Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που τα ξετρυπώνεις βρε @Braker1!!!   :P

 

Φίλε @liovag μια χαρά δουλεύει η κάρτα  με paypal και για αγορές και σε refund που μου έκαναν πάλι μια χαρά δούλεψε.

 

Αν θες να κοιτάξεις άλλη λύση εγώ σου προτείνω την number26 αλλά θέλει διαβατήριο για πιστοποίηση. Αν είναι να διαλέξεις κάτι άλλο κάνε μια έρευνα εδώ στο forum αλλά πρώτα να διαβάσεις προσεχτικά τα σχόλια που έχουν τα νήματα πριν κάνεις την επιλογή σου.  ;)

Κοίτα να δεις και οι δυο κάρτες Revolut,LeuPay είναι επίβοφες απο άποψη εμπιστοσύνης και ασφάλειας χρημάτων αλλά μέχρι στιγμής το συστημά τους δουλεύει ΟΚ! :-) (χρησιμοποιώ και τις δυο). Το ότι πίσω απο την LeuPay είναι Βουλγαρικη εταιρεία δεν σημαίνει αναγκαστικά απάτη, ποιός μας λέει οτι πίσω απο την Revolut δεν υπάρχουν Πακιστανοί, ή Κινέζοι; Η Αγγλία είναι γεμάτη :-D Αυτοί θεωρούνται πιο αξιόπιστοι;  :ph34r:   

Αν είχα διαβατήριο θα επέλεγα πιθανότατα number26 (ίσως αργότερα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα να δεις και οι δυο κάρτες Revolut,LeuPay είναι επίβοφες απο άποψη εμπιστοσύνης και ασφάλειας χρημάτων αλλά μέχρι στιγμής το συστημά τους δουλεύει ΟΚ! :-) (χρησιμοποιώ και τις δυο). Το ότι πίσω απο την LeuPay είναι Βουλγαρικη εταιρεία δεν σημαίνει αναγκαστικά απάτη, ποιός μας λέει οτι πίσω απο την Revolut δεν υπάρχουν Πακιστανοί, ή Κινέζοι; Η Αγγλία είναι γεμάτη :-D Αυτοί θεωρούνται πιο αξιόπιστοι;  :ph34r:   

Αν είχα διαβατήριο θα επέλεγα πιθανότατα number26 (ίσως αργότερα....)

 

βασικά πίσω από την revolut κρύβετε μια παρέα μεταξύ τους και άτομα από Ελλάδα.

όχι ότι η απάτη έχει εθνικότητες, έτσι για την ιστορία.

 

η number26 είναι top, και όλα δωρεάν ακόμα και το έμβασμα από και προς. θα ήθελα πάντως να μπορείς να στείλεις χρήματα απευθείας από κάρτα όπως η revolut και η leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά @molot12 γι'αυτό και δεν προτείνονται αυτές οι λύσεις για να κάνεις αποταμίευση. Εγώ, όπως και όσοι έχουν κοινή λογική, βάζουμε όσα χρήματα χρειάζονται για να κάνουμε τις αγορές μας, άντε και ένα μικρό πόσο να υπάρχει για κάποια επείγουσα αγορά. Ποτέ περισσότερα για να μην έχουμε τρεχάματα αν γίνει το κακό.

Αν έχεις καταλάβει η ένσταση η δική μου και αρκετών άλλων εδώ μέσα είναι ο τρόπος που ο Braker1 προωθεί το "προϊόν" του. Λέει πως δεν έχει σχέση με αυτούς αλλά τα σχόλιά του σε αυτό και στα άλλα νήματα, είναι έτσι τοποθετημένα ώστε να υποβιβάζει τις άλλες λύσεις και να "δείχνουν" στην δικιά του.

Αν μας έλεγε τι σχέση έχει με την εν λόγω εταιρία ή αν έμενε στο δικό του θέμα όπου και παρέχει τεχνική υποστήριξη δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ας πουμε τωρα που εχουμε εγκλωβισμένα τα χρήματα μας στις ελληνικές τράπεζες δεν εχουμε κανενα φοβο, ολα καλα! χαχαααααα

 

 

Χρόνια πολλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η number26 είναι top, και όλα δωρεάν ακόμα και το έμβασμα από και προς. θα ήθελα πάντως να μπορείς να στείλεις χρήματα απευθείας από κάρτα όπως η revolut και η leupay.

 

θελω μεσα στις γιορτες οποτε βρεθει λιγος ελευθερος χρονος να ψαξω λιγο για reviews για την number26 αλλα και τι ουσιαστικα προσφερει να δω αν αξιζει εκει εγγραφη & τι fees εχουν. Γενικως διαβαζω σκορπια σχολια αλλα ολα θετικα 

 

αν εχεις καποια εμπειρια κ οποτε βρεθει χρονος γραψε ενα μπουσουλα να εχουμε κ μεις στα υποψη :)

 

χρονια πολλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω μεσα στις γιορτες οποτε βρεθει λιγος ελευθερος χρονος να ψαξω λιγο για reviews για την number26 αλλα και τι ουσιαστικα προσφερει να δω αν αξιζει εκει εγγραφη & τι fees εχουν. Γενικως διαβαζω σκορπια σχολια αλλα ολα θετικα 

 

αν εχεις καποια εμπειρια κ οποτε βρεθει χρονος γραψε ενα μπουσουλα να εχουμε κ μεις στα υποψη :)

 

χρονια πολλα :)

 

ο φίλος στο θέμα της number26 τα γράφει όλα, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να λείπει, ίσως μερικά screenshots

εν συντομία εγώ θα έλεγα ότι πρόκειται για συνδυασμό revolut και leupay σε μια υπηρεσία, επίσης είναι προσβάσιμο και από υπολογιστή. συνεπώς έχεις ένα internet banking Γερμανικής τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η number26 είναι top, και όλα δωρεάν ακόμα και το έμβασμα από και προς. θα ήθελα πάντως να μπορείς να στείλεις χρήματα απευθείας από κάρτα όπως η revolut και η leupay.

συμφωνω αλλα και απο την αλλη ειναι της μοδας τελευταια οι Γερμανοι να δινουν λιστες... και στη προκειμενη περιπτωση μπορει να ειναι και DVD με video Ελληνων πελατων με τα διαβατηρια τους ανα χειρας. (joking) :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω αλλα και απο την αλλη ειναι της μοδας τελευταια οι Γερμανοι να δινουν λιστες... και στη προκειμενη περιπτωση μπορει να ειναι και DVD με video Ελληνων πελατων με τα διαβατηρια τους ανα χειρας. :-P

 

το number26 δεν είναι τράπεζα, και από ότι παρακολουθώ στην Ελλάδα μόνο όσοι δεν πληρώνουν φόρους πρέπει να ανησυχούν, για μικρό ποσά πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί κανείς. Συν ότι μπορούν και άλλοι να σου κάνουν έμβασμα δεν είναι απαραίτητο να τα στείλεις από τον ελληνικό τρ. λογαριασμό σου. ωστόσο με περιέργεια περιμένω να δω την νέα leupay.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά πίσω από την revolut κρύβετε μια παρέα μεταξύ τους και άτομα από Ελλάδα.

όχι ότι η απάτη έχει εθνικότητες, έτσι για την ιστορία.

 

η number26 είναι top, και όλα δωρεάν ακόμα και το έμβασμα από και προς. θα ήθελα πάντως να μπορείς να στείλεις χρήματα απευθείας από κάρτα όπως η revolut και η leupay.

Πατριωτάκια δηλαδή οι Revolutianoi  :shock: έτσι δικαιολογείται και το ιδιόμορφο χιούμορ στις απαντήσεις του support  :-D 

 

Φυσικά φως φανάρι....ολα φαίνονται τελικά στις λεπτομέρειες, θυμάμαι την απάντηση απο το support που δόθηκε σε ενα συμφορουμίτη "revolut does not play nice with paypal..."  100% ελληνική έκφραση σε english formal reply  "δεν παιζει σου λέω..."  :-D  :-D   Greeks Rule !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά πίσω από την revolut κρύβετε μια παρέα μεταξύ τους και άτομα από Ελλάδα.

όχι ότι η απάτη έχει εθνικότητες, έτσι για την ιστορία.

 

η number26 είναι top, και όλα δωρεάν ακόμα και το έμβασμα από και προς. θα ήθελα πάντως να μπορείς να στείλεις χρήματα απευθείας από κάρτα όπως η revolut και η leupay.

αμ πες το ετσι, οτι ειναι και Ελληνες μεσα στη Revolut, αρα πολυ πιθανο να γραφουν και εδω, αρα με το να ποσταρει καποιος ενα ανταγωνιστικο προιον τους χαλαει τη μπιζνα. LOL...

 

αμα ειναι να μη ξαναποσταρω εδω (μη τους φαει η Leupay κανενα πελατη) LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα η revolut είναι ο πιο εύκολος και άμεσος τρόπος να βγάλει κάποιος κάρτα εξωτερικού. Για τον μέσω χρήστη είναι ότι πρέπει, σίγουρα όμως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσεις. Και όσο θα παραμένει δωρεαν θα είναι ενα ακόμα κίνητρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα η revolut είναι ο πιο εύκολος και άμεσος τρόπος να βγάλει κάποιος κάρτα εξωτερικού. Για τον μέσω χρήστη είναι ότι πρέπει, σίγουρα όμως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσεις. Και όσο θα παραμένει δωρεαν θα είναι ενα ακόμα κίνητρο.

 

Σωστό. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι απαιτεί android από 4.4.4. και πάνω για να δουλέψει. Πολλά κινητά έχουν παλιότερες εκδόσεις.

Απορώ γιατί το έκαναν αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!

Εγώ χρησιμοποίω κινητό με λογισμικο android 4.2.2 και λειτουργεί σωστά η εφαρμογή.

Η κάρτα ήρθε πριν την αναγραφόμενη ημερομηνία και όλα μέχρι εκεί καλά.

 

Από την Τρίτη έχω στείλει ένα μικροποσό για να ελέγξω και ακόμα δεν έχουν φανεί.

Έστειλα email και περιμένω απάντηση.Στο chat δεν μου απαντούσαν αν και υποθέτω δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν

λόγω εορτών.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, σε περίπτωση που τα λεφτά δεν φανούν ποτέ και μου 

πουν οτι δεν τα βρίσκουν και οτι δεν είναι δικό τους πρόβλημα (εντλώς υποθετικά μιλώντας),

τα λεφτά χάνονται ή υπάρχει κάποιο είδος ασφάλειας απο την στιγμή που στέλνουμε λεφτά 

μέσω τραπεζικού λογαριαμού;

 

Ρωτάω γιατι θέλω σύντομα να κάνω μία αγορά κινητού απο Κίνα μεγαλύτερου ποσού.

Μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάποιον που να μην τα πήρε ποτέ απο όσα έχω διαβάσει εδώ.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα καλα δεν εχουν περασει οι 4 μερες. Τριτη, ας πουμε πως ηταν η πρωτη μερα, Τεταρτη η δευτερη, πεμπτη η τρίτη, παρασκευη, σαββατο, κυριακη ειναι αργιες. Αρα αν δε σου μπουν μεχρι Τεταρτη το αργοτερο τοτε να ανησυχεις.

Λιγη υπομονη δε βλαπτει, αγιες μερες.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...