Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το "παλαβό" άρθρωμα μνήμης 128GB της Samsung


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άραγε ο ανθρώπινος εγκέφαλος πόση ραμ έχει?
 
Το παρακάτω διάγραμμα ισχύει? Γιατί σκεφτόμουν εδώ και καιρό να πετάξω τον ff και να πάω για chrome αλλά αν ισχύει δεν τον αλλάζω με τίποτα.
 

edge-microsoft-ram-google-chrome-browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω διάγραμμα ισχύει? Γιατί σκεφτόμουν εδώ και καιρό να πετάξω τον ff και να πάω για chrome αλλά αν ισχύει δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

 

Για τον Edge δεν ξέρω. Για τους άλλους ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό. Εγώ τόσο καιρό νόμιζα ότι όλοι ίδιοι είναι πάνω κάτω.

 

Ένα σχεδιάγραμμα από μόνο του, ακόμη και αληθινό αν είναι, αν δε δοθούν οι συνθήκες που έγιναν οι δοκιμές και κάποιες παραπάνω δοκιμές δεν έχει νόημα.

 

Γιατί αν πχ. δοθεί ότι το μηχάνημα είχε 16GB ram και εκείνη τη στιγμή πέραν του browser είχε γεμάτο μόλις το 1, μπορεί να πει κάποιος χωρίς περεταίρω δοκιμές ότι απλά ο browser αξιοποιεί την άδεια ram για caching, preloading κλπ. Οπότε χωρίς δοκιμές δεν υπάρχει συμπέρασα...

 

Και γενικά ναι. Πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα είναι όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε ο ανθρώπινος εγκέφαλος πόση ραμ έχει?

 

Το παρακάτω διάγραμμα ισχύει? Γιατί σκεφτόμουν εδώ και καιρό να πετάξω τον ff και να πάω για chrome αλλά αν ισχύει δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Ο Edge καταναλώνει αρκετή RAM όταν έχεις αρκετές καρτέλες ανοιχτές.

Εδώ το video με το διάγραμμα (Edge vs Chrome vs IE11 vs Opera vs Firefox) λέει και τις σελίδες της δοκιμής.

Από 2:34 και μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θυμάμαι!  Είχα PII 350MHZ με 64MB με TNT1 16MB & Voodoo II 12MB από τέλη 1998 και έλιωνα στις κραιπάλες παίζοντας το Πρώτο Unreal όλο το βράδυ, παράλληλα με σπουδές, βόλτες και προπονήσεις. Ένα από τα πιο φανταστικά, επικά και τεράστια Sci-fi παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ με πάνω από 38 non-linear πίστες αρκετές να κρατήσουν και να εξερευνείς για μήνες! Καμία σχέση με τις σημερινές Interactive movie super-linear βλακείες. Αναμνήσεις!

Χεχε! Εγώ με ATi Rage 128 Pro 32MB. Τι Starcraft, τι AOE 2, τι Carmageddon 2... Ατελείωτο κάψιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε! Εγώ με ATi Rage 128 Pro 32MB. Τι Starcraft, τι AOE 2, τι Carmageddon 2... Ατελείωτο κάψιμο!

 

Ποιό είναι το AOE 2 ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γατάκι το 2001 μου πήραν τον πρώτο μου υπολογιστή με p4 2.53 ghz και 512mb ram,ήμουν 8 χρονών τότε

Άσε fluffy kitty  :P , στα 8 μου "έπαιζα" με ένα Schneider Euro XT. Intel 8088 στα 8,54ΜHz, 768KB RAM, 1,44FDD και 40 ολόκληρα MB σκληρό... MS-DOS και δώστου!

P4 στα 2,53 πήρα το Σεπτέμβρη του 2002. Εσύ τι βύσμα είχες και το πήρες το 2001 αφού δεν είχε βγει ακόμα...

Ποιό είναι το AOE 2 ? ;)

Age Of Empires 2  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...