Προς το περιεχόμενο

Escape From Tarkov [PC]


fr4ntic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γνωριζει καποιος να μου πει αν ειναι φιλικο για νεους παιχτες; δηλαδη αν το ξεκινησω και ειναι lvl1 θα μπορει να μου την μπουμπουνισει καποιος με μεγαλυτερο lvl ή ειναι σαν το division που μπορεις να xpαρεις με το ai και αν θες να μπορεις να κανεις pvp; αν ισχυει το πρωτο θα ειναι μεγαλη αποτυχια κατα την γνωμη μου. Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BRAXOS είπε

γνωριζει καποιος να μου πει αν ειναι φιλικο για νεους παιχτες; δηλαδη αν το ξεκινησω και ειναι lvl1 θα μπορει να μου την μπουμπουνισει καποιος με μεγαλυτερο lvl ή ειναι σαν το division που μπορεις να xpαρεις με το ai και αν θες να μπορεις να κανεις pvp; αν ισχυει το πρωτο θα ειναι μεγαλη αποτυχια κατα την γνωμη μου. Ευχαριστω προκαταβολικα

Δεν είναι καθόλου φιλικό όταν αρχίζει κάποιος. Μέχρι να μάθεις τον κάθε χάρτη, το που βγάζει τα botakia και που πάνε οι πιο πολλοί παίκτες θα πεθάνεις αρκετές φορές. Το καλό αυτή την στιγμή είναι ότι δεν έχει πολύ καιρό που έχει βγει το patch και έγινε το wipe οπότε πάρα πολλοι έχουν ακόμα "κακό" gear. 

Είναι fps παιχνίδι, οπότε όσο πιο πολύ εμπειρία έχεις απο shooting σε παρόμοια παιχνίδια θα σε βοηθησει αρκετα. 

Προσωπικά είναι απο τα καλύτερα παιχνίδια του στύλ αυτού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποιες χιλιαδες ωρες στο arma3 αλλα εχει διαφορες.  εχει πολλα rpg πραγματα μεσα και trades και αυτο του να χανεις τα πραγματα σου με χαλαει. Δηλαδη πεθαινεις και αν αδιασεις απο οπλα βγαινεις βολτα με τον σουγια και παρακαλας μην πεσεις σε αλλον παιχτη; Παιζεις σαν σκαβ και μαζευεις οπλα για τον αρχικο χαρακτηρα σου; ΚΑι απο οτι ειδα στα βιντεο αντε να τους ξεχωρισεις μεσα στο παιχνιδι (σκαβ και pmc) Και μαζευεις πραγματα για να τα πουλας μεχρι εκει οκ, αλλα ποιο το νοημα του παιχνιδιου δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη αν καμπεροσει καποιος πριν τις εξοδους καθε χαρτη μεχρι να ερθει καποιος που εχει φτυσει αιμα ολο το ραιντ να μαζεψει πραγματα , μπορει να του τα παρει; Και αν μπεις και εισαι  lvl1 πως θα σκοτωσεις καποιον που δεν νοιωθει απο απλες σφαιρες, παιζεις κρυφτο και την κανεις απο τα χωραφια; Εχω δει αρκετα βιντεο και προσπαθω να με πεισω να το παρω αλλα κατι με χαλαει. Ακουσα οτι εχει και πολλους χακερς . Δεν θα ηταν καλυτερο να ηταν σαν το division; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BRAXOS είπε

Εχω καποιες χιλιαδες ωρες στο arma3 αλλα εχει διαφορες.  εχει πολλα rpg πραγματα μεσα και trades και αυτο του να χανεις τα πραγματα σου με χαλαει. Δηλαδη πεθαινεις και αν αδιασεις απο οπλα βγαινεις βολτα με τον σουγια και παρακαλας μην πεσεις σε αλλον παιχτη; Παιζεις σαν σκαβ και μαζευεις οπλα για τον αρχικο χαρακτηρα σου; ΚΑι απο οτι ειδα στα βιντεο αντε να τους ξεχωρισεις μεσα στο παιχνιδι (σκαβ και pmc) Και μαζευεις πραγματα για να τα πουλας μεχρι εκει οκ, αλλα ποιο το νοημα του παιχνιδιου δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη αν καμπεροσει καποιος πριν τις εξοδους καθε χαρτη μεχρι να ερθει καποιος που εχει φτυσει αιμα ολο το ραιντ να μαζεψει πραγματα , μπορει να του τα παρει; Και αν μπεις και εισαι  lvl1 πως θα σκοτωσεις καποιον που δεν νοιωθει απο απλες σφαιρες, παιζεις κρυφτο και την κανεις απο τα χωραφια; Εχω δει αρκετα βιντεο και προσπαθω να με πεισω να το παρω αλλα κατι με χαλαει. Ακουσα οτι εχει και πολλους χακερς . Δεν θα ηταν καλυτερο να ηταν σαν το division; 

Με αρμα έχει πολύ μικρές ομοιότητες. Αυτό έχει πίστες και όχι έναν γενικό χάρτη. Άρα, κάπου κάνεις spawn και κάπου έχεις να βγείς. Τα rpg στοιχεία είναι πολύ μικρά και δεν σου δίνουν τρελό προβάδησμα με κάποιον που είναι 60 και 1 lvl (πέρα απο το recoil που εκει γίνεται χαμούλης στα μεγάλα lvl).

θα προσπαθήσω να σου απαντήσω σε όλα με λίγα λόγια χωρίς να σε κουράσω.

Αρχικά αν σου τελειώσουν οι σφαίρες προσπαθεις να πάρεις κάποιο όπλο απο κάτω για να μην μείνεις χωρίς.

Τα scav είναι είτε bot είτε παίχτες που έχουν μπει με random gen χαρακτήρα (καθε 30 λεπτά μπορείς). Οι pmc είναι πάντα παίκτες. Αν δεν είσαι παρέα με άλλον, δεν εμπιστεύεσαι κανέναν. Όλοι θέλουν να σε σκοτώσουν και να σου πάρουν το loot. 

Σχετικά με το θέμα του lvl, τα όπλα κάνουν το ίδιο damage σε όλους, είτε είναι 1 είτε 40 lvl. Αυτο που παίζει ρόλο είναι αν φοράει armor και αν θα τον πετύχεις εκεί. Για παράδειγμα μπορεί να πετύχεις έναν που είναι 40 lvl και να φοράει το τρελό armor αλλά να μην έχει κάτι να προστατεύει την μουρη του. Αν τον πετύχεις εκει πάει, τον έφαγες με 1-2 shot.  

Σχετικά με τους χάκερ, η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν κάποιοι αλλά όσο περνάει ο καιρος και κάνουν patches και bans αυτοί μειόνονται, παίζω εδώ και πολλούς μήνες και άντε να έχω πετύχει 3-4 όλο αυτόν τον καιρό. 

Μετά από 170 ώρες στο division μπορώ να σου πω ότι σίγουρα όχι, δεν θα ήταν καθόλου καλύτερο :P. Είναι κάτι διαφορετικό.

Το νοημα για εμένα προσωπικά είναι η ομορφία και η αδρεναλίνη που νιώθεις όταν ξέρεις ότι είναι ένα παιχνίδι που πρέπει να προσέχεις απο το 1ο λεπτό μέχρι και την στιγμή που θα βγείς.

Ελπίζω να μην σε κούρασα και να σε βοήθησα σχετικά με όλες τις ερωτήσεις σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να με κουρασεις, εδω με υποχρεωσες και σε ευχαριστω πολυ! Θα το αγορασω και θα μεινω για μερικες εβδομαδες σε offline κατασταση για να μαθω χαρτες και λοιπα . Να δω πως θα ξεχωριζω τους παιχτες που μου φαινονται ολοι ιδιοι. Το να ειναι σαν το division δεν λεω για το gameplay αλλα στο να σου δινεται η δυνατοτητα να xpαρεις και με τα μποτ που απο οτι βλεπω δεν ειναι και ευκολα στο eft. Το απογευμα που μιλαγα με εναν φιλο που το εχει παρατησει εδω και κανα 2μηνο μου ειπε οτι ειναι σκληροπυρηνικο και επιανε τον εαυτο του να ξεχναει να αναπνεει σε μερικα σημεια απο την αγωνια μην τον ακουσουν και ιδρωνε σαν το γουρουνι μεχρι το extract. Αντε να δω πως θα το συνηθησω μετα απο τοσα παιχνιδια cod που παιζω αυτες τις ημερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BRAXOS είπε

τι να με κουρασεις, εδω με υποχρεωσες και σε ευχαριστω πολυ! Θα το αγορασω και θα μεινω για μερικες εβδομαδες σε offline κατασταση για να μαθω χαρτες και λοιπα . Να δω πως θα ξεχωριζω τους παιχτες που μου φαινονται ολοι ιδιοι. Το να ειναι σαν το division δεν λεω για το gameplay αλλα στο να σου δινεται η δυνατοτητα να xpαρεις και με τα μποτ που απο οτι βλεπω δεν ειναι και ευκολα στο eft. Το απογευμα που μιλαγα με εναν φιλο που το εχει παρατησει εδω και κανα 2μηνο μου ειπε οτι ειναι σκληροπυρηνικο και επιανε τον εαυτο του να ξεχναει να αναπνεει σε μερικα σημεια απο την αγωνια μην τον ακουσουν και ιδρωνε σαν το γουρουνι μεχρι το extract. Αντε να δω πως θα το συνηθησω μετα απο τοσα παιχνιδια cod που παιζω αυτες τις ημερες...

αν θες στειλε πμ για να μπουμε μαζι. παντως σε offline δεν θα παιρνεις xp οπότε χαμενος χρονος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Μαγειρας είπε

Open world Survival FPS δεν είναι το game ρε μάγκες;έχει χάρτες διάφορους;δεν το ηξερα αυτό 

Με χάρτες είναι ναι. Κάποιοι είναι αρκετά μεγάλοι αλλά και πάλι χάρτης - πίστα είναι. Φτιάχνεις loadout που θα έχεις μέσα, σε κάνει spwam κάπου και σου λέει από που θα βγεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Το βλεπω αρκετα στο youtube,και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον,νομιζω οτι αρχιζει και ανεβαινει.Αξιζει τα 35 ευρουδακια?

Έχει ξεφύγει αρκετά από το tactical survival shooter που διαφημιζόταν. Γνώμη μου, αν και έχω να ασχοληθώ καιρό, αστο για όταν και άμα βγει final.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tonkpils είπε

Free weekends έχει για δοκιμή;

ξέρω ότι κατακαιρούς βγάζει κάποια trails που μπορείς να το δοκιμάσεις. Λογικά παίζει στις γιορτές να βγάλουν κάτι.

 

20 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Το βλεπω αρκετα στο youtube,και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον,νομιζω οτι αρχιζει και ανεβαινει.Αξιζει τα 35 ευρουδακια?

Στα 35 ευρώ δεν περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ, οπότε πας περίπου στα 42-45 νομίζω. Σχετικά με το αν αξίζει, Μπορώ εγώ να σου πω ότι αξίζει φουλ αν σου αρέσει τετοιο gameplay. Απλά έχει αρκετά θέματα ακόμα που κάποιους (και εμένα κάποιες φορες) τους ξενερώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ξεκίνησα και εγώ σήμερα, αν και έχω μπόλικη εμπειρία με CS:GO, εδώ τα πράγματα είναι φουλ διαφορετικά! Το aiming που έχω βοηθάει πολύ, αλλά το παιχνίδι έχει ένα σωρό άλλα χαρακτηριστικά και πρέπει να μάθω/συνηθίσω.

Για starters, τι θα προτείνατε; Μέχρι τώρα μόνο offline έχω παίξει, γιατί νιώθω ότι θα χάσω όλο μου το gear αν μπω κανονικό game :P

Έχει νόημα να μπω χύμα στο παιχνίδι χωρίς καθόλου gear? Ή έστω μόνο μαχαίρι; Έχει νόημα να κάνω insure κάτι αν μπω χύμα με σχεδόν καθόλου gear?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...