Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/2/2018 στις 10:13 ΠΜ, GhostRiderLSOV είπε

Mπα, αφού το Super γίνεται πριν το τέλος του Z (Uub, κλπ).

Πριν το τέλος του Z? Εγώ νόμιζα μετά το Ζ και πριν το DBGT αν και αυτό δεν είναι canon.

Στις 14/2/2018 στις 12:26 ΠΜ, omghi2u είπε

Η επόμενη ταινία δεν θα έχει σχέση με DBS... την ιστορία του 1ου super saiyan god θα πει.

Ο πρώτος ss god δεν ήταν ο goku? Ή μάλλον άλλος άσχετος? (Θυμάμαι την αναζήτηση του beerus στην αρχή της σειράς που έψαχνε να βρει το ss god). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, KilliK είπε

διαφημιζει και απορρυπαντικα τωρα ο Vegeta; το ξεφτιλισμα του δεν εχει τελειωμο. :D

Nαι, αλλά της έδειξε της μούχλας ποιος είναι ο PRINCE OF ALL SAIYANS, VEGETA-SAMA! :P

Εdit:

Μέγιστο Spoiler από Reddit αν ισχύει.

 

Completed Ultra Instinct: Design by Akira Toriyama, Heroes, Merch etc. (V-Jump)

(reddit topic)

Έβαλαν πιο μετά μια comparison pic και μπορεί να είναι φόλα το "νέο"

1518876244235.png?__cf_waf_tk__=08259800

Edit 2:

Legit then?

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://neogeeknetwork.com/dragon-ball-super-apokalyfthke-h-mastered-ultra-instinct-form-tou-goku/

 

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ! 

 

Edit: Τώρα είδα το spoiler στο πάνω ποστ :P (συνήθως δεν τα ανοίγω) 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Αρκετά συγκινητικό το σημερινό επεισόδιο για όσους αγαπούσαμε το χαρακτήρα και τη φωνή της Bulma. Ο τρόπος που διαχειρίστηκε η Toei τη Bulma σκηνοθετικά σε αυτό το επεισόδιο ήταν μοναδικός. Ήταν σα να πεθαίνει στη πραγματικότητα στο μυαλό του Vegeta.

Μιας και τον ανέφερα νομίζω πως για ακόμη μία φορά αδικείται. Σε ένα επεισόδιο το οποίο θα έπρεπε να είναι ύμνος προς αυτόν και τη τιμή των Saiyans, αποκτάει ρόλο κομπάρσου στο δεύτερο μισό, μας πετάνε και ένα Ultra Instict και all of a sudden αύριο το Youtube θα γεμίσει thumbnails με τον UI Goku και θεωρίες για τη συνέχεια. Και αυτά σας τα λέω εγώ που ήμουν πάντα Goku fanboy. Πραγματικά είναι λες και τον μισούν τον Vegeta...

Μου φάνηκε (ίσως και λόγω κακής ποιότητας του live streaming) οτι τον Vegeta τον κράτησε εκτός αποκλεισμού στο σημείο που κρεμμόταν ανάποδα ο Frieza με την ουρά του. Μπορεί να κάνω και λάθος, απλά έτσι μου φάνηκε.
Μιας και λοιπόν τον ανέφερα και αυτόν, δε ξέρω γιατί συνεχίζουν να τον κρατάνε μέσα κρύβοντας τον, όμως αποκλείω το γεγονός να μας κάνουν την υπέρτατη τρολλιά και να αποκλειστούν Goku και Jiren και επειδή είναι ακόμα αυτός στην αρένα να κερδίσει το 7. 

Τέλος νομίζω οτι έγινε ένα build up μίσους του κοινού προς τον Jiren σε αυτό το επεισόδιο, άρα πλέον αποκλείω και το σενάριο να κερδίσει ο τελευταίος.

Υ.Γ: Δεν ξενερώνω λόγω της εμφάνισης ή το οτι πίστευα οτι η τελευταία μορφή θα ήταν κάτι άλλο. Ξενερώνω που ο Toriyama κάνει fan-fiction.

 

Επεξ/σία από snik3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, snik3 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αρκετά συγκινητικό το σημερινό επεισόδιο για όσους αγαπούσαμε το χαρακτήρα και τη φωνή της Bulma. Ο τρόπος που διαχειρίστηκε η Toei τη Bulma σκηνοθετικά σε αυτό το επεισόδιο ήταν μοναδικός. Ήταν σα να πεθαίνει στη πραγματικότητα στο μυαλό του Vegeta.

Μιας και τον ανέφερα νομίζω πως για ακόμη μία φορά αδικείται. Σε ένα επεισόδιο το οποίο θα έπρεπε να είναι ύμνος προς αυτόν και τη τιμή των Saiyans, αποκτάει ρόλο κομπάρσου στο δεύτερο μισό, μας πετάνε και ένα Ultra Instict και all of a sudden αύριο το Youtube θα γεμίσει thumbnails με τον UI Goku και θεωρίες για τη συνέχεια. Και αυτά σας τα λέω εγώ που ήμουν πάντα Goku fanboy. Πραγματικά είναι λες και τον μισούν τον Vegeta...

Μου φάνηκε (ίσως και λόγω κακής ποιότητας του live streaming) οτι τον Vegeta τον κράτησε εκτός αποκλεισμού στο σημείο που κρεμμόταν ανάποδα ο Frieza με την ουρά του. Μπορεί να κάνω και λάθος, απλά έτσι μου φάνηκε.
Μιας και λοιπόν τον ανέφερα και αυτόν, δε ξέρω γιατί συνεχίζουν να τον κρατάνε μέσα κρύβοντας τον, όμως αποκλείω το γεγονός να μας κάνουν την υπέρτατη τρολλιά και να αποκλειστούν Goku και Jiren και επειδή είναι ακόμα αυτός στην αρένα να κερδίσει το 7. 

Τέλος νομίζω οτι έγινε ένα build up μίσους του κινού προς τον Jiren σε αυτό το επεισόδιο, άρα πλέον αποκλείω και το σενάριο να κερδίσει ο τελευταίος.

Υ.Γ: Δεν ξενερώνω λόγω της εμφάνισης ή το οτι πίστευα οτι η τελευταία μορφή θα ήταν κάτι άλλο. Ξενερώνω που ο Toriyama κάνει fan-fiction.

αυτο θα γινει

φριζα θα νικησει

ναι vegeta εχει γινει τερμα σαντ

εκτος οτι τον ειχαν κανει κοταρα τοτε με beerus και εδω δεν εδωσε τπτ τρελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Δηλαδή το power level πως έχει ως τώρα; Vegeta δυνατότερος από God of destruction, και Goku με master UI,επίπεδο grand priest; Εξού και τ μαλλι π θα είναι ίδιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...