Προς το περιεχόμενο

Η NASA αποκάλυψε ότι ο Πλούτωνας έχει γαλάζιο ουρανό και στην επιφάνεια του έχει παγωμένο νέρο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσα λεφτά χαμένα για φωτογραφίες,αντί να τα στείλουν στα παιδάκια στην Αφρική..

 

Ελπίζω να τρολλάρεις. Τα λεφτά που ξοδεύουν οι Ηνωμένες Πολιτείες για την NASA είναι σχεδόν το 0,5% του ΑΕΠ της όταν για τον Στρατό της ξοδεύει ενα 3,5% του ΑΕΠ. Αν είναι δυνατόν να κατηγορούμε τα λεφτά που ξοδεύονται στην επιστήμη που μας κάνει να εξελισσόμαστε σαν είδος όταν υπάρχουν ένα σορό σπατάλες για άλλα πράγματα. Επίσης τα λεφτά αυτά που όπως λες είναι χαμένα, δεν είναι για φωτογραφίες. Τις φωτογραφίες τις δημοσιεύουν για μένα και για σένα που είμαστε άσχετοι όσο αναφορά την έρευνα τους. Σαφώς και δεν στείλανε το διαστημικό σκάφος στην άλλη άκρη του ηλιακού μας συστήματος απλά για να βγάλει φωτογραφίες.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια αφηστε τα παιδια στην αφρικη ησυχα ας βοηθησουμε πρωτα τα δικα μας παιδια εδω ελλαδα και τους ελληνες και μετα τα στελνουμε και εξω. Να και ενα καλο απο τα καπιταλ τα λεφτα μενουν εδω . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω θυμαμαι αρχες 2000 που το μονο που υπηρχε για το ηλιακο συστημα περα απο αρη ηταν κατα βαση απο τα voyager και  τον πλουτωνα που ηταν παντα ζωγραφια τον αναφερανε ως ψυχρο ανυδρο χωρις ατμοσφαιρα σωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αφηστε τα παιδια στην αφρικη ησυχα ας βοηθησουμε πρωτα τα δικα μας παιδια εδω ελλαδα και τους ελληνες και μετα τα στελνουμε και εξω. Να και ενα καλο απο τα καπιταλ τα λεφτα μενουν εδω . 

Capital Controls μονο για τους φτωχους... που το βλεπεις το καλο; Οτι οι επιχειρησεις δεν μπορουν να εισαγουν προϊοντα για να εμπορευθουν και κλεινουν ή τελικα θα κλεισουν, που ειναι το καλό; Να ξερουμε τι λεμε... Οσο για τα παιδακια της Αφρικής και τα Ελληνοπουλα... Βοηθαμε, εαν και οπως μπορουμε, οποιον εχει αναγκη... μηδενός καταφρονεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλους τους γραφικούς πλέον που θέτουν το παράδειγμα της Αφρικής (ας σταματήσει αυτός ο λαϊκισμός επιτέλους) να τους εξηγήσουμε ότι το μέλλον της ανθρωπότητας δεν βρίσκετε στα μεταλλεύματα της Γης. Δεν βρίσκετε σε παραγωγικές μονάδες ενέργειας γενικότερα ΠΑΝΩ στη γη. Θα ξεκινήσει καλλιεργώντας αστεροειδής και κομήτες (έχει υπολογιςτει Ότι σύμφωνα με σημερινά νούμερα ένας αστεροειδής 1.000 μέτρων μήκους μπορεί να παράξει πλούτο (μεταλλεύματα) αξίας 250 ΔΙΣ. Θα συνεχιστεί τιθασεύοντας την ενέργεια του πλανήτη μας (θερμική - αιολική - κινητική) θα προχωρήσει στην εκμετάλλευση του Πλανητικού συστήματος μας, στην συνέχεια του Άστρου μας και πάει λέγοντας για Πολυσυστηματα-γαλαξία-σύμπαν-πολυ σύμπαν κτλ.

 

Μην ακούω λοιπόν για Αφρικες και σαχλαμάρες. Γιατί αν επικεντρωθούμε στις αφρικες θα βοηθάμε πάντα τις αφρικες. Κανένα ποσό δεν ειναι αρκετά μεγάλο για την εξερεύνηση του διαστήματος.

 

Παραμένει το Α και το Ω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capital Controls μονο για τους φτωχους... που το βλεπεις το καλο; Οτι οι επιχειρησεις δεν μπορουν να εισαγουν προϊοντα για να εμπορευθουν και κλεινουν ή τελικα θα κλεισουν, που ειναι το καλό; Να ξερουμε τι λεμε... Οσο για τα παιδακια της Αφρικής και τα Ελληνοπουλα... Βοηθαμε, εαν και οπως μπορουμε, οποιον εχει αναγκη... μηδενός καταφρονεί.

φιλε μου δεν ειπα οτι τα καπιταλ ειναι μια χαρα ειπα οτι ενα καλο ειναι απο τα καπιταλ οτι μενουν τα λεφτα εδω.οι επιχειρησεις μπορουν να κανουν παραγγελιες απο το εξωτερικο πρωτον ( οχι οπως πριν αλλα μπορουν) δευτερον εσυ και εγω που θα περναμε πραγματα απο το εξωτερικο τωρα τα περνουμε απο εδω πραγμα που ενδυναμωνει τις επιχειρησεις. τωρα δεν ξερω ετσι το βλεπω εγω μπορει να κανω και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πονάνε τόσο πολύ για τα παιδάκια της Αφρικής ας υιοθετήσουν ένα αντί να περιμένουν από τις "ιμπεριαλιστικές πολιτικές των κρατών τρομοκρατών" να τα σώσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ο Άρης τωρα ο Πλούτωνας, να δεις που υπαρχουν εξωγήινοι και μας το φέρνουν σιγά σιγά, χαχαχα

 

Λες να 'σαι μόνος σε όλο το σύμπαν που η Γη είναι σαν ένας κόκκος άμμου μέσα σ' αυτό ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σιωπη για αυτους ειναι χρυσος

 

Και φιλε μου μαλλον δεν ξερεις τι δυναμη εχουν για αυτο τα λες . Θα μου πεις εσυ γιατι το παιζεις ξυπνιος και θα σου απαντησω ως εξης επειδη εχω δορυφορικη βλεπω ρωσικες ειδησεις(κατανοωντας την ρωσικη γλωσσα) και εχω δει και ακουσει τερατα και θαυματα απο μερους της Ρωσιας και των επιτευγματων της 

κι εγω για κανα 20ημερο που ήμουν εκει,εκει να δεις θαύματα που είδα!!

ασε μας ρε φιλε,με την αλβανια του βορα...

Παλι καλα που εχουν ακομα το σοβιετικό υπόβαθρο(υποδομες,βιομηχανια κλπ)και τη Σιβηρία, αλλιώς αντι για τα παιδάκια στην αφρικη,θα τρολλερνα με τα παιδακια της ρωσιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...