Προς το περιεχόμενο

[TV] PANASONIC TX-55CX670E - UHD 4k - 699Ε [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


iCyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ένα θέμα με τον αποκωδικοποιητη της nova, δεν υπάρχει ήχος. Μπαίνεις ρυθμίσεις, ρύθμιση του hdmi και βάζεις επιλογή 1, εκεί όπου έχεις τον nova.

 

Άλλο θέμα είναι ότι σαν extended monitor από PC δεν πήγαινε πάνω από 1080p.

Χρειάστηκε να βάλω επιλογή 2 στο HDMI για να δείχνει 4k ανάλυση.

Δεν ξεπερνά τα 30hz όμως με αυτό τον τρόπο. Δεν δοκίμασα force custom resolution στο PC για να ανεβάσω τα Hz.

Αναγνωρίζεται πάντως σαν 4k 60Hz panel από το ATi CCC, που δεν στέκει..

 

Πάρα πολύ ευχαριστημένος με το μαύρο που βγάζει η TV, δεν το περίμενα.

 

Οι ρυθμίσεις ακόμα θέλουν ψάξιμο, το link από τις CX650/CX680 δεν βγάζει ωραία αποτελέσματα αλλά είναι και γούστα αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξεπερνά τα 30hz όμως με αυτό τον τρόπο. Δεν δοκίμασα force custom resolution στο PC για να ανεβάσω τα Hz.

Αναγνωρίζεται πάντως σαν 4k 60Hz panel από το ATi CCC, που δεν στέκει..

 

Καμία AMD κάρτα γραφικών μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζει HDMI 2 για να παίξεις στα 60Hz. Το HDMI 1.4 έχει μικρότερο bandwidth οπότε σε 4Κ ανάλυση πέφτει στα 30Hz. Έχουν κυκλοφορήσει πάντως active DP σε HDMI 2.0 converters αλλά πόσο καλά παίζουν δεν ξέρω και είναι και τσιμπημένη η τιμή τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξεπερνά τα 30hz όμως με αυτό τον τρόπο. Δεν δοκίμασα force custom resolution στο PC για να ανεβάσω τα Hz.

Αναγνωρίζεται πάντως σαν 4k 60Hz panel από το ATi CCC, που δεν στέκει..

 

Καμία AMD κάρτα γραφικών μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζει HDMI 2 για να παίξεις στα 60Hz. Το HDMI 1.4 έχει μικρότερο bandwidth οπότε σε 4Κ ανάλυση πέφτει στα 30Hz. Έχουν κυκλοφορήσει πάντως active DP σε HDMI 2.0 converters αλλά πόσο καλά παίζουν δεν ξέρω και είναι και τσιμπημένη η τιμή τους.

 

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα ρε γαμώτο και μου έπαιζε άψογα το app μέσα από την τηλεόραση.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί στα υπόλοιπα συνδέεται.

Κάτι μάλλον παίζει με το ρούτερ.

 

Επεξ/σία από Giannisrethymno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες η προσφορά παίζει πάλι στα 749ευρώ. Πιστεύετε ότι είναι καλό value ακόμα και σε αυτή τη τιμή;

Επίσης, γνωρίζει κανείς τι panel είναι; Διαβάζω κάτι για VA, ισχύει; Είστε ευχαριστημένοι αυτοί που παραλάβατε;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως  και   στα   σαιτ  παμπλικ  και   μουλτιραμα   την  εχουν   699   αλλα   εξαντλημενη.....

 

Αυτη   στο   κοσμος   θαναι   σιγουρα   "εξαντλημενη".... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,η τηλεόραση την 6η μέρα που την είχα έχασε την εικόνα της.Είναι όλα μαύρα.

 

Ενημέρωσα τηλεφωνικά αμέσως την mediamarkt και μου είπαν να καλέσω την αντιπροσωπεία της panasonic μήπως

φτιαχτεί τηλεφωνικά.Από εκεί μου είπαν ότι να πάει κατευθείαν για αντικατάσταση αφού είναι τόσο σοβαρό θέμα και αφού είναι

μέσα σε 15 μέρες γίνεται αντικατάσταση.

 

Όμως από την mediamarkt λένε πως θα περάσουν μέσα στην εβδομάδα να παραλάβουν την τηλεόραση θα την πάνε στο service τους για έλεγχο και μετά θα δούν τι θα γίνει.

 

Εγώ επιμένω για άμεση αντικατάσταση αλλά λένε τα δικά τους πάλι περί ελέγχου και θα δούν μετά.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?Φοβάμαι πολύ πως δεν θα μου την αντικαταστήσουν και με καθυστερούν επίτηδες για να

αποφύγουν το DOA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,η τηλεόραση την 6η μέρα που την είχα έχασε την εικόνα της.Είναι όλα μαύρα.

 

Ενημέρωσα τηλεφωνικά αμέσως την mediamarkt και μου είπαν να καλέσω την αντιπροσωπεία της panasonic μήπως

φτιαχτεί τηλεφωνικά.Από εκεί μου είπαν ότι να πάει κατευθείαν για αντικατάσταση αφού είναι τόσο σοβαρό θέμα και αφού είναι

μέσα σε 15 μέρες γίνεται αντικατάσταση.

 

Όμως από την mediamarkt λένε πως θα περάσουν μέσα στην εβδομάδα να παραλάβουν την τηλεόραση θα την πάνε στο service τους για έλεγχο και μετά θα δούν τι θα γίνει.

 

Εγώ επιμένω για άμεση αντικατάσταση αλλά λένε τα δικά τους πάλι περί ελέγχου και θα δούν μετά.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?Φοβάμαι πολύ πως δεν θα μου την αντικαταστήσουν και με καθυστερούν επίτηδες για να

αποφύγουν το DOA.

 

Το πιο πιθανό είναι να θέλουν απλά να επιβεβαιώσουν τη βλάβη.

Θα ήταν παράλογο να δεσμευτούν τηλεφωνικά για κάτι που δεν έχουν δεί από κοντά.

 

ps: όταν είναι αναμένη, αν πατήσεις menu εμφανίζεται τίποτα; ή δεν εμφανίζεται ούτε το UI της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...