Προς το περιεχόμενο

Expanse (TV series)


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 ώρες πριν, makiss8 είπε

στο τριτο επεισοδιο το παρατησα, αν δες ολη τη σεζον,περιμενω σχολιο σου

Το εχω ξεκινησει και κυριως λογω τριτοδεκατων ηθοποιων, σε φασεις το βρισκω και αστειο, ενω θα μπορουσε να εκτοξευτει λογω παραγωγης. Εχει αρκετα θεματα και βλεπετε μονο για να περασει απλα η ωρα.  Το expanse ειναι σαφως ανωτερο και στη 2ρη σεζον εχει και καλυτερη παραγωγη απο οσο βλεπω. Ψαχνω κατηγοριας expanse και πανω για απο κακα sci fi, οπως και horor........ εχουμε χορτασει.

Επεξ/σία από Gogotsa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 341
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Στις 17/3/2021 στις 10:09 ΠΜ, Gogotsa είπε

Οποιος μπορει ας μου προτεινει και καμια αλλη sci fi που να ειναι αξιολογη. Προτιμω netflix αλλα δε με χαλαει και αλλη πλατφορμα.

 

Ευχαριστω.

Battlestar galactica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 17/03/2021 at 10:09, Gogotsa said:

Οποιος μπορει ας μου προτεινει και καμια αλλη sci fi που να ειναι αξιολογη. Προτιμω netflix αλλα δε με χαλαει και αλλη πλατφορμα.

 

Ευχαριστω.

ST Deep Space 9

Επεξ/σία από privateer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Babylon 5, νομίζω ότι έρχεται remaster φέτος.

My body is ready!

Edit: https://www.space.com/babylon-5-remastered-streaming-amazon-itunes-hbo-max

Βγήκε τον Φεβρουάριο :D

400+ GB κι οι 5 seasons σε 1080p. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Babylon 5, νομίζω ότι έρχεται remaster φέτος.

My body is ready!

Edit: https://www.space.com/babylon-5-remastered-streaming-amazon-itunes-hbo-max

Βγήκε τον Φεβρουάριο :D

400+ GB κι οι 5 seasons σε 1080p. 

noice.gif.57c79d4870f3b399a54fe96d2fa101db.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η σειρά έφτασε στην κορύφωση στο τέλος της 3ης σεζόν , αλλά απο εκεί και έπειτα έχει γίνει πολύ βαρετή.

edit: διόρθωσα το spoiler...

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κανείς που έχει διαβάσει τα βιβλία και έχει δει και τη σειρά; Είμαι τώρα στο 5ο βιβλίο και τα έχω αγαπήσει, γι' αυτό σκέφτομαι να δω και τη σειρά αλλά δεν ξέρω αν χάνει συγκριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2016 στις 10:12 ΜΜ, nickmanak είπε

Εμενα μου αρεσε το 1ο επεισοδιο και τα 3 τελευταια. Τα ενδιαμεσα τα ετρεχα στα γρηγορα και ειδικα οσες σκηνες ηταν στη γη δεν τις ειδα καθολου. Με ενδιεφερε μονο οτι εκανε η 4μελης ομαδα στο διαστημα. Μεγιστο ξενερωμα της σειρας το ντυσιμο και το καπελο του πρωταγωνιστη που δεν εδενε με τπτ σε τετοιο τεχνολογικο περιβαλλον. Δεν ειδα καμμία σκηνη του τυπά πλην οσων εκτυλιχτηκαν στο τελος μαζι με τους αλλους 4.

Ελπιζω σε καλυτερη 2η seazon...

Ειχα ψιλοθαψει τη σειρα το 2016 οπως βλεπετε και δεν ειχα συνεχισει στο 2ο κυκλο. Πριν μια βδομαδα λοιπον αποφασισα να την ξαναδω απο την αρχη γιατι με παρακινησαν κυριως τα μηνυματα στο τοπικ αυτο αλλα και επειδη το 2016 δεν μπορεσα να νιωσω το vibe της σειράς, ενω ειμαι φανατικος sci-fi απο παιδι.

Μετα από 5 έτη άλλαξα 100% γνωμη , ενιωσα την ατμοσφαιρα του και πλεον ειμαι σε μαραθωνιο να δω και τους 5 κυκλους. Ειναι μια πραγματικα πολυ καλη και αρκετα γηινη σειρα sci-fi κατι φρεσκο που χρονια ψαχναμε, γιατι ειχαμε πηξει σε σειρες spinoff τυπου star wars , star trek. Αυτο το καναλι γενικα εβγαζε φτηνοπραμα και φαγαμε πολλες φολες στο παρελθον, αλλά με το expanse εδειξαν ποσο ικανοι ειναι αν το θελησουν και αν ριξουν φραγκα στην παραγωγη!
 

Επεξ/σία από nickmanak
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες πραγματικα γηινη sci fi σειρα (με πολιτικη, φιλοσοφια κτλ) αλλα οχι βαρετη με ιντριγκαδορικο main story που σε κανει να μαντευεις σε ολη την σειρα ποιοι απο τους πρωταγωνιστες ισως δεν ειναι τοσο καλοι οσο δειχνουν δες Battlestar Galactica, απειρως ανωτερο απο Expanse. Kαι ειναι μονο 4 σεζον, οποτε δεν κουραζουν.

 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...