Προς το περιεχόμενο

Escape From Tarkov [PC]


fr4ntic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοείται ότι ήταν ειρωνικό το σχόλιο για την μεγάλη έκδοση..Εδώ δε δίνω σε μεγάλους publishers πάνω από 50€ σε indie άγνωστη εταιρία(και ας έχει όποιον θέλει από γνωστά παιχνίδια) θα δώσω και μάλιστα 100αρα+ ?

Εμένα όλα αυτά τα extras που σου δίνει βλέπε τα μεγάλα stash κτλ,για p2w μου κάνει,πόσο μάλλον όταν σου δίνει έξτρα χρήματα και ευνοϊκότερες συνθήκες στους traders ..

Είναι p2w και με την βούλα!

 

Δε νομίζω να απαντάνε σε tweets,μόνο 16 έχουν κάνει οπότε..

Και τί κατάλαβες από το να μου υποδήσεις βρε μαν ότι είναι κάτι αναλώσιμο, μυαλό έχω.Έχω παίξει αρκετά παιχνίδια και καταλαβαίνω τι γίνεται και νογω πράματα..Και το χω συναντήσει σε κάμποσα παιχνίδι,και έχω δει το χάος.Δε δικαιολογεί τίποτα η υπόδειξη αυτή.

ναι οκ τα χάνεις,πίστεψε με κανείς δε κυκλοφορεί με ότι αγοράζει,και πόσο μάλλον όταν τα χάσει,τί θα έχεις φτιάξει πιο πριν!

 

Θα σας δώσω ένα παράδειγμα τώρα,πολύ απλό τόσο δα.

 

 

 

Είμαστε εσύ(όποιος θέλει να πάμε κόντρα) και γω,σένα κουτί μέσα,σε μια γωνία ο ένας,σε μια γωνία ο άλλος.Το μόνο που μας χωρίζει είναι ένα σπίτι.

Εγώ δεν έχω τίποτα,εσύ έχεις κινητό,λεφτά,φαϊ,όπλα,σφυριά,πρόκες,ξύλα,χρηματοκιβώτιο,τζάκι,φακό,σφαίρες,αλεξίσφαιρο,ανοιχτήρι,πιρούνι,μαχαίρι,κουτάλι,μαξιλάρι,φακελάκια τσάι,μια dslr,ένα tablet,μια κουβέρτα,ένα μαγικό ραβδάκι.

Πες μου ποιος θα κουραστεί πιο πολύ και θα πεθάνει και πρώτος.

Μην πεις τον εαυτό σου,θα είσαι αφελής πολύ.

Και να σου πω το γιατί;Γιατί θα χω δώσει 30€ και συ θα χεις δώσει πάνω από 50€..και εκεί δημιουργείς χάσμα!Εκεί ακριβώς,στα 20-30-50-60 ευρώ δημιουργείς το πιο ωραίο PAY to WIN παιχνίδι,και άσε τους άλλους να κουρεύονται.

Θέλεις και αιτιολόγηση;

Γιατί θα χωθώ σε αυτό το σπίτι να ψάχνω να βρω κάτι να ξεκινήσω,και το πολύ να βρω ένα σφυρί,και συ χαλαρός,θα τα χώσεις ΟΛΑ στο safe σου θα τυχαίνει να είναι και ένα έξτρα κοντέινερ,έτσι για να μπορείς ρε παιδί μου να κάνεις shipments με βαπόρια :P ,και θα πάρεις το όπλο σου,το σακίδιο σου,και τις σφαίρες σου,και όχι όλες,θα πάρεις τις 10 μαζί σου,και θα μου καρφώσεις μια σφαίρα στο κεφάλι και θα χαίρεσαι.Γιατί εχώ πως θα αμυνθώ;Θα σε δαγκώσω στην καρωτίδα;ή θα κάνω πιο γρήγορες κινήσεις να σε κοπανήσω με το σφυρί απότι οι σφαίρες σου;

 

 

 

Ελάτε τώρα να μου πείτε ότι δεν είναι p2w το παιχνίδι.

 

 

Συγνώμη,αλλά όποιος θέλει να δημιουργήσει ένα survival game δε τα κάνει αυτά,ούτε βγάζει διαφορετικές εκδόσεις που δίνουν πλεονεκτήματα.Αλλάζεις τα δεδομένα του παιχνιδιού,και τα αλλάζεις υπερ αυτού που χει σκάσει τα πιο πολλά φράγκα.Καλά καπιταλάκια είναι και τούτα τα ρωσάκια.

Τα digital goods,εύχομαι να είναι μόνο cosmetics και τίποτα άλλο,που αμφιβάλω..και αυτά να είναι τα μόνα micro-transactions..

Και αν δεν ήθελες να το λένε p2w,τότε βγάζεις μια έκδοση για όλους.

Και ήταν ο μόνος λόγος που δε θα πάρω το παιχνίδι.

Πιστέψτε με είχα ψηθεί πολύ για το παιχνίδι,όταν είδα τις εκδόσεις,είπα,ας τις βάλουν εκεί που ξέρουν.

 

Και μακάρι να βγω και λάθος σε ότι έχω πει,αλλά συνήθως έχω το απόλυτο δίκιο σε ότι γράφω εδώ μέσα.Περιμένουμε την ημέρα κυκλοφορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@xtrmsnpr, μην το κουράζουμε αδερφέ, το οτι δεν θες να καταλάβεις τι σου εξήγησα μαγκιά σου, επίσης πολύ καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος με τα indie teams (έχουμε δει κ έχουμε δει). 

 

Αν τώρα υποθέσουμε οτι όσα έχουν δηλώσει οι devs μέχρι και σήμερα τα εφαρμόσουν, το παιχνίδι θα ναι κατά την γνώμη μου το υπέρτατο στο είδος του. Επίσης με το p2w που έχεις φαγωθεί, δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα καλό αρχικό boost, που στην πορεία, ακόμα και με την βασική έκδοση του παιχνιδιού μπορεί κάποιος να φτάσει. 

 

Και είσαι λάθος να νομίζεις το game "survival". Escape from Tarkov είναι και όχι Survive the Tarkov. Ξεχάστε dayz,rust -χτίζω σπιτάκια βόλτα στην εξοχή-και λοιπά survivals. Είναι κάτι πολύ διαφορετικό.

 

Anyway, γνώμη μου καλό είναι να μην χαντακώνουμε παιχνίδια ακόμα δεν έχουν βγει, και να δείξουμε λίγο πίστη στα indie teams.

Χορτάσαμε από τις "παιχνιδάρες" των ΑΑΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εδώ ταιριάζει το "Fear the man who has nothing to loose" :D  προσωπικά με βρίσκουν αδιάφορο τα extra και ελπίζω να πετύχω αρκετούς τέτοιους στον δρόμο μου :devil: Πάντως τα bonus are far from p2w και αφού δεν έχει micros δεν βλέπω κανένα πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι το πρόβλημα του xtreme  δεν είναι κύριος το οτι δίνουν κάποιο προβάδισμα σε κάποιους σαν ανταμοιβή για την υποστήριξη τους αλλα το πόσο μεγάλο κενό δημιουργεί μεταξύ κάποιου με την βασική έκδοση και κάποιου με ποιο ακριβή έκδοση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κενό είναι αστείο άμα κρίνω από αλλα games του είδους, άντε να είναι μερικές ώρες gameplay παραπάνω big deal, στην τελική μην πας σε pvp στην αρχή, έτσι και αλλιώς αυτό θα έπρεπε να κανεις anyways....προσωπικά προτιμώ να ξεκινάω ένα game γυμνός. Άμα ήταν τύπου multi only όπως το Battlefront που έδινε ένα OP όπλο από την αρχή τότε ναι μάλιστα να συμφωνούσα απόλυτα ότι sux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις βγήκε το 2ο Dev Diary.

Υπόψιν είναι στα ρώσσικα. Θα το κάνουν μεταγλώττιση στα αγγλικά όπως και το προηγούμενο.

 

 

Edit: Μπήκαν Αγγλικοί υπότιτλοι.

Επεξ/σία από fr4ntic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ειμαστε επιφυλακτικοι οπως λεει και το βιντεο!ναι αν τα κανουν ολα αυτα θα ειναι αψογα αλλα οπου ακους πολλα κερασια...ασε που οπως το βλεπω για να γινουν ολα αυτα το release θα φαει 10 delays και θα βγει το 2020!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συνήθως καταστρέφει τέτοια games είναι το KOS. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα κάνουν για αυτό, κάτι είπαν για trader relationship αλλα δεν ξέρω κατά ποσο θα πιάσει, Το Metro είχε μια έξυπνη λύση για αυτό με το ammo. Καινούργιο ammo double dmg/penetration μονο από traders και οι bandits old crappy ammo with no penetration και μονο από loot, οποτε πριν κάποιος go bandit θα πρέπει να το σκεφτεί καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασε που οπως το βλεπω για να γινουν ολα αυτα το release θα φαει 10 delays και θα βγει το 2020!

 

Όντως έτσι φαίνεται, αν κρίνουμε ότι ξεκίνησαν τα delay από την alpha...υπομονή. Release έχουν πει για Q2 2016 όποτε μέχρι Αύγουστο Ιούνιο :-)  έχουμε ακόμα.

 

Αυτό που συνήθως καταστρέφει τέτοια games είναι το KOS. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα κάνουν για αυτό, κάτι είπαν για trader relationship αλλα δεν ξέρω κατά ποσο θα πιάσει, Το Metro είχε μια έξυπνη λύση για αυτό με το ammo. Καινούργιο ammo double dmg/penetration μονο από traders και οι bandits old crappy ammo with no penetration και μονο από loot, οποτε πριν κάποιος go bandit θα πρέπει να το σκεφτεί καλά.

 

Ναι ισχύει αυτό που λες, το KOS θα έχει επιπτώσεις, πέρα από τους trader δεν έχουν αναφέρει κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Έχουν πέσεις πολλές ιδέες και υποθέσεις στο forum αλλά μέχρι εκεί.. Λογικά θα παίξει και ρόλο αν σκοτώσεις άτομο από την μεριά σου ( BEAR ή USEC) όπου εκεί θα έχει μεγαλύτερο πέναλτι. 

Επεξ/σία από fr4ntic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το escape from tarkov είναι ένα παιχνίδι που όπως λένε ήρθε από το πουθενά, ίσως σε αυτό φταίει ότι είναι από Ρώσους developers. Αναμένετε να είναι διαθέσιμο εντός του έτους και είναι κάτι μεταξύ dayz, the division και battlefield. Χρονικά τοποθετείτε μετά το Τσέρνομπιλ και σε μια φανταστική περιοχή την οποία έχει καταλάβει ιδιωτικός στρατός και σκοπός είναι να δραπετεύσει ο παίκτης από αυτήν. Μιας και δεν υπάρχουν ακόμα πολλές πληροφορίες λένε ότι θα υπάρχουν αποστολές/ multiplayer/ pvp.

 

 

το επίσημο trailer

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετές ενδιαφέρον πληροφορίες, από συνέντευξη που δώσαν οι Devs.

 

Βάζω λινκ γιατί δεν μ'αφήνει να ποσταρω το κείμενο.

 

http://forum.escapefromtarkov.com/topic/26-sum-up-of-interview-for-grindfm/

Επεξ/σία από fr4ntic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...