Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα από το ότι ή κάρτα είναι εξαιρετική σε χρεώσεις, κάτι πρέπει να παίζει με την φόρτιση, πιθανολογο να μην γίνετε αυτόματα αλλά χειροκίνητα, και αυτό το λέω γιατί κάνουν πολλά λάθη, πχ σε μένα πέρασαν δύο φορές μια φόρτιση σε διαφορετικές ημέρες, μετά αφαίρεσαν την μια και μου λένε είναι πρόβλημα του συστήματος.

 

Τι ακριβώς κάνουν εκεί δεν έχω καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενδεχομένως η ερώτηση μου να έχει απαντηθεί αλλά αφού έχω κάνει όλη τη διαδικασία σωστά προσπαθώ να πληρώσω μέσω paypal για μια αγορά στο gearbest. ωστόσο δεν μπορω να κανω την πληρωμή μέσω paypal,δεν την δέχεται. Τί μπορεί να κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Επειδή σκέφτομαι και γω να χρησιμοποιήσω την Revolut για αγορές από ebay έχω δυο απορίες: α) χρειάζομαι οπωσδήποτε την φυσική κάρτα για αγορές? β) η σύνδεση σε λογαριασμό paypal είναι εφικτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Paypal...θα μπορώ να κάνω κανονικά αγορές μετά τη σύνδεση? Επειδή διάβασα κάποια posts από άτομα που αντιμετώπισαν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεχομένως η ερώτηση μου να έχει απαντηθεί αλλά αφού έχω κάνει όλη τη διαδικασία σωστά προσπαθώ να πληρώσω μέσω paypal για μια αγορά στο gearbest(έχω κάνει τη διαδικασία με τη revolut σωστά και δεν είχα κάποιο πρόβλημα-την έχω συνδέσει και με τη paypal,όλα οκ). ωστόσο δεν μπορώ να κάνω την πληρωμή μέσω paypal,δεν την δέχεται. Τί μπορεί να κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά.

 

Προσπαθώ να κάνω μεταφορά μέσω eurobanking στην revolut και στην διεύθυνση της τράπεζας στο e-banking είναι 

BARCLAYS BANK PLC

1 CHURCHILL PLACE

LONDON

 

ενώ sto beneficiary address του revolut είναι:

 

Revolut LTD,level 39, 1 canada Square ,LONDON

 

Κάνω κάτι λάθος ή έχει αλλάξει κάτι?

 

Η να μιλήσω με αυτούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν καταλαβαινο κατι με την καρτα revolt


 


 


απλα  οταν κανο εγγραφη  Register (Εγγραφή) και κατόπιν εισάγουμε τον τηλεφωνικό μας αριθμό για επιβεβαίωση


 


δεν μου ερχετε κανενας κωδικος


 


.και οταν παω να βαλω  τον αριθμο του κινιτου μου μου λεει 


 


μετα  your  promo  code


 


αλλα δεν μου ερχετε καπιο  μυνιμα ομος με τον κοδικο


 


 


 δεν   αποστέλλεται  SMS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και γω το "πρόβλημα" με την διπλή κατάθεση χρημάτων σήμερα..

Έκανα μεταφορά την Δευτέρα 149 ευρώ και μπήκαν την Τρίτη. Συνήθως παίρνει δύο μέρες για να εμφανιστούν στην revolut. Οπότε λέω μπράααβο, πόσο τυχερός ήμουν..

Σήμερα το απόγευμα ξαναμπήκαν τα 149 και αφού κατάλαβα πως ήταν κάποιο bug, πήγα σε ΑΤΜ για να δω αν βγαίνουν  :-D  :-D .

Με το που πήγα να κάνω ανάληψη, μπλόκαρε ο λογαριασμός και έπρεπε να κάνω verify. Έκανα verify και τα λεφτά εξαφανίστηκαν  :cry: :devil:  :-D   

 

Τέλος είχα μια κορυφαία συνομιλία με το support. Ευτυχώς έχουν χιούμορ οι ρεβολουτιανοι  :-D

 

"This was an error on our end, it was applied twice due to a small error"

"I can see you tried to withdraw that quite quickly"

"can't blame you"

 

attachicon.gifScreenshot_2015-12-23-23-46-06.png

 

"can't blame you"

 

Θεοί τα παλικάρια :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλα έμβασμα από e-banking της Eurobank και μόλις συμπλήρωσα τα στοιχεία και πάτησα "Συνέχεια" μου έβγαλε ένα summary της μεταφοράς μαζί με ένα κουμπί "Ακύρωση" κάτω κάτω και ένα ρολοί να μετράει αντίστροφα. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο? Πρώτη φορά έστειλα έμβασμα και δεν ξέρω :P Επίσης, πήγα να κάνω verify την Revolut με την ταυτότητα και εδώ και κανένα τέταρτο λέει Processing. θα αλλάξει σύντομα? :P


Παράξενο. Δε μου βγάζει την μεταφορά σαν εκρεμμής συναλλαγή. Βασικά δεν έχουν καν τραβήξει το ποσό. Έκανα κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έγινε η συναλλαγή. Ήταν θέμα e-banking :P

 

Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν έκανες την μεταφορά στα στοιχεία της τράπεζας (διεύθυνση κλπ) ήτανε τα ίδια με αυτά που έβγαζε στο revolut να κάνεις top up? Γιατί μίλησα με support και μου λέει είναι θέμα της τράπεζας και στο support της eurobank δεν απαντάνε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν καταλαβαινο κατι με την καρτα revolt

 

 

απλα  οταν κανο εγγραφη  Register (Εγγραφή) και κατόπιν εισάγουμε τον τηλεφωνικό μας αριθμό για επιβεβαίωση

 

δεν μου ερχετε κανενας κωδικος

 

.και οταν παω να βαλω  τον αριθμο του κινιτου μου μου λεει 

 

μετα  your  promo  code

 

αλλα δεν μου ερχετε καπιο  μυνιμα ομος με τον κοδικο

 

 

 δεν   αποστέλλεται  SMS 

 

 

 

mporei  kapios  na  ,me  boithisei edo mesa;;


καμια  βοιθεια κανενας εδω μεσα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην έρχεται μνμ αλλά σου γίνεται ταυτοποίηση με τον τηλεφωνικό σου αριθμό; Προχωράει δλδ η διαδικασία παρακάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...