Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω πολυ .. ηδη εχω τικαρει το ''bill me..'' στις καρτες. 
Εκδοση φυσικης καρτας στην revolut την χρεωνουν πελον 6 ευρω και σκεφτομαι αν αξιζει για οταν πας στο εξωτερικο 2-3 φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κάτι όσον αφορά την revolut.

Πρόσφατα μου έκαναν refund από προιόντα που δεν ήρθαν.

Όμως οι επιστροφή έγινε σε δολάρια Αμερικής.

Οπότε τώρα έχω 8 δολάρια Αμερικής και 8 ευρώ

Αν το γυρίσω στο πορτοφόλι με τα δολάρια και αγοράσω κάτι που στοιχίζει 14 δολάρια ας πούμε συμπληρώνει το ποσό από το άλλο πορτοφόλι με τα ευρώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι όσον αφορά την revolut.

Πρόσφατα μου έκαναν refund από προιόντα που δεν ήρθαν.

Όμως οι επιστροφή έγινε σε δολάρια Αμερικής.

Οπότε τώρα έχω 8 δολάρια Αμερικής και 8 ευρώ

Αν το γυρίσω στο πορτοφόλι με τα δολάρια και αγοράσω κάτι που στοιχίζει 14 δολάρια ας πούμε συμπληρώνει το ποσό από το άλλο πορτοφόλι με τα ευρώ ;

 

Οχι. Ειτε κανεις τα 8 δολαρια -> ευρω ή τα 8 ευρω -> δολαρια (το ιδιο ειναι, απλα οι περισσοτεροι απο εμας προτιμουμε το ευρω διοτι ειναι το νομισμα μας) κι εχεις ενα "ολοκληρωμενο" πορτοφολι. Δεν μπορει να παρει μισα χρηματα απο εδω, μισα απο εκει, δεν λειτουργει ετσι το συστημα της Ρεβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lumia XL 950 είναι βατώ, συνεργάσιμο με REVOLUT και ότι άλλο συμπεριλαμβάνει αυτό ;

 

Όχι. Δεν υπάρχει εφαρμογή για Windows phones. Αν έκανες τον κόπο να μπεις εδώ: https://revolut.com/ θα το έβλεπες αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πηγα αγγλια με την καρτουλα,και πραγματικα μου ελυσε τα χερια....

πραγματικα μπραβο στην εταιρεια και στο φορουμ που ειναι τοσο κατατοπιστικο χαρη σε ΕΣΑΣ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή που λέει σύνδεση με την τράπεζα είναι για αν θέλω να κάνω ανάληψη κάποια στιγμή ;;

Ειναι για να κάνεις έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν λογαριασμό ας δουν αυτό

 

 

 

Good news, you can now open a Revolut account; the waiting list has been cleared. Simply open the Revolut App, tap ‘Sign Up Now’ and order a RevolutCard straight to your door!

 

You can now spend globally with the real exchange rate; transfer 23 currencies without the ridiculous fees; and instantly send or request money from friends.

 

Thanks for your patience; we can't wait to have you on board.

 

https://www.facebook.com/revolutapp/posts/740198126131101:0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα για πρωτη φορα ενα test και μετεφερα ενα πολυ μικρο ποσο απο το revolut στον λογαριασμο μου στην Εθνικη. Μετα απο 2-3 μερες μου εστειλαν μηνυμα στο app απο το support και με ρωτησαν επιπλεον πληροφοριες, τις εδωσα και μετα απο κανα 2 μερες εγινε η μεταφορα.

 

Το θεμα ειναι οτι εδω και 15-20 μερες, το λιγοτερο, τα χρηματα τα βλεπω σαν δεσμευση στο ebanking και δεν εχουν πιστωθει στον λογαρισμο. Παιρνει πολυ χρονο η να παρω την τραπεζα να ρωτησω? Δεν με ενδιαφερει για το ποσο αλλα για την διαδικασια γιατι στο μελλον μπορει να χρειαστει να μεταφερω μεγαλυτερο.

 

Συγγνωμη αν εχει ξαναναφερθει αλλα ειδα καποιες σελιδες πισω και δεν αναφερεται κατι. Ειναι αδυνατον να ψαξω ολο το νημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα για πρωτη φορα ενα test και μετεφερα ενα πολυ μικρο ποσο απο το revolut στον λογαριασμο μου στην Εθνικη. Μετα απο 2-3 μερες μου εστειλαν μηνυμα στο app απο το support και με ρωτησαν επιπλεον πληροφοριες, τις εδωσα και μετα απο κανα 2 μερες εγινε η μεταφορα.

 

Το θεμα ειναι οτι εδω και 15-20 μερες, το λιγοτερο, τα χρηματα τα βλεπω σαν δεσμευση στο ebanking και δεν εχουν πιστωθει στον λογαρισμο. Παιρνει πολυ χρονο η να παρω την τραπεζα να ρωτησω? Δεν με ενδιαφερει για το ποσο αλλα για την διαδικασια γιατι στο μελλον μπορει να χρειαστει να μεταφερω μεγαλυερο.

Εχουν φύγει τα χρήματα απο την τράπεζα σου;Ο λογαριασμος ειναι στο ιδιο ονομα με την revolut ?Εβαλες το reference?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν φύγει τα χρήματα απο την τράπεζα σου;Ο λογαριασμος ειναι στο ιδιο ονομα με την revolut ?Εβαλες το reference?

 

Οχι δεν καταλαβες. Δεν εστειλα απο την τραπεζα στο revolut, σε αυτο δεν εχω προβλημα. Το αντιθετο εκανα. Εστειλα το υπολοιπο του revolut στον λογαριασμο της Εθνικης που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν καταλαβες. Δεν εστειλα απο την τραπεζα στο revolut, σε αυτο δεν εχω προβλημα. Το αντιθετο εκανα. Εστειλα το υπολοιπο του revolut στον λογαριασμο της Εθνικης που εχω.

 Βλέπεις το πόσο στο web banking της εθνικής σαν δεσμευμένο;Τοτε κάλεσε τους να δεις τι γίνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη μέρα η χθεσινή σαν μόνιμη κάτοικος UK και είχα την φαεινή ιδέα να βγάλω μετρητά. Είχα φορτισει τη καρτουλα μου με 500€ και ήμουν έτοιμη για σ/μ,κλπ.

 

Φτάνουμε Belfast βλέπω ΑΤΜ, βάζω τη Revolut και μου βγάζει μνμ ότι το τσιπ της κάρτας δεν μπορούσε να επεξεργαστει και την κράτησε μέσα!!!!!

Κοίταζα σαν ηλιθια το ατμ, τηλέφωνο δεν έγραφε πάνω οπότε μόνο με τη Revolut μπορούσα να μιλήσω. Αυτοί επεμεναν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Εν τέλει μπλοκαρα την κάρτα αλλά το να παραγγείλω καινούργια ήταν το δύσκολο.

Μου έβγαζε συνέχεια σφάλμα όταν δηλωνα νεα διεύθυνση στο προφίλ. Την άλλαξα τελικά στο πεδίο που ζήτησα νέα κάρτα. Αλλά και εκεί είχαν bug και ένα πεδίο κρατούσε την πόλη (Θεσσαλονίκη) χωρίς να μπορώ να την αλλάξω.

 

Ουφ με τα πολλά, περιμένω να την έχω την Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...