Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα εαν εχω e-banking λογαριασμο απλα θα στειλω απο εκει στη revolut.Ρωταω γιαti διαβασα σε μια σελιδα πως λογο cc δεν δεχεται απο ελληνικες καρτες και υπεθεσε πως και  e-banking να κανω με την χρεωστικη δεν θα μπουν..Ωραια απο δευτερα παω εθνικη να κανω e-banking και μετα λογαριασμο στη revolut να συνδεσω με paypal acount και να κανω την πρωτη δοκιμαστικη αγορα μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα.

Δεν υπάρχει e-banking λογαριασμός αλλά υπηρεσία, δηλαδή ζητάw από την τράπεζα που έχεις τον/ους λογαριασμό/ούς σου να σου δώσει πρόσβαση να τον/ους διαχειρίζεσαι μέσω e-banking αντί να πηγαίνεις στο κατάστημα που αφενός έχει ουρά αφετέρου πολύ περισσότερα έξοδα.

 

Το φόρτωμα της revolut γίνεται με έμβασμα που το κάνουμε με το e-banking και έξοδα 1€, ανεξαρτήτως ποσού, και βάση τις οδηγίες για κάθε τράπεζα στην 1η  σελίδα, στην οποία πρέπει να διαβάσεις οπωσδήποτε και τα 3 posts της Mary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Έστειλα  έμβασμα από την τράπεζα Πειραιώς στην revolut,στον οποίο λογαριασμό είμαι συνδικαιούχος και σήμερα πήρα μήνυμα από την revolut ότι η μεταφορά δεν μπορεί να γίνει γιατί ο λογαριασμός δεν είναι στο όνομα μου.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά τα στοιχειά μου τα καταχώρισα με λατινικούς χαρακτήρες. Επίσης διαχειριστής του e banking είναι η γυναίκα μου,λέτε να φταίει αυτό.Σόρρυ για την ζαλούρα αλλά είναι η πρώτη φορά που κάνω την όλη διαδικασία οπότε δεν την γνωρίζω καθόλου.Αν δεν βρεθεί λύση τα χρήματα επιστρέφουν στον λογαριασμό?Υπάρχει τρόπος αν βγάλει  revolut και η γυναικά μου να πιστωθούν τα χρήματα αυτά στην δίκη της κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το όνομα που έγραψες δεν ταυτίζεται με το αντίστοιχο που έχει ο λογαριασμός από τον οποίο έστειλες το έμβασμα, αυτός είναι λόγος να μην πιστωθεί.

Το ποιος είναι διαχειριστής του e-banking δεν ενδιαφέρει κανένα.

 

Ξεκαθάρισε πρώτα το θέμα του εμβάσματος και μετά βλέπεις και το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το όνομα που έγραψες δεν ταυτίζεται με το αντίστοιχο που έχει ο λογαριασμός από τον οποίο έστειλες το έμβασμα, αυτός είναι λόγος να μην πιστωθεί.

Το ποιος είναι διαχειριστής του e-banking δεν ενδιαφέρει κανένα.

 

Ξεκαθάρισε πρώτα το θέμα του εμβάσματος και μετά βλέπεις και το άλλο.

Έχω γράψει π.χ Alexandros και στην τράπεζα φαίνεται ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ στα Ελληνικά.Λες αυτό να είναι το πρόβλημα?Αν ναι μπορώ να αλλάξω τα στοιχεία μου χωρίς να έχω κάποιο θέμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit.

Τελικά άλλαξα την διεύθυνση. Έβαλα την ίδια με το PP και τελικά δέχτηκε την κάρτα. Μου έγραψε όμως ότι έγινε 0 ευρώ χρέωση. Δεν θα έπρεπε να κάνει κάποια χρέωση το PayPal; 

 

Edit no2

Τελικά πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την επιβεβαίωση από το PP, δεν γίνεται αυτόματα. Το έλυσα και αυτό. Έγινε κανονικά η χρέωση.

 

Τελικά μόνος μου έκανα τις ερωτήσεις και μόνος μου απάντησα. Αυτό θα πει self support!

Συγνώμη για την ταλαιπωρία απλά είχα αγχωθεί λίγο προς στιγμήν. 

Μόλις έκανα την πρώτη επιτυχημένη αγορά από eBay.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

 

 

Ευχαριστώ όλη την παρέα για τις πολύτιμες πληροφορίες και υποστήριξη που παρέχεται σε αυτή την όμορφη κοινότητα. (εντάξει φτάνει το γλύψιμο).  :-D

Μέσα σε τρεις μέρες τελικά κατάφερα και έστειλα ένα ποσό στην Revolut. Το πρόβλημα που έχω αυτή την στιγμή είναι ότι δεν με αφήνει να συνδέσω την virtual mastercard στο PayPal. Δεν είναι αποδεκτή λέει. (έχει ήδη χρήματα μέσα). Μήπως έχετε κάποια ιδέα;

Διαφορετικά τι να κάνω; Να στείλω τα λεφτά στο balance (με έξτρα χρέωση) ή να ψωνίσω άμεσα με την Revolut (χωρίς την εγγύηση του PP);

(μήπως φταίει η Billing address που είναι διαφορετική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι περιμένεις να λάβεις την κάρτα για να τα ζητήσεις πίσω. Την παράγγελια της κάρτας την έκανες. Οτι ηταν να γίνει έγινε. Εγώ τα ζήτησα πίσω αμέσως μετά που ζητησα εκ νεου αποστολή της κάρτας και μου τα επέστρεψαν άμεσα.

τα ζητησα σημερα πισω. Παρ οτι σαββατο, 2 λεπτα απο τη στιγμη που εστειλα το μηνυμα επεστρεψαν τα χρηματα στη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sakattaq1

 

Πρέπει πρώτα να έχει χρήματα για να μπορέσει να συνδεθεί, δηλαδή να γίνει το verification.

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Τα κατάφερα τελικά όπως γράφω και στο αρχικό μου μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδία παρέλαβα εχθες τη κάρτα μου την έβαλα σήμερα σε ατμ της πειραιώς μου εμφάνησει  τρεις επιλογές : ταμιευτήριο, όψεως, και prepaid. δοκιμασα όλες τις επιλογές και σε όλες μου εμφάνησεε το ίδιο αποτέλεσμα ότι η κάρτα μου δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τι φταίει; Σας έχει τύχει και εσας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδία παρέλαβα εχθες τη κάρτα μου την έβαλα σήμερα σε ατμ της πειραιώς μου εμφάνησει  τρεις επιλογές : ταμιευτήριο, όψεως, και prepaid. δοκιμασα όλες τις επιλογές και σε όλες μου εμφάνησεε το ίδιο αποτέλεσμα ότι η κάρτα μου δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Τι φταίει; Σας έχει τύχει και εσας;

Για ανάληψη η ερώτηση υπολοίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...