Προς το περιεχόμενο

SanDisk SSD PLUS 240 GB Amazon.co.uk 65ευρώ [ΤΕΛΟΣ]


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μεταφορικά να επιστρέψουν αφού αυτοί το έστειλαν, όχι εγώ. Το Άμαζον τόσα χρόνια ποτέ δεν μου έχει γυρίσει μόνο μεταφορικά. Ή πλήρες refund κάνει ή στέλνει ξανά το πακέτο.

 

Ναι αλλά έτσι "μπλέκω" εγώ σε γραφειοκρατικά θέματα γιατί κατά 99% η 1η παραγγελία θα φτάσει (απλά με κάποια καθυστέρηση) και θα πρέπει είτε να αρνηθώ την 2η (αν έρθει με κουριερ) ή αν έρθει με ΕΛΤΑ η 2η για να είμαι σίγουρος (μην τον σουφρώσει κανείς) να τον επιστρέψω εγώ με δικά μου έξοδα και συστημένο και μόλις παραλάβουν να μου πιστώσουν τα έξοδα αποστολής μου (όπως έχω κάνει στο παρελθόν με άλλα προϊόντα από το Άμαζον).

το ίδιο έπαθα.  Σήμερα ήρθαν οι 2 δίσκοι & παράλληλα είναι καθ' οδόν οι δίσκοι αντικατάστασης. Να δω πως θα ξεμπερδέψουμε

 

να και τα δικά μου στατιστικά σε sata2

Clipboard01

Επεξ/σία από kmarios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνα με αυτη τη σελιδα http://www.amazon.co.uk/b/ref=br_imp?_encoding=UTF8&node=118857031&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-0&pf_rd_r=0HGKGN3BJECSKAV1NNSX&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=794486867&pf_rd_i=desktop&gb_hero_f_100=p:4,c:340831031,s:available&nocache=1451135515423

 

Ο δισκος θα ξαναμπει σε προσφορα αυριο το μεσημερι στις 12.10 αν δεν κανω λαθος. Και τωρα, ψηνομαι και εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με αυτη τη σελιδα http://www.amazon.co.uk/b/ref=br_imp?_encoding=UTF8&node=118857031&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-0&pf_rd_r=0HGKGN3BJECSKAV1NNSX&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=794486867&pf_rd_i=desktop&gb_hero_f_100=p:4,c:340831031,s:available&nocache=1451135515423

 

Ο δισκος θα ξαναμπει σε προσφορα αυριο το μεσημερι στις 12.10 αν δεν κανω λαθος. Και τωρα, ψηνομαι και εγω....

Πριν από λίγο έδωσα και τον τρίτο που αγόρασα από την προσφορά.

Πάμε για άλλους 3 αύριο το πρωί. tnx for the info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

Πριν από λίγο έδωσα και τον τρίτο που αγόρασα από την προσφορά.

Πάμε για άλλους 3 αύριο το πρωί. tnx for the info.

 

Στις αγγελίες όταν τον πουλάς, γράφε ότι είναι 240GB όμως, όχι 250GB :P

 

 

 

 

Επεξ/σία από plpapadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

Έχω ένα παλιό laptop (toshiba A100 906).  Aξίζει να τον βάλω ή θα χαραμιστεί (o ssd)?

 

Αν έχεις Windows 7 και παραπάνω από 1GB RAM που έλεγε στα αρχικα specs, ναί αξίζει.

Αλλιώς χαραμίζεις τον SSD...

 

Ενημερωτικά σε λάπτοπ AMD E350 με 4GB RAM και με SSD που έβαλα OCZ Agility 3, το λάπτοπ διπλασίασε επιδόσεις (έγινε δηλαδή αξιοπρεπές πλέον για browsing, youtube videos και word, γιατί μέχρι εκεί ήταν).

 

 

Επεξ/σία από plpapadopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις Windows 7 και παραπάνω από 1GB RAM που έλεγε στα αρχικα specs, ναί αξίζει.

Αλλιώς χαραμίζεις τον SSD...

 

Ενημερωτικά σε λάπτοπ AMD E350 με 4GB RAM και με SSD που έβαλα OCZ Agility 3, το λάπτοπ διπλασίασε επιδόσεις (έγινε δηλαδή αξιοπρεπές πλέον για browsing, youtube videos και word, γιατί μέχρι εκεί ήταν).

windows 10 έχω 32 bit. 4 gb δεν αναγνωρίζει η μητρική, 3 gb έχω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν έχεις Windows 7 και παραπάνω από 1GB RAM που έλεγε στα αρχικα specs, ναί αξίζει.

Αλλιώς χαραμίζεις τον SSD...

 

Ενημερωτικά σε λάπτοπ AMD E350 με 4GB RAM και με SSD που έβαλα OCZ Agility 3, το λάπτοπ διπλασίασε επιδόσεις (έγινε δηλαδή αξιοπρεπές πλέον για browsing, youtube videos και word, γιατί μέχρι εκεί ήταν).

windows 10 έχω 32 bit. 4 gb δεν αναγνωρίζει η μητρική, 3 gb έχω.
Βάλε 64bit windows για να δεις και τα 4gb ram...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

windows 10 έχω 32 bit. 4 gb δεν αναγνωρίζει η μητρική, 3 gb έχω.

 

Βάζεις 64bit Windows (με το ίδιο key) και τον SSD μέσα και θα έχεις άλλο λάπτοπ.

 

 

 

Επεξ/σία από plpapadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ειναι περιορισμός του chipset της μητρικής. Δεν μπορεί να δει τα 4gb ούτε με 64 άρια windows.

 

 

Κάνεις λάθος.

 

http://ark.intel.com/products/27857/Intel-82945GM-Graphics-and-Memory-Controller

 

PS: άνοιξε νέο θέμα για παραπάνω συζήτηση, δεν είανι ο αρμόδιο χώρος εδω για troubleshooting.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...