Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σε ρωτησω κατι


 


 


Τόσες μέρες προσπαθουσα να  βαλω  την  προπληρωμένη κάρτα ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Πειραιώς στο  paypal  και μου ελεγε  οτι ειμε σε  limited  acc   


τωρα  αν συνδεσω την  Prepaid καρτα της  revolut στο  paypal  θα  μου γραφει λετε παλι  οτι ειμε σε  limited acc΄΄;;;;  η θα βρω την υσυχια μου και θα κανω παλι αγορες χωρις να εχω τετοια προβληματα;;


 


γιατι  οποτε την εβαζα  την prepaid  καρτα της  τραπεζας πειραιος μου  ελεγε οτι ειμε limited acc


 


 


σε αυτη  την φωτογραφια παντα οτι και να εκανα με την  προπληρωμένη κάρτα ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Πειραιώς


 


μου εδειχνε αυτο..


 


 


ακομα και οταν εκανα confirm my gredit card και εβαζα την prepaid card της  τραπεζας πειραιος   παντα μου ελεγε οτι ειμε σε limited acc  και γι αυτο σας ρωταω θα εχω τα ιδια προβληματα και με την Prepaid καρτα της  revolut στο  paypal;;


 


voq055.jpg


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις είδα Barclays,δοκίμασα την εφαρμογή χωρίς επιφύλαξη.Από τις μεγαλύτερες τράπεζες της Αγγλίας με υποδειγματικές υπηρεσίες.

Φαίνεται κ από το live support που έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Τις προσεχείς εβδομάδες θα δουλέυω μόνο με revolut για να δούμε κ στην πράξη την εφαρμογή της υπηρεσίας.

 

Πολύ καλός οδηγός,μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα Barclays,δοκίμασα την εφαρμογή χωρίς επιφύλαξη.Από τις μεγαλύτερες τράπεζες της Αγγλίας με υποδειγματικές υπηρεσίες.

Φαίνεται κ από το live support που έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Τις προσεχείς εβδομάδες θα δουλέυω μόνο με revolut για να δούμε κ στην πράξη την εφαρμογή της υπηρεσίας.

 

Πολύ καλός οδηγός,μπράβο.

απλα για να μη δημιουργουνται λαθος εντυπωσεις... δεν ειναι η Barclays πισω απο τη Revolut αλλα η Optimal Payments. η Revolut απλα εχει εναν λογαριασμο "κουβα" στη Barclays οπου εκει πεφτουν τα χρηματα των χρηστων-πελατων και αναλογα το wallet / reference number τα πιστωνουν στον καθε χρηστη / πελατη. η υπηρεσια βεβαια δουλευει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα χρηματα στην μπαρκλευ στις 28 /12 αλλα ακομα δεν εχουν μπει στο λογαριασμο μου. λες να ειναι οι γιορτες που καθυστερουν;;;

Μακάρι να ξέραμε σίγουρα φίλε :D Απ'ότι φαίνεται σε κάπιους μπήκαν τα λεφτά χθες και σε άλλους όχι ακόμη.

Μέσω του e-banking της Eurobank λέτε να υπάρχει θέμα που μας βγάζει το SWIFT: BARCGB22XXX αντί για σκέτο BARCGB22 και γι'αυτό να μην έχουν μπει τα χρήματα ακόμη? Αλλά και στην ενδεικτική φωτογραφία στην αρχή με XXX δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να σε ρωτησω κατι

 

 

Τόσες μέρες προσπαθουσα να  βαλω  την  προπληρωμένη κάρτα ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Πειραιώς στο  paypal  και μου ελεγε  οτι ειμε σε  limited  acc   

τωρα  αν συνδεσω την  Prepaid καρτα της  revolut στο  paypal  θα  μου γραφει λετε παλι  οτι ειμε σε  limited acc΄΄;;;;  η θα βρω την υσυχια μου και θα κανω παλι αγορες χωρις να εχω τετοια προβληματα;;

 

γιατι  οποτε την εβαζα  την prepaid  καρτα της  τραπεζας πειραιος μου  ελεγε οτι ειμε limited acc

 

 

σε αυτη  την φωτογραφια παντα οτι και να εκανα με την  προπληρωμένη κάρτα ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Πειραιώς

 

μου εδειχνε αυτο..

 

 

ακομα και οταν εκανα confirm my gredit card και εβαζα την prepaid card της  τραπεζας πειραιος   παντα μου ελεγε οτι ειμε σε limited acc  και γι αυτο σας ρωταω θα εχω τα ιδια προβληματα και με την Prepaid καρτα της  revolut στο  paypal;;

 

voq055.jpg

 

Κανε ποστ στο θέμα με το Paypal,εδώ  είναι μόνο για revolut.Αλλιώς κάνε νέο account και βάλε μόνο την Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παιδιά επειδή το ρώτησε ένα παιδί σε προηγούμενο post και δεν υπήρξε σίγουρη απάντηση να ρωτήσω κι εγω κι ας απαντήσει ΜΟΝΟ κάποιος που το έχει κάνει στην πράξη. Κάνοντας withdrawal ξέρετε αν η Πειραιώς δε χρεώνει κάτι για το εισερχόμενο έμβασμα. Είδα τις χρεώσεις της Πειραιώς αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έχω κάτι ψιλά που περίσσεψαν. Αν τα τραβήξω να έχει νόημα τουλαχιστον. :)

 

 

Εισερχομενα εμβασματα πειραιως εθνικης ειναι 4 ευρω η χρέω

 

Η Πειραίως για εισερχόμενο έμβασμα σε χρεώνει 4 ευρώ (και λογικά χεριάζετε μερικές μέρες για να ολοκληρωθεί). Άμα πας με την revolut κάρτα σε ATM Πειραιώς μπορείς να κάνεις withdrawal σε μετρητά άμεσα και χωρίς προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή το ρώτησε ένα παιδί σε προηγούμενο post και δεν υπήρξε σίγουρη απάντηση να ρωτήσω κι εγω κι ας απαντήσει ΜΟΝΟ κάποιος που το έχει κάνει στην πράξη. Κάνοντας withdrawal ξέρετε αν η Πειραιώς δε χρεώνει κάτι για το εισερχόμενο έμβασμα. Είδα τις χρεώσεις της Πειραιώς αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έχω κάτι ψιλά που περίσσεψαν. Αν τα τραβήξω να έχει νόημα τουλαχιστον. :)

Μέχρι 15 ευρώ δεν υπάρχει η χρέωση των 4 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά,

Να ζητήσω μια χάρη? Πριν ρωτήσετε εδώ για το αν αργησαν τα χρήματα να μπουν η πότε θα μπουν κάντε την ίδια ερώτηση στην revolut και αν δεν πάρετε απάντηση τότε τα λέμε.

Είναι κρίμα να μπαίνει εδώ κάποιος να ενημερωθεί και να διαβάζει την ίδια ερώτηση δεκάδες φορές, που όλοι ξέρετε ότι ΔΕΝ μπορούμε να απαντήσουμε στο πότε θα μπουν τα χρήματα στον καθένα.

Ευχαριστώ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στις 29/12 εστειλα έμβασμα μέσω ebanking Πειραιώς και την Πρωτοχρονιά τα χρήματα ήταν στον λογαριασμο μου

Εσύ φιλαράκι είσαι πολύ πολύ τυχερός! :D Εμείς με την Eurobank ακόμη περιμένουμε και από το support μας λένε μέσα στη βδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...