Προς το περιεχόμενο

Πρωτο αυτοκινητο


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι το 2004 ηταν 2000cc, μετα απο 2004 ως 2009 τα καναν 2.2l... Οχι οτι αλλαζει και κατι οπως ειπες...

 

Μόνο στην Αμερική, στην Ευρώπη 2L παρέμεινε, οχι οτι αλλάζει κάτι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με 5000 παιρνεις καλο αυτοκινητο , δικα σου τα χρηματα εσυ ξερεις τι θα τα κανεις αλλα σκεψου το αρκετα.

Θα το σκεφτω αρκετα καλα... Ισως παρωκατι πιο απλο και να αφησω την τρελα για αργοτερα...

 

Μόνο στην Αμερική, στην Ευρώπη 2L παρέμεινε, οχι οτι αλλάζει κάτι. :-)

Οντως? Δεν το γνωριζα αυτο... Οχι οτι ασχολουμαι με honda και πολυ δηλαδη. Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράψανε και τα παιδιά σκέψου το καλά. Όπως έχουν πέσει οι τιμές είναι λίγο κρίμα ας πούμε να δώσεις τόσα λεφτά για τόσο παλιό αμάξι ενώ μπορείς να πάρεις αμάξι 5ετίας ας πούμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράψανε και τα παιδιά σκέψου το καλά. Όπως έχουν πέσει οι τιμές είναι λίγο κρίμα ας πούμε να δώσεις τόσα λεφτά για τόσο παλιό αμάξι ενώ μπορείς να πάρεις αμάξι 5ετίας ας πούμε!

Eννημερωση... Φιλαρακι προσφατα πηγε και ειδε golf 5 122 αλογα για αγορα... Του υπεραρεσε... Νταξει φυσικα δεν ασχολειτε σχεδον καθολου με το αθλημα απλα εχει τελειωσει το σχολειο απο περσυ και πλεον το χρειαζοταν. Ηθελε κατι ανετο, υσηχο και οικονομικο στη συντηρηση (τα αντιθετα απο αυτα που κοιταω εγω :P) Μενει να το δει και μηχανικος αλλα αν βγουν ολα καλα θα το αγορασει. Τιμη στα 5.700... Μολις ειδα την κατασταση του στην αγγελια εμεινα! 5700 για αμαξι πρακτικα σχεδον ολοκαινουργιο... Μολις το παρει θα κοιταξω να το εξερευνησω λιγο και να το κανω καμια βολτα σε καμια αλανα να δω αν μου αρεσει σαν συμπεριφορα. Δεν εχω οδηγησει ποτε προσθιοκινητο αμαξι (μονο το οικογενιακο αλλα ειναι 4κινητο) οποτε ειμαι ψιλοπεριεργος. Απ' τη μια εχω την λογικη που λεει ΟΧΙ στο 200ρακι για 1000 λογους και απ την αλλη την τρελα που με κανει να εχω την ψευδεσθηση πως δεν θα εχω θεματα αν το παρω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε παρακαλω πολυ...

Αυτο δεν νομιζω πως σε αφορα, αλλα αν εισαι περιεργος, σου εγγυωμαι πως το εχω φροντισει εγω αυτο. Δεν σκοπευω να ζητησω τιποτα. :) Μακαρι να ειχα φραγκα πολλα απο τον πατερα μου και να επαιρνα κατι πιο καινουργιο, με παρομοια χαρκτηριστηκα.. Π.χ. ενα s2000 ή RX8. Αλλα 2.2λιτρα του s2k και ο wankel του rx8 δεν παιζει να μπορω να τα συντηρω, με οσα βγαζω καθαρα εγω τελος παντων.

 

Επιπλεον υπενθιμιζω πως δεν μιλαμε για κανενα πολυ δυνατο αμαξι που δεν κουμανταρεται... Μοντελο του 90' που ΤΟΤΕ εβγαζε 170 αλογα δεν νομιζω οτι θεωρηται υπερβολικο. Για το θεμα της οδηγησης το εγραψα και πιο πανω, ισως εχετε δικιο να ημουν υπερβολικος στο οτι ξερω να οδηγω. Ξερω τις βασικες τεχνικες της οδηγησης αλλα οπως ειπατε μου λειπει η εμπειρια στον δρομο. Μονο με τον καιρο ερχεται αυτο δυστυχως ομως, δεν μπορω να κανω κατι.

Τι παρακαλας. Το ανεφερα και πιο πισω και εμεινα αφωνος με αυτα που διαβασα. Γινεται να μου λες οτι μιλησες με πολυ κοσμο για την αγορα τετοιου αμαξιου και ουτε ενας να μην σου ειπε οτι απλα δεν κανει για την τωρινη σου κατασταση???Να ησουν 25-27 ξερω γω να πω οκ να το παρεις να κανεις το κομματι σου.Αλλα στα 17 και να μιλαμε για παμπαλαιο αμαξι,πισωκινητο(κοινως ασφαλεια αστα να πανε)και θα καιει και αναλογα???

 

Το λογικο ειναι οι πιο πολλοι στο forum να σου λεμε να μην προχωρησεις στην αγορα.Το παραλογο ειναι αυτα που σου λεγανε τα ατομα που κουβεντιαζες.

 

Επισης μπορει οπως λες ο φιλος σου να μην κατεχει το αθλημα(αν και αναθεμα ποια ατομα αν δεν εχουν περασει καποια Α αμαξια απο τα χερια τους ή αν δεν ασχολουνται πχ τυπου WRC μπορουν να λενε οτι κατεχουν το αθλημα,ποσο μαλλον η περιπτωση σου που εισαι 17 και ουτε διπλωμα δεν εχεις ακομα αλλα τελος παντων),αλλα επειδη σκεφτεται βαση της λογικης να γιατι η αγορα του μοιαζει και πολυ καλυτερη.

 

Τελος για τα χρηματα που ειπα που παρεξηγηθηκες.5000ευρω το αμαξι+το διπλωμα οδηγησης+σηματα+ασφαλεια+βενζινη. Πες μου λοιπον ποσους 17ρηδες ξερεις που να μπορουν να δωσουν τοσα χρηματα χωρις την μεγαλυτερη βοηθεια να ειναι απο τους γονεις.

 

Δεν το λεω για να στην πω απλα ετσι ειναι τα πραγματα καλως ή κακως.

Μπορει τωρα να την εχεις την ορεξη να οδηγησεις πισωκινητο,sport μπλα μπλα μπλα αλλα μετα που θα σου φυγει αυτο το αισθημα και θα εισαι συνεχεια με το χερι στην τσεπη και οι υποχρεωσεις θα μεγαλωνουν(εχουμε και την ομορφη κριση γιαυτο)να δουμε για ποσο καιρο πχ θα το κρατησεις το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλησπερα κ ευχομαι καλες αγορες κ να προσεχεις..Προσωπικα δεν θα αγοραζα το συγκεκριμενο αμαξι 1ον γιατι ειναι παλιο 2ον ειναι κακογουστο(γουστα ειναι αυτα)..Ειναι γλυκια η πισωκινηση το ξερω αλλα καλο ειναι για αρχη να παρεις ενα απλο αμαξακι να δεις τι γινεται στουσ δρομους, να αποκτησεις εμπειριες, να ωριμασεις(δεν σε λεω ανωριμο)κ υστερα να παρεις ενα καλο γρηγορο αμαξι ξεροντας πραγματικα τι  να το κανεις..Απο μικρος ηθελα να παρω audi s3 20v αλλα για πρωτο μου πηρα ενα οπελ κορσα κ στα 25 πηρα το s3 συνειδητοποιημένος πλεον κ πιο ωριμος οδηγικα κ ηλικιακα..Παντως οτι κ να παρεις να κοιταξεις να ειναι στιβαρο αμαξι κ οχι κανα χρεπι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...