Προς το περιεχόμενο

SanDisk SSD PLUS 240 GB Amazon.co.uk 65ευρώ [ΤΕΛΟΣ]


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι πολυ καλος για τα λεφτα του. τον εβαλα σε συστημα core 2 duo εβαλα και win 8.1 και πεταει. Για 65€ δεν υπαρχει καν αλλος στα 240 εκτος απο τον kingston που ειναι χειροτερος.

 

Για πιο καινουρια μηχανηματα εχω βαλει καλυτερους ssd, εκει ισως αξιζει τα 20-30€ παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κι εγώ σήμερα τους έγραψα καθώς έπρεπε να είχα παραλάβει από το προηγούμενο Σάββατο (παραγγελία 29/11). Χθες μου ήρθε ένας άλλος ssd από κίνα σε 14 μέρες (παραγγελία 4/12). Που φτάσαμε , να στέλνει το aliexpress πιο γρήγορα από το Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω δεν έχει έρθει ο σκληρός ακόμα.

 

Κάτι έχουν κάνει και τα στέλνουν πλέον με μια εταιρεία IS&S η οποια από ότι κατάλαβα τα παραδίδει αυτή στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και τα ΕΛΤΑ μετα αναλαμβάνουν την τοπικη διανομη.

Ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω αυτο σε πακετο Αμαζον.

 

Στο παρελθον εστελναν είτε με Royal Post, είτε με DHL (κουριερ γρηγορο), είτε με iparcel (είναι της UPS αλλα μαλλον ερχεται οδικως με φορτηγα και αργει αρκετα). Τωρα το επιβεβαιωτικό email δεν ελεγε με τι εταιρεια απεσταλη και απλα ελαβα ενα email την προηγουμενη βδομαδα από μια εταιρεια IS&S οτι παραδοθηκε στα ΕΛΤΑ.

 

Αποστολή 29/11, εκτιμώμενη παραδοση 14/12, ακόμα τιποτα. Θα τους ενοχλήσω από βδομάδα γιατί αν είχα ενοχλήσει νωρίτερα ξέρω εδώ και χρόνια ότι η στάνταρ, τυποποιημένη απάντηση είναι "περιμέντε μία βδομάδα ακόμα και αν δεν έχει έρθει μας ενημερώνετε για επαναποστολή ή refund".

 

Απλά αν έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ δεν βλέπω να προλαβαίνουμε τα Χριστούγεννα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω δεν έχει έρθει ο σκληρός ακόμα.

 

Κάτι έχουν κάνει και τα στέλνουν πλέον με μια εταιρεία IS&S η οποια από ότι κατάλαβα τα παραδίδει αυτή στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και τα ΕΛΤΑ μετα αναλαμβάνουν την τοπικη διανομη.

Ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω αυτο σε πακετο Αμαζον.

 

Στο παρελθον εστελναν είτε με Royal Post, είτε με DHL (κουριερ γρηγορο), είτε με iparcel (είναι της UPS αλλα μαλλον ερχεται οδικως με φορτηγα και αργει αρκετα). Τωρα το επιβεβαιωτικό email δεν ελεγε με τι εταιρεια απεσταλη και απλα ελαβα ενα email την προηγουμενη βδομαδα από μια εταιρεια IS&S οτι παραδοθηκε στα ΕΛΤΑ.

 

Αποστολή 29/11, εκτιμώμενη παραδοση 14/12, ακόμα τιποτα. Θα τους ενοχλήσω από βδομάδα γιατί αν είχα ενοχλήσει νωρίτερα ξέρω εδώ και χρόνια ότι η στάνταρ, τυποποιημένη απάντηση είναι "περιμέντε μία βδομάδα ακόμα και αν δεν έχει έρθει μας ενημερώνετε για επαναποστολή ή refund".

 

Απλά αν έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ δεν βλέπω να προλαβαίνουμε τα Χριστούγεννα....

Να τους ενοχλήσεις γιατί κι εμένα μου είπαν να περιμένω αλλά τουλάχιστον μου επέστρεψαν τα μεταφορικά στην κάρτα μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδω δεν έχει έρθει ο σκληρός ακόμα.

....

Αποστολή 29/11, εκτιμώμενη παραδοση 14/12, ακόμα τιποτα. Θα τους ενοχλήσω από βδομάδα γιατί αν είχα ενοχλήσει νωρίτερα ξέρω εδώ και χρόνια ότι η στάνταρ, τυποποιημένη απάντηση είναι "περιμέντε μία βδομάδα ακόμα και αν δεν έχει έρθει μας ενημερώνετε για επαναποστολή ή refund".

 

Απλά αν έχει κολλήσει στα ΕΛΤΑ δεν βλέπω να προλαβαίνουμε τα Χριστούγεννα....

Ίσως φίλε μου έπρεπε ήδη  να τους έχεις ενοχλήσει. Την τρίτη αποστολή που μου έκαναν ως αντικατάσταση της πρώτης, την έχουν στείλει με DHL και "φαίνεται" ότι θα φτάσει μέσα σε 4 ημέρες 17/12 - 21/12. (αφού μετά την δεύτερη τους απάντησα ότι το περίμενα πριν τα χριστούγεννα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ισχύει ακόμα η προσφορά; Γιατί εμένα μου βγάζει £52.99 χωρίς μεταφορικά....

 

Όπως φαίνεται και από την τιμή δεν ισχύει καμία προσφορά.

 

54,32 λίρες με μεταφορικά Ελλάδα aka 74.5€, όσο δηλαδή βγαίνει ο εν λόγω σκληρός και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει αλλαξει η τιμη απο την ημερα που ειχαν μπει τα benchmarks, καμια βδομαδα πριν περιπου.

 

Το εβαλα και στον τιτλο τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έφτασαν και οι δύο δίσκοι αντικατάστασης σήμερα - σχεδόν ταυτόχρονα royal mail και dhl - .

Αρνήθηκα την παραλαβή του δεύτερου και όλα καλά.

Θα ανεβάσω ένα CrystalDiskMark μόλις γίνει η εγκατάσταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους ενοχλήσεις γιατί κι εμένα μου είπαν να περιμένω αλλά τουλάχιστον μου επέστρεψαν τα μεταφορικά στην κάρτα μου.

 

Τι μεταφορικά να επιστρέψουν αφού αυτοί το έστειλαν, όχι εγώ. Το Άμαζον τόσα χρόνια ποτέ δεν μου έχει γυρίσει μόνο μεταφορικά. Ή πλήρες refund κάνει ή στέλνει ξανά το πακέτο.

Ίσως φίλε μου έπρεπε ήδη  να τους έχεις ενοχλήσει. Την τρίτη αποστολή που μου έκαναν ως αντικατάσταση της πρώτης, την έχουν στείλει με DHL και "φαίνεται" ότι θα φτάσει μέσα σε 4 ημέρες 17/12 - 21/12. (αφού μετά την δεύτερη τους απάντησα ότι το περίμενα πριν τα χριστούγεννα).

 

Ναι αλλά έτσι "μπλέκω" εγώ σε γραφειοκρατικά θέματα γιατί κατά 99% η 1η παραγγελία θα φτάσει (απλά με κάποια καθυστέρηση) και θα πρέπει είτε να αρνηθώ την 2η (αν έρθει με κουριερ) ή αν έρθει με ΕΛΤΑ η 2η για να είμαι σίγουρος (μην τον σουφρώσει κανείς) να τον επιστρέψω εγώ με δικά μου έξοδα και συστημένο και μόλις παραλάβουν να μου πιστώσουν τα έξοδα αποστολής μου (όπως έχω κάνει στο παρελθόν με άλλα προϊόντα από το Άμαζον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόμονή και θα παραλάβετε όλοι πιστεύω.

 

Δυστυχώς πέσαν έξω στις μέρες με το logistics τους όπως ανέφερα αν για Αγγλία κάνει και βδομάδα  (και 10 μέρες ίσως) ορισμένες φορές, φαντάζομαι για Ελλάδα και εν όψιν εορτών λογικές είναι και οι 3 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα περίμενα. Η απάντηση από Αμαζον είναι να περιμένω μέχρι 1η Γενάρη. Ημερομηνία αποστολής 29 Νοεμβρίου, δλδ 1 μήνας από Αγγλία για Ελλάδα.

Τους ενημέρωσε ο carrier ότι παρουσιάζονται καθυστερήσεις στο δίκτυο διανομής του στην Ευρώπη και του έκαναν λεει complaint.

 

Παλαιότερα με Royal Mail δεν έκανε πάνω από 10 μέρες.

Δυστυχώς το τελευταίο διχρονο το Αμαζον εχει χειροτερεύσει στις εταιρείες μεταφορών/αποστολών που χρησιμοποιεί. Καταλαβαίνω να θέλει να ρίξει το λειτουργικό κόστος αλλά δεν μπορεί με τα δωρεάν μεταφορικά που ίσχυαν παλιά να έφταναν τα πακέτα εντός 10-15 ημερών με απλό ταχυδρομείο και τώρα με 7+ λίρες μεταφορικά να κάνουν 1 μήνα.

 

Έταιρη παραγγελία από Άμαζον με ίδια μέρα αποστολής έφτασε σήμερα ύστερα από 3 βδομάδες με αρχικό χρόνο παράδοσης 10 Δεκέμβρη και με εταιρεία κουριερ (την i-parcel της UPS) η οποία όμως πλέον τα παραδίδει στα ΕΛΤΑ και τα ΕΛΤΑ τα φέρνουν σε εσένα (μάλλον για να ρίξουν και άλλο το κόστος). Για την ακρίβεια η i-parcel/UPS, παραδίδει το δέμα σε μία εταιρεία στην Ελλάδα IS&S η οποία παραδίδει στο κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ το οποίο εν συνεχεία μοιράζει στα επιμέρους ταχυδρομικά καταστήματα (το γαϊτανάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...