον φιλε μου,εκει ακριβως ειναι στους ιδιωτες!

ο μονος τροπος να προχωρήσει ο καπιταλισμός

Σωστος μακαρι να προχωρησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί οι ανύπαρκτοι,για Κάνα δορυφόρο σε τροχιά,με φορέα του 70 και πολύ τους είναι.

 

 

δε νομιζω οτι ειναι ανυπαρκτοι οι ρωσοι φιλε μου στο διαστημικο τομεα...νομιζω οτι ακομη ειναι οι μονοι που μπορουν κα στελνουν επανδρωμενες αποστολες και συν οτι πολλα κρατη που εχουν διατημκο προγραμμα χρησιμοποιουν τα πυραυλικα συστηματα της ρωσιας που αξιοπιστα....εαν πας μια βολτα στο διαστημικο μουσειο λιγο εξω απο την μοσχα (εχω παει προσφατα) ,καμια ωρα περιπου ,νομιζω οτι θα αλλαξεις αποψη αρκετα οπως και για την αθεατη πλευρα της σεληνης οπου ειναι καλυμενη απο σημαιακια κοκκινα σε διοραμα που εχουν εκει ....οπου μεχρι προσφατα ηταν μυθος .....μην λες οτι θες εαν δεν γνωριζεις . τα διαστημικα λεωφορεια της νασα ειχαν τεραστια προβληματα .. να λεμε του λογου το αληθες . Εν παση περιπτωση σε γενικες γραμμες στο διαστημικο κομματι μονο οι ρωσοι και οι αμερικανοι μπορουν και προσφερουν.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω οτι ειναι ανυπαρκτοι οι ρωσοι φιλε μου στο διαστημικο τομεα...νομιζω οτι ακομη ειναι οι μονοι που μπορουν κα στελνουν επανδρωμενες αποστολες και συν οτι πολλα κρατη που εχουν διατημκο προγραμμα χρησιμοποιουν τα πυραυλικα συστηματα της ρωσιας που αξιοπιστα....εαν πας μια βολτα στο διαστημικο μουσειο λιγο εξω απο την μοσχα (εχω παει προσφατα) ,καμια ωρα περιπου ,νομιζω οτι θα αλλαξεις αποψη αρκετα οπως και για την αθεατη πλευρα της σεληνης οπου ειναι καλυμενη απο σημαιακια κοκκινα σε διοραμα που εχουν εκει ....οπου μεχρι προσφατα ηταν μυθος .....μην λες οτι θες εαν δεν γνωριζεις . τα διαστημικα λεωφορεια της νασα ειχαν τεραστια προβληματα .. να λεμε του λογου το αληθες . Εν παση περιπτωση σε γενικες γραμμες στο διαστημικο κομματι μονο οι ρωσοι και οι αμερικανοι μπορουν και προσφερουν.....

οι ρωσοι στέλνουν οτι στέλνουν στο διαστημικό σταθμό  γιατι οι ΗΠΑ βλεπουν πιο περα(δες τους νεους κινητηρες τους) και γιαυτο και βλεπεις αμερικάνικες αποστολές παντου και γιαυτο και οι αμερικανοι προτιμούν να τους πληρώνουν,απο το να ασχολούνται με αυτα..

τωρα αυτο με τα σημαιάκια και τα διαστημικά λεωφορεία,απλα το αφηνω ασχολίαστο,οπως και τα περι διαστημικων δυνατοτήτων(βλεπε γαλλους,κινεζους,ινδους,ιαπωνες,ευρωπαιους γενικά κλπ)...

 

Οι αμερικανοι,σαν έξυπνοι και επιχειρηματίες,προωθούν τους ιδιωτες,γιατι πολυ απλα,εκει ειναι το μέλλον(στο διάστημα).

Ειδικα οσο δεν υπάρχει και πραγματικός ανταγωνισμός μεταξυ των δυνάμεων(βλέπε ψυχρός πόλεμος).

 

Ολα τα άλλα,ειναι παραμύθια του λιακοπουλου.

 

 

το δυστύχημα της ολης υπόθεσης,ειναι οτι δε θα δουμε ολα αυτα τα θαυμαστά που θα λαμβάνουν χωρα,σε 100 χρόνια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω για κανα 20ημερο που ήμουν εκει,εκει να δεις θαύματα που είδα!!

ασε μας ρε φιλε,με την αλβανια του βορα...

Παλι καλα που εχουν ακομα το σοβιετικό υπόβαθρο(υποδομες,βιομηχανια κλπ)και τη Σιβηρία, αλλιώς αντι για τα παιδάκια στην αφρικη,θα τρολλερνα με τα παιδακια της ρωσιας...

Οκ φίλε μου εσύ ήσουν για κανά 20μερο εκεί , και εγώ που είχα (και έχω) αδερφό που φοίτησε στρατό εκεί δεν λέει τίποτα εε ????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα λεφτά χαμένα για φωτογραφίες,αντί να τα στείλουν στα παιδάκια στην Αφρική..

Μην αγχώνεσαι, θα στείλουν κόσμο στον Πλούτωνα και τον Άρη. Η φάρα σου θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαψα παντου ρε κακομιρηδες , τεχνολογικο φορουμ ειναι εδω και οχι κλαψοσαιτ. Οι αλλοι αναφερουν οτι τα "ελληνοπουλα" στο ελαδισταν πεινανε , εγω που ειμαι κακος γιατι τους βλεπω εξω σε καφετεριες συνεχως με πανακριβα κινητα και να κανουνε ουρες εξω απο swag μαγαζια ρουχων. Τελικα οντως πεινανε τα καημενα. Κλαψτε και αλλο μια ζωη αυτο κανετε ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατοικησουμε εκει η στον αρη

 

πρωτα θα φτιαξουμε βαση στην σεληνη oπου ηδη εχει ανακαλυφθει νερο σε μορφη παγου, η οποια θα βοηθησει σημαντικα στην αποικιση του αρη αφου η εκτοξευση πυραυλων απο την επιφανεια της θα ειναι ευκολοτερη και φθηνοτερη.

απο κει και υστερα, imagination is the limit. βεβαια το καλυτερο θα ηταν να μπορουσαμε να εφευρουμε  μια καινουργια επαναστατικη μεθοδο διαστημικης προωθησης που θα ελυνε μονιμα το προβλημα της μετακινησης στο ηλιακο μας συστημα, αλλα αυτο θα αργησει, ισως παρει και αιωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αυτο με τα σημαιάκια και τα διαστημικά λεωφορεία,απλα το αφηνω ασχολίαστο,οπως και τα περι διαστημικων δυνατοτήτων(βλεπε γαλλους,κινεζους,ινδους,ιαπωνες,ευρωπαιους γενικά κλπ)...

 

 

Ολα τα άλλα,ειναι παραμύθια του λιακοπουλου.

 

 

 

 για να τα εχουν σε διοραμα της σεληνης επισημα προς δημοσια εκθεση στο κοινο Σε μουσειο διαστημικης τεχνολογιας ....προφανως τους εχει πει ο Λιακοπουλος ....μαλιστα ,το διαβασαμε και αυτο.....σταματηστε να ειστε γραφικοι ορισμενοι με τον Λιακοπουλο καθε φορα.....σου γραφω οτι εχω παει....μου γραφεις οτι εισαι ανιδεος διοτι δεν εχεις παει .....μαλλον εισαι τιτανοτεραστιος γνωστης !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...