Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι τους στελνω οταν μου ζηταν confirmation για την μεταφορα??? Γιατι προσπαθω ποσες ωρες να βγαλω ακρη και τωρα κατι παει να γινει

 Eχει download csv που μου το ανοιγει σε excel και τα μισα ειναι αλαμπουρνεζικα και download html που μου κατεβαζει ενα αρχειο που μου ανοιγει σελιδα στον browser και τα δειχνει μια χαρα. Ποιο να τους στειλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι τους στελνω οταν μου ζηταν confirmation για την μεταφορα??? Γιατι προσπαθω ποσες ωρες να βγαλω ακρη και τωρα κατι παει να γινει

 Eχει download csv που μου το ανοιγει σε excel και τα μισα ειναι αλαμπουρνεζικα και download html που μου κατεβαζει ενα αρχειο που μου ανοιγει σελιδα στον browser και τα δειχνει μια χαρα. Ποιο να τους στειλω?

Κανε screen το έμβασμα και στείλε το σαν φωτογραφία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω e-banking, αν πάω στην τράπεζα θα μπορούν να μου κάνουν εκείνοι την μεταφορά? Αν ναι, ξέρετε τι χρέωση θα έχει?

Αντε μιας και βαριόσαστε να ψάξετε παρε και εσυ τον κατάλογο

https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CF%8E%CE%BD%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD%5B2%5D/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω e-banking, αν πάω στην τράπεζα θα μπορούν να μου κάνουν εκείνοι την μεταφορά? Αν ναι, ξέρετε τι χρέωση θα έχει?

Δεν αξιζει καλυτερα φτιαξε e banking γιατι ειναι 1€ τα εξοδα.Απο το ταμειο θα ειναι κανα 10αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα στοιχεια του προφιλ της revolut βαζω κανονικα τα ελληνικα στοιχεια μου ?? ( Αν ναι , αυτο δεν σημαινει οτι η καρτα εχει στοιχεια ελληνικα αρα υποκειται στα capital controls ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα στοιχεια του προφιλ της revolut βαζω κανονικα τα ελληνικα στοιχεια μου ?? ( Αν ναι , αυτο δεν σημαινει οτι η καρτα εχει στοιχεια ελληνικα αρα υποκειται στα capital controls ? )

Τα στοιχεία σου με λατινικούς χαρακτήρες όπως είναι στις ταυτότητες νέου τύπου (οχι αυθαίρετες μεταφράσεις, ή υποκοριστικά ονόματα)

Οι κάρτες που έχουν εκδοθεί στην Ελλάδα υπάγονται στα cc. H Revolut εκδίδεται στην Αγγλία, η LeuPay στο Λουξεμβούργο και η Number26 Γερμανία, δεν έχει καμία σημασία η Εθνικότητα του κατόχου το "μπλοκάρισμα" γίνεται στις κάρτες που εκδίδονται στην Ελλάδα απο τις Ελληνικές Τράπεζες, τι δεν καταλαβαίνεις; B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν έχετε την κατάλληλη έκδοση android στο κινητό σας τότε μπορείτε να εγκαταστησετε το BlueStack στο PC σας και από εκεί να κάνετε την δουλειά σας. Το BlueStack είναι ένας android emulator δλδ δημιουργείτε ένα εικονικό tablet sto PC σας. 

 σε ευχαριστώ αλλα δεν λειτουργεί σωστά με το revolut...δεν μου έρχεται μήνυμα στο κινητό και οταν προχωράω για να βάλω passcode δεν το δέχεται...επίσης δεν μου εμφανίζει πάνω δεξιά βελάκι για να συνεχίσω την εγγραφή... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι τελευταιο ... Με τα εμβασματα , και τα capital controls τι κατασταση υφισταται . Αν παω να ολοκληρωσω μια παραγγελια 250 ευρω και υπαρχει επιλογη bank transfer μπορω να το κανω ετσι απευθειας με εμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ερωτημα μου  εινε επειδη ο  παλιος ο λογαριασμος που ειχα ο οποιος εινε ακομα σε  limited acc  και επειδι ακομα δεν τον εχω κλεισει  γιατι  δεν με αφηνει να τον κλεισω λογο επειδι  εινε σε   limited acc


 


 


λετε αυτο να επηρεασει τον νεο λογαριασμο που εχω κανει;; γιατι στο νεο λογαριασμο θα προσθεσω την  


prepaid revolut καρτα.......


 


απλα  οτι στοιχεια ειχα στον αλλον λογαριασμο εχω βαλει τα ιδια στοιχεια και στον καινουργιο λογαριασμο


ονομα  τηλεφωνο  κτλ οτι ειχα στον παλιο τα εχω ορισει και στον καινουργιο,..


 


 


΄λετε να  υπαρχει καπιο προβλημα;;;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι τελευταιο ... Με τα εμβασματα , και τα capital controls τι κατασταση υφισταται . Αν παω να ολοκληρωσω μια παραγγελια 250 ευρω και υπαρχει επιλογη bank transfer μπορω να το κανω ετσι απευθειας με εμβασμα?

 

 

 

Ναι, μπορείς, αλλά γιατί θέλεις να αγοράσεις με bank transfer και όχι με paypal ώστε να έχεις την προστασία του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση παίδες...

 

Εκανα 2-3 αγορές μεσω paypal/revolut. Στην εφαρμογή της revolut μου βγάζει κανονικά τις πληρωμές και μου γράφει "pending".

 

Τι εννοεί; εχει γίνει κανονικά η πληρωμη παντως σύμφωνα με το paypal κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση παίδες...

 

Εκανα 2-3 αγορές μεσω paypal/revolut. Στην εφαρμογή της revolut μου βγάζει κανονικά τις πληρωμές και μου γράφει "pending".

 

Τι εννοεί; εχει γίνει κανονικά η πληρωμη παντως σύμφωνα με το paypal κτλ.

 

 

 Σημαίνει ότι η συναλλαγη έχει γίνει και αναμενεται η λογιστικοποίηση της και η εμφανιση της κανονικά στην εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως να κανω αναληψη των χρηματων απο το paypal ?????

δεν γινεται να συνδεσω τον τραπεζικο λογαριασμο της revolut στο paypal για αναληψη (iban)

τι πρεπει να κανω τωρα ?

ουτε ελληνικες τραπεζες δεν γινονται linked για αναληψη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...