Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ιβαν του ππ ή της ρεβολυτ? ...και απο χρεωστική πως να μεταφέρεις χρήματα?

το Iban της ρεβολυτ να παω δηλαδη στην τραπεζα και να βαλω ετσι τα χρηματα γινεται? η χρειαζομαι καπως την paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατά την προσθήκη της κάρτας στο Paypal με χρέωσε 0.92€ και 1.32€.

Τα 1.32 μετά την καταχώρηση του τετραψήφιου κωδικού επεστράφησαν 

τα 0.92 θα επιστραφούν ή τα κρατάει σαν έξοδα το paypal;

θα επιστραφούν σε 10-15

 

Από τις 26/1 μου αφαίρεσαν κατόπιν ειδοποίησης με push message ένα ποσό περί τις 75 GBP από το account μου επειδή είχα δώσει στην ΕΤΕ αίτημα ακύρωσης του εμβάσματος (το οποίο αν και αναίρεσα ...δεν πρόλαβε να αναιρεθεί) και ακόμα περιμένω την επιστροφή στο λογαριασμό μου της Εθνικής. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοια κατάσταση ώστε να γνωρίζει πόσον καιρό παίρνει; Σήμερα το μεσημέρι έστειλα μήνυμα στο support της Revolut ζητώντας τα στοιχεία του εμβάσματος για την επιστροφή αλλά δεν μου έχει απαντήσει κανείς ακόμα (είναι λιγάκι εκνευριστικό αυτό-δουλεύει ή δεν δουλεύει το support της εφαρμογής; )

Οταν μιλήσεις και σου πουν οτι θα επιστραφεί, θα το δεις μετα ~10 εργάσιμες, μπορεί και παραπάνω, με -4 ευρω έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος απο την τράπεζα σου

μερες

 

 

4+1 που είχες δώσει 5, παει το ταληρακι, για μια απερισκεψία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διέγραψα την κάρτα της revolut από το paypal μήπως διορθωθεί και την ξαναπροσθεσα αλλά τα ίδια μόλις μου κάνανε refund και κάποια χρήματα και τώρα το balance είναι στα 15€ και 10 στην revolut αλλά πάλι δεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διεγραψα την καρτα τησ revolut απο το paypal μηπως διορθωθει και την ξαναπροσθεσα αλλα τα ιδια μολισ μου κανανε refund και καποια χρηματα και τωρα το balance ειναι στα 14€ και 10 στην revolut αλλα παλι δεν 

Τα χρηματα τα εμβάζεις στην ρεβολυτ, στην συνεχεία την συνδέεις στο ππ και οταν κάνεις κάποια αγορά το ππ τραβάει τα χρήματα απο την ρεβολυτ χωρίς εσυ να κάνεις κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρηματα τα εμβάζεις στην ρεβολυτ, στην συνεχεία την συνδέεις στο ππ και οταν κάνεις κάποια αγορά το ππ τραβάει τα χρήματα απο την ρεβολυτ χωρίς εσυ να κάνεις κάτι άλλο

ναι αλλά θέλω να τραβήξει και από την κάρτα και από το balance μόλις πάει να ολοκληρωθεί η συναλλαγή αλλά δεν και μου βγάζει αυτό και στο chat της revolut μου γράφουν ότι δεν γίνεται αποδεκτή από το ebay

post-291247-0-10110200-1454621684_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τραβήξει και απο που, το μήνυμα που σου βγαζει το ππ δεν το διάβασες?

στα γρήγορα θέλω να αγοράσω ένα προϊόν έχω στο balance χρήματα και στην revolut που είναι περασμένη στο paypal στο paypal γράφει ότι πρώτα κάνει χρίση του balance και πιθανόν μετά της revolut αλλά μόλις πάει να ολοκληρωθεί η συναλλαγή μου βγάζει το παραπάνω πρόβλημα που έβαλα  φωτογραφία και σε επικοινωνία με το chat της revolut μου μου έγραψαν ότι δεν γίνεται αποδεκτή η κάρτα από το ebay ισχύει ? από τον οκτωμβριο μέχρι και μια μέρα πριν όλα δούλευαν κανονικά αλλά τώρα δεν .   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα γρήγορα θέλω να αγοράσω ένα προϊόν έχω στο balance χρήματα και στην revolut που είναι περασμένη στο paypal στο paypal γράφει ότι πρώτα κάνει χρίση του balance και πιθανόν μετά της revolut αλλά μόλις πάει να ολοκληρωθεί η συναλλαγή μου βγάζει το παραπάνω πρόβλημα που έβαλα  φωτογραφία και σε επικοινωνία με το chat της revolut μου μου έγραψαν ότι δεν γίνεται αποδεκτή η κάρτα από το ebay ισχύει ? από τον οκτωμβριο μέχρι και μια μέρα πριν όλα δούλευαν κανονικά αλλά τώρα δεν .   

Ρε φίλε η κάρτα σου είναι άχρηστη και μπλοκαρισμένη (ή και εγω δεν ξέρω τι) απο το ππ, για αυτο σου λεει σύνδεσε κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε η κάρτα σου είναι άχρηστη και μπλοκαρισμένη (ή και εγω δεν ξέρω τι) απο το ππ, για αυτο σου λεει σύνδεσε κάρτα.

ωραία τι μπορώ να κάνω τώρα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα επιστραφούν σε 10-15

 

Οταν μιλήσεις και σου πουν οτι θα επιστραφεί, θα το δεις μετα ~10 εργάσιμες, μπορεί και παραπάνω, με -4 ευρω έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος απο την τράπεζα σου

μερες

 

 

4+1 που είχες δώσει 5, παει το ταληρακι, για μια απερισκεψία

 

"Απερισκεψία"! Χαχαχα!! Έχεις πλάκα! Την έχεις δει ο "αυστηρός δάσκαλος" του forum από όσο διαπιστώνω. Εδώ πάντως: https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CF%8E%CE%BD%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD%5B2%5D/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf και στις παραγράφους 6.12-6.13 της σελ. 31, δεν προκύπτει αυτό που λες. Τώρα αν η Barclays αντιμετωπίζει την ακύρωση εισερχόμενου εμβάσματος με νέο εξερχόμενο έμβασμα ή η ΕΤΕ επιτρέπει την *ακύρωση εμβάσματος* από το i-bank της και εννοεί κάτι διαφορετικό, άστο να τα βρω μαζί της αν με χρεώσει καθ' υπέρβαση αυτών που αναφέρει στους τιμοκαταλόγους των υπηρεσιών της και αυτών που μου δήλωσε ο εκπρόσωπός της στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Πάσχουμε από πολλά περισσότερα από 5€ σε κάθε περίπτωση. Ρώτησα για τον χρόνο και μόνο, που απαιτείται για τη διαδικασία. Ευχαριστώ για το χρόνο που δαπάνησες να μου απαντήσεις σε αυτό, θα δούμε αν είναι έτσι τελικά. Η Revolut τίθεται σε αδράνεια από σήμερα για μένα. Για τη χρήση που την ήθελα -δεν τακιδεύω στο εξωτερικό- βρήκα ούτως ή άλλως λύσεις με πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: πήγα να κάνω μια συνάλληλή με την κάρτα και μου μπλοκάραν χωρίς λόγο το λογαριασμό. Στην εφαρμογή εμφανίζει να κάνω επαλήθευση τα στοιχεία μου πράγμα που έκανα. Πόσο χρόνο θέλει για να γίνει ο έλεγχος; Μήπως αρχίζει να υπάρχει θέμα αξιοπιστίας και φόβος ότι μπορεί κάποια στιγμή να χάσουμε τα λεφτά μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις εκανα block την κάρτα και εκανα εκδοσή καινούριας αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται άρα δεν είναι στην κάρτα υπάρχει κάποιος που να αγόρασε κάτι πριν μια ώρα εάν είναι γενικό το πρόβλημα και δεν είναι στην κάρτα μου διότι και εγώ εχτές αγόρασα κανονικά άλλα σήμερα δεν μπορώ    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια ερωτηση.εκανα εκδοση καρτας.

και εβαλα στην νεα προπληρωμενη της εθνικης φυσικη καρτα 10 ευρω.

πηγα να κανω top up δινω τα στοιχεια και μου πεταει μια σελιδα μετα τις εθνικης

να κανω verify την visa.

 

να δωσω ημερομηνια γεννησεως της ταυτοτητας τα 4 τελευταια ψηφια και ενα αλλο.

τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

τα δινω η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Απερισκεψία"! Χαχαχα!! Έχεις πλάκα! Την έχεις δει ο "αυστηρός δάσκαλος" του forum από όσο διαπιστώνω. Εδώ πάντως: https://www.nbg.gr/greek/pricing-of-products-and-services/Documents/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CF%8E%CE%BD%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD%5B2%5D/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82%20%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/web_portal_elliniko_timologio_loipwn_ergasiwn.pdf και στις παραγράφους 6.12-6.13 της σελ. 31, δεν προκύπτει αυτό που λες. Τώρα αν η Barclays αντιμετωπίζει την ακύρωση εισερχόμενου εμβάσματος με νέο εξερχόμενο έμβασμα ή η ΕΤΕ επιτρέπει την *ακύρωση εμβάσματος* από το i-bank της και εννοεί κάτι διαφορετικό, άστο να τα βρω μαζί της αν με χρεώσει καθ' υπέρβαση αυτών που αναφέρει στους τιμοκαταλόγους των υπηρεσιών της και αυτών που μου δήλωσε ο εκπρόσωπός της στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Πάσχουμε από πολλά περισσότερα από 5€ σε κάθε περίπτωση. Ρώτησα για τον χρόνο και μόνο, που απαιτείται για τη διαδικασία. Ευχαριστώ για το χρόνο που δαπάνησες να μου απαντήσεις σε αυτό, θα δούμε αν είναι έτσι τελικά. Η Revolut τίθεται σε αδράνεια από σήμερα για μένα. Για τη χρήση που την ήθελα -δεν τακιδεύω στο εξωτερικό- βρήκα ούτως ή άλλως λύσεις με πολύ πιο γρήγορη ανταπόκριση.

Ακυρωση εμβάσματος υφίσταται οταν πας στο ebanking και πατήσεις το κουμπί "ακύρωση εμβάσματος" αν αυτο εχει συμβεί σε σενα οκ, δεν υπάρχει χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα σύντροφοι.

Εκανα την Κυριακή μέσω Alpha web banking ένα εμβασμάτακι 100 εβρουλίνια .Κάποια στιγμή μου ερχεται ενημέρωση για top up  και βλέπω να έχουν μπει 73,79 ΛΙΡΕΣ ΑΓΓΛΙΑΣ .Κάνω ένα exchange και μου τα γυρνάει 96,96 γιούρια . Κάπου χάθηκαν 3 γιούρια . Είναι η 2η φορά που κάνω έμβασμα και στην πρώτη ότι έβαλα εμφανίστηκε κανονικά σαν € . Έκανα τώρα κάποιο λάθος ή έχω χάσει επεισόδια σχετικά με τις χρεώσεις της κάρτας ? Στο web banking φαίνεται καθαρά , 100 εβρώ έμβασμα και 1 εβρώ μίζα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...