Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα παιδια .σημερα παρελαβα και την φυσικη καρτα revolut,αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.

θελω να κανω μια παραγγελια (400ε) απο το sportsdirect εχοντας σαν currency το ευρω.

ενω εχω balance στο revolut (τσιμα τσιμα) και ειναι confirm linked και απολα στο Paypal (εχω κανει αλλες αγορες και δουλευει)

δεν μπορω να ολοκληρωσω την παραγγελια.αν βαλω σαν currency στο sportsdirect λιρες βγαινει το τελικο κουστουμι σχεδον 50 ε παραπανω!

αποτι καταλαβα εχει σαν Primary την λιρα το revolut και εκει στραβωνει η δουλεια.απο που μπορω να αλλαξω και να κανω primary το ευρω?ή δεν μπορω επειδη ειναι απο αγγλικη τραπεζα...

εκανα μια προσπαθεια απευθειας με την καρτα χωρις να παρεμβαλεται το Paypal και ολα μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασα να φορτωσω λ7 με καρτα της Πειραιως, δεν εκανε δεκτη την συναλλαγη λογικα λογω cc και μετα μου εμφανισε οτι κλειδωθηκε ο λογ/σμος μου! Δεν μου εμφανιζει καν τον αριθμο της καρτας που μου εδωσαν με την εγγραφη. Οποτε για εμενα unistall αυτο το app.

 

Υπαρχει support chat που θα σου λυσουν το προβλημα σε 5 λεπτα, αρκει βεβαια να στειλεις, εμεις δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γινεται πιο συγκεκριμενοι στην παρακατω ερωτηση-απαντηση εχασα το bonus 7ευρω απο την εγγραφη επειδη δεν εβαλα τον κωδικο νομιζοντας οτι δεν ισχυει.. Αυτο το κομματι φτιαχτε το λιγο δεν ειναι κατανοητο: (Προσοχή: Σε περίπτωση χρήσης του κωδικού MSE, δεν θα ισχύει το μπόνους που ενδεχομένως να δικαιούστε από referral link. (post#530)

 

 

Q5: - Σχετικά με "Promo Codes".

       - Μπορούμε να εισάγουμε κάποιο Promo Code αν έχουμε στο βήμα 5. Προς το παρόν, και όπως με ενημέρωσε το μέλος kwgwkou, μπορούμε κατά την εγγραφή να εισάγουμε τον κωδικό MSE, ο οποίος προσφέρει €7 bonus όταν "φορτίσουμε" τη Revolut με ποσό πάνω από €14. (post#327) Προσοχή: Σε περίπτωση χρήσης του κωδικού MSE, δεν θα ισχύει το μπόνους που ενδεχομένως να δικαιούστε από referral link. (post#530)

 

Σύντεκνε παρέα τον ήπιαμε και δεν μας φταίει κανείς.

 

Άνοιξα λογαριασμό την Κυριακή και επιτόπου έστειλα έμβασμα 20€ μέσω Revolut και πιστώθηκε την Τρίτη το μεσημέρι, αλλά δεν το είχα προσέξει αυτό και πάνε τα 7€ περίπατο. (καθότι δεν διάβασα όλο το μνμ, αλλά μόνο τα διαδικαστικά, μέχρι να ολοκληρώσω τη διαδικασία)

 

Μπορώ στην επόμενη συναλλαγή που θα θέλω να κάνω να ανοίξω νέο λογαριασμό και να κλείσω αυτόν για να επωφεληθώ της προσφοράς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να φορτωσω λ7 με καρτα της Πειραιως, δεν εκανε δεκτη την συναλλαγη λογικα λογω cc και μετα μου εμφανισε οτι κλειδωθηκε ο λογ/σμος μου! Δεν μου εμφανιζει καν τον αριθμο της καρτας που μου εδωσαν με την εγγραφη. Οποτε για εμενα unistall αυτο το app.

Φυσικά και σου την κλείδωσαν την κάρτα γιατί πήγες να φορτώσεις την Revolut με κάρτα Ελληνικής τράπεζας. Εικάζω μάλιστα ότι έκανες αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες μέχρι να στη κλειδώσουν.

Επίσης είμαι κατά 99% σίγουρος ότι δεν διάβασες τον οδηγό της 1ης σελίδας. Εκεί θα έβλεπες ότι μόνο με έμβασμα φορτώνει η κάρτα και είναι και λογικό γιατί αν πέρναγε η κάρτα η Ελληνική και μπορούσες να στέλνεις χρήματα τότε δεν χρειαζόσουν και την Revolut!!!

Αν θέλεις να την ξεκλειδώσεις επικοινωνείς με το support τους και κάνεις εξακρίβωση στοιχείων ταυτότητας αλλιώς με άλλο νούμερο κινητού ανοίγεις νέο λογαριασμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχω συμπληρωσει τον αριθμο μου και δεν μου εχουν στηλει μηνυμα.

 

 

Μπες στο support μεσω της εφαρμογης, ζητα τους τον κωδικο και θα στον δωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι τα φώτα σας!

 

18/12/2015 έκανα μία συναλλαγή 170.48 USD με ένα κινέζικο σάιτ για αγορά ενός smartphone και πλήρωσα μέσω paypal με την revolut. Το ποσό ήταν 170.48 USD ($9.16 PayPal balance, $161.32 από την revolut).

 

Στις 21/12/2015 (σήμερα) το κατάστημα μου έκανε refund γιατι δεν είχε stock και θα αργούσε.

 

Refund:   $9.16 USD to PayPal balance Refund:   $161.32 USD to MasterCard Card XXXX-XXXX-XXXX-5955

This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *NELSON".

 

Τα 9.16 USD εμφανίστηκαν στο balance αλλά τα 161.32 USD δεν εμφανίστηκαν στο revolut.

 

Για ποιο λόγο δεν εμφανίστηκαν? Χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα?

 

Update: Από την revolut μόλις μου απάντησαν το εξής: Hi Evagelos, revolut doesn't play nicely with Paypal. He might see the transaction bounce back. Please ask Paypal as to whether it has processed."

 

Τι καταλαβαινεται εσεις από αυτό?

 

 

Συνήθως παίρνει κάποιες μέρες στις κλασικές χρεωστικές οπότε λογικά και εδώ το ίδιο συμβαίνει.

 

 

Τι περίεργα είναι αυτά τα "doesn't play nicely"; Αφού οι πληρωμές γίνονται κανονικά. Θυμίσου να μας ενημερώσεις όταν με το καλό ξεμπερδέψεις και πάρεις τα λεφτά σου.

Τελικά το support από την εφαρμογή με παροτρινε να επικοινωνίσω μέσω email με περισσότερες λεπτομέρεις της συναλλαγής (όπως και έκανα) και μου απάντησαν την ίδια μέρα ότι τα λεφτά θα εμφανιστούν μετά από λίγες ήμερες στον λογαριασμό μου, όπως και έγινε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,εφτιαξα ενα λογαριασμο στο συγκεκριμενο app

παραγηλλα και την φυσικη καρτα.

Μπορουν να μου βαζουν λεφτα απο το εξωτερικο (Αγγλια) και να τα κανω αναλυψη εδω σε ενα atm?

υπαρχει κοστος για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντεκνε παρέα τον ήπιαμε και δεν μας φταίει κανείς.

 

Άνοιξα λογαριασμό την Κυριακή και επιτόπου έστειλα έμβασμα 20€ μέσω Revolut και πιστώθηκε την Τρίτη το μεσημέρι, αλλά δεν το είχα προσέξει αυτό και πάνε τα 7€ περίπατο. (καθότι δεν διάβασα όλο το μνμ, αλλά μόνο τα διαδικαστικά, μέχρι να ολοκληρώσω τη διαδικασία)

 

Μπορώ στην επόμενη συναλλαγή που θα θέλω να κάνω να ανοίξω νέο λογαριασμό και να κλείσω αυτόν για να επωφεληθώ της προσφοράς?

Χαχαχα... υπάρχει και τρίτος στην παρέα (εγώ) και οπως λέει και ο φίλος, δεν μας φταίει κανεις παρά μόνο εμείς που δεν διαβάσαμε την διαδικασία έως το τέλος... Αντιθέτως τα παιδια βοηθήσανε πολυ και πρέπει να τους πούμε κι ευχαριστω!!! Επικοινώνησα με το support τους μήπως και μπορέσουν να μου τον προσθέσουν αυτοί, αλλα μου είπαν οτι "δεν γίνεται επειδή ειναι αυτοματοποιημένο το σύστημα" και κάτι τέτοια... Με αλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή... Θα μου πεις, " χαζοί ειναι να σου βάλουν τζάμπα λεφτά"... Ας προσέχαμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε κάτι απίστευτο...και δεν ξέρω τι να κάνω....

wtKE5EO.jpg

Για αρχή λέω να μην κάνω τίποτα, ούτε να τα ξοδέψω ούτε να επικοινωνήσω με την revolut.

 

EDIT: Και εγω δεν εβαλα τον promo κωδικο, γιατι βαριομουν να διαβασω ολο το ποστ και αρκεστικα στις οδηγιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε κάτι απίστευτο...και δεν ξέρω τι να κάνω....

 

wtKE5EO.jpg

 

Για αρχή λέω να μην κάνω τίποτα, ούτε να τα ξοδέψω ούτε να επικοινωνήσω με την revolut.

 

EDIT: Και εγω δεν εβαλα τον promo κωδικο, γιατι βαριομουν να διαβασω ολο το ποστ και αρκεστικα στις οδηγιες...

Αν εννοείς ότι σου έβαλαν χρήματα χωρίς να έχεις στείλει εμβασμα,το ίδιο έπαθα και γω. Χθες μπήκαν τα 100€ από εμβασμα που είχα στείλει, σήμερα μπήκαν άλλα 100.post-68402-0-53925700-1450895899_thumb.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα πηγαινα σε ATM και θα τα τραβαγα, χαχαχαχα 

 

Αυτο ειπα στη δικια μου, αν το ηξερα θα εβαζα 200 ευρω και θα τα τραβαγα μετα...αλλα απ οτι φαινεται μαλλον για καποιο bug προκειται το οποιο μετα θα το παρουν πισω :P

 

Εν τω μεταξυ την ιδια ωρα μας εβαλα τα λεφτα που ειχαμε στειλει (χθες) και την ιδια ωρα σημερα το δωρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφτηκα και εγω (οπου γαμος και χαρα...) και εστειλα ενα μικρο ποσο να δουμε πως λειτουργει...

 

το πολυ κακο το οποιο εμενα με κραταει πισω ειναι οτι εχει μονο 10 000 ληψεις το app στο android...

 

αν ειναι τοσο καλο θα επρεπε να ειχε λαο... δεν νομιζω οτι ειμαστε τοσο πρωτοποροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφτηκα και εγω (οπου γαμος και χαρα...) και εστειλα ενα μικρο ποσο να δουμε πως λειτουργει...

 

το πολυ κακο το οποιο εμενα με κραταει πισω ειναι οτι εχει μονο 10 000 ληψεις το app στο android...

 

αν ειναι τοσο καλο θα επρεπε να ειχε λαο... δεν νομιζω οτι ειμαστε τοσο πρωτοποροι...

Είμαστε όμως οι μόνοι με Cc. Αν δεν είχαμε τα cc δεν θα ξέραμε την revolut κι ούτε θα μιλούσαμε τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...