Προς το περιεχόμενο

Hellas Overclocking Team (H.O.T.) - The Thread -


ΤASOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με win10 κι εγώ...

 

Μυστήρια πράματα...

 

Θα ρίξω ένα uninstall στο avast...

Για ρίξε,εγώ πλέον δεν χρησιμοποιώ antivirus,είμαι με των win,Μια χαρά είναι με λίγο προσοχή στο web.

Στο μεταξύ να είσαι και stabdby για bios update(λέω τωρα) μπας και λόγω kaby ξαναβγάλουν.Τσεκάρισε και κανένα chipset driver.

Με μνήμες δεν ξέρω πως παίζεις,εγώ πάντως με τις δικές μου παρατήρησα οτι τις καλύτερες επιδόσεις τις έχουν στα 3.2 (15-17-35)

Πιο ψιλά με πιο λάσκα timings πανε χειρότερα.Για δες το και αυτό .. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει περίπτωση τα benches να μην υπολογιζουν σωστα με τον 7700 λογω νεοτητας?

Δεν νομίζω.Μπορείς να το εξακριβώσεις τσεκάροντας αποτελέσματα άλλων. Θα το δώ και εγώ

 

Edit : Δεν έχει πολλούς με 7700 (λογικό ακόμα) αλλά βρήκα μερικά σκορ 

 

πχ geekbench single 5998 p στα 4.7

http://hwbot.org/submission/3425122_alqamar_geekbench4___single_core_core_i7_7700k_5998_points

(έχει κάνε λάθος στο sc και δεν βλέπουμε μνήμες)

 

και ο white 5392 στα 4.9 

http://hwbot.org/submission/3425325_

 

btw βγάζω 6051 στα 4.7 

http://hwbot.org/submission/3425636_

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω κακό μπελά ανοίξαμε με το hwbot και τους διαγωνισμούς.. Θα με κάνετε να πάω να πάρω τον 7700!!!! :devil: :devil: :devil: :devil:

Μην τρελαίνεσαι, και εγώ την ίδια μανία έπαθα χθες με overclock στο overclock, μέχρι που έφαγα ένα καλό κρασαρισμα, νόμιζα ότι μπρικαρα το bios αλλά οκ. Χαλαρά θέλει να περνάει η ώρα!

Μου περνάει και εμένα από το μυαλό ο 7700,απο την άλλη είναι κρίμα τόση χασούρα σε λεφτά για ελάχιστες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε εννοείται! Έτσι για την τρολιά το είπα! :) Κανόνισε θα πάω να καώ κ εγώ το απόγευμα κ θα επανέλθω! Αν κ τον αμερικανό δεν τον τρώμε με τπτ μου φαίνεται.. Εκτος κ αν δώσει πόνο ο white!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε εννοείται! Έτσι για την τρολιά το είπα! :) Κανόνισε θα πάω να καώ κ εγώ το απόγευμα κ θα επανέλθω! Αν κ τον αμερικανό δεν τον τρώμε με τπτ μου φαίνεται.. Εκτος κ αν δώσει πόνο ο white!

Άστα να πάνε, μεγάλο κόλλημα και κουμπαράς το άθλημα. Σήμερα θα χώσω και έναν δεύτερο noctua fan στην ψυκτρα μήπως ρίξω 3-4 βαθμούς ακόμα.

Η πλάκα είναι ότι κάθε ένα πράγμα που παίρνω λέω "τελευταία λεφτά " :P

Όντως τον Αμερικανό μόνο ο white αν τον φάει. Παίζει πολύ ψηλά. Εγώ ότι έκανα έκανα στο rookie . Είμαι πολύ ευχαριστημένο πάντως με το σύστημα, πιάνω σκορ που πιάνουν άλλοι με μεγαλύτερα ρολόγια. Έχω την εντύπωση ότι οι dominator κάνουν τη διαφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να χτυπήσω ρε παιδιά... Κάνα φραπέ θα χτυπήσω, όχι τον Αμερικάνο.

Το ψάχνω να δω τι πάει στραβά με τα σκορ που βγάζω σε xtu και geekbench4.

Ελπίζω να βρω άκρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να χτυπήσω ρε παιδιά... Κάνα φραπέ θα χτυπήσω, όχι τον Αμερικάνο.

Το ψάχνω να δω τι πάει στραβά με τα σκορ που βγάζω σε xtu και geekbench4.

Ελπίζω να βρω άκρη.

Θα βρεις. Για μένα κάνε και ένα clean install win, και άλλο σημαντικό αν δεν το έχεις δει :

Κάνε τεστακια σε stock , συγκρινε με άλλα σε stock. Αν είναι οκ κάτι δε πάει καλά στο oc. Αν όχι φταίει κάτι άλλο.

Για να μην παιδεύεσαι τσάμπα

 

Υγ. Αν θες να συγκρινεις κάτι και δεν βρίσκεις στο νετ, γράψε μήπως βοηθήσω με το δικό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιοτερα ειχαμε εναν Teamspeak server για ποιο αμεση επικοινωνια, εαν θελεται να κανω εναν τσακ μπαμ..

Επισης ο Alldaynews εχει κανει ενα γκρουπ στο Viber  οποτε παιζει και αυο το σεναριο επικοινωνιας.


Τι να χτυπήσω ρε παιδιά... Κάνα φραπέ θα χτυπήσω, όχι τον Αμερικάνο.

Το ψάχνω να δω τι πάει στραβά με τα σκορ που βγάζω σε xtu και geekbench4.

Ελπίζω να βρω άκρη.

 

Στον δευετερο ειμαι!!! Το καλυτερο πραγμα κανεις!!!!


Εγω σκεφτομαι να ριξω μερικα απλα bench με εναν Α6-3670Κ (σε μαμα ρυθμισεις) για να εχω μια βαση μεχρι να γυρισω σπιτι και να παιξω με καλη μητρικη, ετσι να περασει η ωρα.


http://oc-esports.io/#!/round/rookie_rumble_40

2,3,4 θεση Ελλαδα μια χαρα ειναι παιδια, θα βοηθησει πολυ και στην βαθμολογια σας.

White ριξε λιγο τα ρολογια και δες αν βελτιωνει το σκορ σου, εχω μια υποψια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το teamspeak πλέον δεν είναι free. Ότι θέλετε πάντως μέσα είμαι. Γράψτε εδώ ή σε πμ.

Τον καταλαβαίνω τον white (εγώ θα είχα πάρει φωτιά) για αυτό προσπαθώ αν μπορώ να βοηθήσω .θα βρεθεί η άκρη πιστευω.

Έχω φάει ατελείωτες ώρες με ανεξήγητα προβλήματα στα κολοπισια ,όλοι μας φαντάζομαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...