Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που και πάλι θα είμαι εκτός :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Εσύ αυτή την περίοδο "τσιτώνεις"

Κάνεις το ελατήριο , που συνεχώς συμπιέζεται ... και μόλις αφεθείς ελεύθερος , θα εκτοξευθείς !!!

 

Μπραβο ε ρε να μην εχω μια nvidia οτι να ναι για 3dmark06 ετρεξα {φιλος μου} με 2600κ και 770 αλλα ποντο 0.1 λολ

 

Δές την παρακάτω λίστα που έχω φτιάξει , για να δείς ποιές κάρτες αξίζουν να τρέξεις.

 

Χαιρετώ παίδες, και ζητώ και προκαταβολικά συγνώμη που "χάθηκα" για κάμποσες μέρες, αλλά η καθημερινότητα είναι "άγρια" καμιά φορά ... 

τέλος πάντων πάλεψα λίγο με τον σκατο-FM2+ αλλά δε κλοκάρει το άτιμο. Οπότε ανέβασα χθες το καλύτερο που κατάφερα με win 7 αλλά αν προλάβω σήμερα βράδυ θα δω στα 10 μήπως την ακούσει λίγο.

 

Λογικά θα έχω και ενα 06 για την 780 GTX πρίν το σφύριγμα λήξης.

 

Στα υπόλοιπα μόνο μπράβο μπορώ να πώ για τη δουλειά που είδα να γίνεται, είστε τσίφτηδες και μερακλήδες. Δε πρόλαβα ούτε για χαβαλέ να σηκώσω XTU και geekbench :fear:

 

No worries.

Εκανες αυτό που μπορούσες.

 

Υπόψιν , για GTX780 έχουμε και άλλον υποψήφιο.

 

 

 

Για πάμε να δούμε τι hardware χρειαζόμαστε (ιδανικά) για τις δοκιμασίες του κάθε stage.

 

 

Stage 1 - 3DMark06 Nvidia HWpts: use 10 different single GPU Nvidia graphics cards, each from a different family. The ranking is based on the sum of the hardware points of the ten results. There are 50 points for the winning country

 

 

1) GTX-980 looproll ?

ή GTX-970  stm00192 (WalkerSW)

ή GTX-980Ti

 

2) GTX-780 stelaras ? solaufein ?

ή GTX-780Ti

 

3) GTX-680 varachio

ή GTX-670

ή GTX-660Ti

 

4) GTX-580 ?

ή GTX-570

ή GTX-560Ti

 

5) GTX-480 kintaro ?

ή GTX-470  sheogorath ?

ή GTX-460 256bit

 

6) GTX-285 ?

ή GTX-280

ή GTX-275

ή GTX-260

 

7) 9800GTX+ ?

ή 9800GTX

ή 9800GT

 

8) 8800 Ultra ?

ή 8800 GTX

ή 8800 GTS 512

ή 8800 GT

 

9) 7900 GT ?

ή 7900 GS

ή 7800 GT

ή 7950 GT

 

10) 6600 GT ?

ή 6800 GT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To "ετοιμο" σκορ για 06 με 780 ειναι ~42800 (με 4790Κ) και εχω στημενο τον 3930Κ για επαναληπτικο γιατι πιστευω θα κάνω καλύτερο.

O στελιος μηπως εχει αλλο hardware, εχει να τρεξει κατι ακόμα? Γιατί εγω μπορω την GTX280 (ελπιζω να δουλευει, εχει να κατσει χρονια καπου) αλλά ειναι στοκ ψυξη οι GTX780 ειναι στο νερο, τουλαχιστον.

Να δω πως θα χωσω τη 280 εκει...

 

000000000_cc2015b.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια σε ολους!

Τασο θα ανεβασω 3dmark06 με την 550 ti με οσο παει. απλα θα ανεβει την Παρασκευη το απογευμα!

επισης μπορω να δοκιμασω να κανω καλυτερο σκορ με την gtx 970. τι θα ειναι καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "ετοιμο" σκορ για 06 με 780 ειναι ~42800 (με 4790Κ) και εχω στημενο τον 3930Κ για επαναληπτικο γιατι πιστευω θα κάνω καλύτερο.

 

O στελιος μηπως εχει αλλο hardware, εχει να τρεξει κατι ακόμα? Γιατί εγω μπορω την GTX280 ...

 

 

Δέν θα κερδίσεις κάτι αξιόλογο με τον 3930k.

To 06 βλέπει μέχρι 4 πυρήνες.

 

Εκτός και άν μιλάμε για σημαντική διαφορά σε ταχύτητα cpu.

 

Το 42800 παίρνει περίπου 3,3 hardware points.

 

Συγχαρητηρια σε ολους!

Τασο θα ανεβασω 3dmark06 με την 550 ti με οσο παει. απλα θα ανεβει την Παρασκευη το απογευμα!

επισης μπορω να δοκιμασω να κανω καλυτερο σκορ με την gtx 970. τι θα ειναι καλυτερα?

 

Πρέπει να ξέρεις περίπου , τί σκόρ μπορείς να βγάλεις με την καθεμία , ώστε να υπολογίσεις τί hardware points θα λάβεις.

 

π.χ.

Η 550ti για να λάβει πάνω από 3 hw points , πρέπει να σκοράρει από 25000 και άνω

 

Αντίστοιχα η 970 πρέπει να σκοράρει από 43000 και άνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολα τα πραγματα και για τις 2... η gtx 970 δεν ανεβαινει καλα γιατι ειναι η strix και η 550τι δεν εχω ασχοληθει καθολου... θα δειξει. θα ανεβασω οτι αποτελεσμα εχω καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ. Δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.

Δεν ανεβάζω για την 780, το αφήνω και θα ξεθάψω την 280 να δω τι μπορεί να κάνει.

 

Τη RIVE και τις 780 θελω να τα τρεξω και γιαυτό είναι στο τραπέζι αλλά ξέχασα πως οι παραπανω πυρηνες στο 06 δεν δινουν ....

 

ΥΓ: παιδιά δε βρισκω το ποστ με τις πληροφοριες για το TS ... λίγη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν και ένα έξτρα στον panako που έδειξε ανιδιοτέλεια και έβαλε γκολ στο 90 από τα αποδυτήρια :)

Αυτό και μόνο δείχνει πολλά για το χαρακτήρα του, ασχέτως της ιστορίας. Νομίζω ότι όλοι κατάλαβαν τι θέλω να πω...

 

Λοιπόν στα τελευταία νέα, αυτές τις μέρες προσπαθώ να βρω τρόπο να έχουμε την δικιά μας σελίδα-forum που θα μπορούμε να μιλάμε για θέματα τις ομάδας, να υπάρχουν μερικοί οδηγοί για αρχάριους, optimization για benchmark κτλπ. Ελπίζω να βρεθει κάποια αξιόλογη λύση δωρεάν διαφορετικά μάλλον θα κάνω το hosting σε κάνα μικρό στο σπίτι.

Τάσο δεν ενημέρωσα για τα σχέδια μέχρι τώρα μιας και δεν είχα κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου, απλά μια ιδέα που είχα σε κουβέντα που κάναμε με τον Νίκο πριν κάνα δύο μέρες. Από εκεί και πέρα μόλις λυθεί το θέμα του hosting θα ήταν καλό να δούμε τι μπορεί να γίνει έτσι ώστε να είναι ένα όμορφο ενημερωτικό φόρουμ και να προσφέρει τα μέγιστα σε παλιούς αλλά και νέους.

Χμμμ. Δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.

Δεν ανεβάζω για την 780, το αφήνω και θα ξεθάψω την 280 να δω τι μπορεί να κάνει.

 

Τη RIVE και τις 780 θελω να τα τρεξω και γιαυτό είναι στο τραπέζι αλλά ξέχασα πως οι παραπανω πυρηνες στο 06 δεν δινουν ....

 

ΥΓ: παιδιά δε βρισκω το ποστ με τις πληροφοριες για το TS ... λίγη βοήθεια!

IP ngp-crew.ga και εδω ο client του teamspeak για οσους δεν το γνωριζουν https://www.teamspeak.com/downloads.

Θα είμαι μέσα όπως σχεδόν κάθε μέρα για να μπορέσω να σου δώσω δικαιώματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείτε που χάθηκα και εγώ λίγες μέρες, είχα το pc για Simulation.

 

Απο σήμερα το βράδυ ή αύριο το πρωί θα τρέξω 3dmark 06 για την 470.

 

Μόνο μία θέλει? Ή να τρέξω και 2ο για sli?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ. Δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.

Δεν ανεβάζω για την 780, το αφήνω και θα ξεθάψω την 280 να δω τι μπορεί να κάνει.

 

Τη RIVE και τις 780 θελω να τα τρεξω και γιαυτό είναι στο τραπέζι αλλά ξέχασα πως οι παραπανω πυρηνες στο 06 δεν δινουν ....

 

ΥΓ: παιδιά δε βρισκω το ποστ με τις πληροφοριες για το TS ... λίγη βοήθεια!

 

Αστην την 780 ... θα το τρέξει ο stelios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και εγω.ευχαριστω Fallen4ngel για τα λογια σου δεν εχω ασχημο χαρακτηρα μπορει να στο αποδειξη ο Νικος {Ultraex}που με ξερει προσωπικα!


Fallen4ngel λεγομαι PanosXidis στο teamspeak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...