Προς το περιεχόμενο

Star Trek (TV 2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/8/2021 στις 1:06 ΠΜ, Rockavlon είπε

Όχι άλλο Kurtzman ο τυπος μαζί με τους Orci, Lindelof και JJ Abrams  είναι από  τα μεγαλύτερά σκουπίδια που ότι πιάνουν το καταστρέφουν.

Τα Watchmen και Leftovers του Lindelof είναι μέσα στις καλύτερες σειρές που έχουν βγει. 

Ξεκολληστε το κεφάλι σας λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βγει η νέα σεζόν ένα μήνα κοντά (όχι στο nf) και δεν ασχολείται κανείς (ούτε εγώ, απλά μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα επεισόδια).

Πρέπει να σπέρνει.

Υποθέτω συνεχίζεται το "το κλάμα βγήκε από το υποδιάστημα"

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Έχει βγει η νέα σεζόν ένα μήνα κοντά (όχι στο nf) και δεν ασχολείται κανείς (ούτε εγώ, απλά μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα επεισόδια).

Πρέπει να σπέρνει.

Υποθέτω συνεχίζεται το "το κλάμα βγήκε από το υπερδιάστημα"

Ε, και συ τώρα... :P

10 μέρες έχει που βγήκε, 2 επεισόδια όλα κι όλα. Και τα έχουν δει μόνο Η.Π.Α. και Καναδάς μια και η μαμά εταιρεία είχε τη φαεινή ιδέα να το βάλει κατά αποκλειστικότητα στο Paramount+ πριν καν αυτό βγει και σε άλλες χώρες. Οπότε όσοι μη Αμερικάνοι και μη Καναδοί θέλουν να το δουν ή θα περιμένουν (χλωμό) και θα φάνε σπόιλερς αβέρτα ή θα βάλουν το παπαγαλάκι στον ώμο και το κάλυμμα στο μάτι και θα... μπαρκάρουν (πιο πιθανό).

Μετά τη γκρίνια πάντως φαίνεται να το νέρωσε το κρασί της και να το έδωσε και σε κάποιες άλλες υπηρεσίες θέασης αλλά μάλλον ως χλιαρά ημίμετρα φάνηκαν στους φανς της σειράς.

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός Star Trek fan προφανώς δεν απευθύνεται σε μένα η σειρά, όσο παράδοξο και αν ακούγεται. Παλιά θα πέθαινα για κάθε νέο επεισόδιο, αλλά αυτό εδώ τι να το κάνεις; Το μέλλον είναι gay, φουλ στο κλάμα και από ότι διαβάζω και στα σχόλια του imdb αλλάξανε τα φώτα και στους Ferengi μιας και θεώρησαν πετυχημένη την αλλαγή στους Klingons.

Εν αναμονή του Picard και του Orville.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/1/2022 στις 2:28 ΜΜ, john_dr είπε

Είδα το πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν. Σε κανένα μήνα ίσως να δω το δεύτερο.

 και εγω έτσι είπα το 2017... ακόμα βλέπω το 2ο επεισόδιο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δε ξέρω γιατί αλλά ξεκίνησα τη 4η...

Αποδεικνύουν πως μπορούν και χειρότερα όσο προχωράει. Είναι εκπληκτικό το πόσο νεκρό είναι το topic ως αποτέλεσμα. 

Ελπίζω το Picard S02 να τη παλεύει κάπως καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδοξως η 4η σεζον μετα τα πρωτα 2-3 επεισοδια στρωνει με μια ενδιαφερουσα υποθεση και δεν ασχοληθηκε τοσο με τα κλαψουρισματα των προηγουμενων σεζον. Θα ηθελα να ειχαν αφιερωσει πιο πολυ χρονο για το κλεισιμο της σεζον, αλλα γενικα ειχε ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 6ο που έχω δει έχει απίστευτη κλάψα. 

Πάνε να πεθάνουν, σταματάνε και λέει κάποιος "έπαθα αυτό πριν x δεκαετίες και έχω πληγωθεί". Οπότε νιώθει καλύτερα ο αποδέκτης. Λέει και κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο. Συνεχίζουν, σταματάνε, λένε τα βιώματα τους. Repeat.

Είναι τόσο πληγωμένες ψυχές ΟΛΟΙ.

Μέχρι και τα ν-πύρηνα AMD...

Οκ το κεντρικό (φαντάζομαι) quest της σεζόν στα χαρτιά δεν είναι κακό. Τα μπαγκάζια της σειράς όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2022 στις 2:28 ΜΜ, john_dr είπε

Είδα το πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν. Σε κανένα μήνα ίσως να δω το δεύτερο.

Μου πήρε κάπου 3 μήνες να δω το δεύτερο επεισόδιο. Το τρίτο και το τέταρτο τα είδα μέσα σε μια περίοδο 7-8 ημερών. Βασικά το τέταρτο μου πήρε καμιά 4-5 μέρες να το δω ολόκληρο. Στο περίπου. Το τελευταίο 20λεπτο το είδα εχτές το βράδυ σε fast forward. Ειλικρινά κατέβαλα μια προσπάθεια να το δω σε κανονική ταχύτητα, αλλά δεν είχα τόση δύναμη. Σκεφτόμουν να το σταματήσω εδώ, αλλά το επόμενο επεισόδιο έχει 5.8 στο imdb, οπότε παίζει να είναι οσκαρικού επιπέδου. Μην το χάσω....

Επεξ/σία από john_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...