Προς το περιεχόμενο

Επίσημα στην Ελληνική αγορά το Meizu MX5 με τιμή €429


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ΜX5 και τα μυαλα στα καγκελα! Διθεσιο γκαμπριο κλπ. Οποιες ειχε ξερει!

 

Τεσπα για να μη λεμε μλκιες, πραγματι το κινητο ειναι καλο, αλλα τα 150++++ που ζητανε οι εισαγωγεις ειναι απο αλλο κοσμο. Να ηταν κανα 50αρι max η διαφορά να το σκεφτει καποιος, οσον αφορα την εγγυηση την αναμονη κλπ. Αλλα παραπανω ουτε για αστειο. Αν το θελει καποιος λοιπον φορτωνει το paypal και πληρωνει. Απο τους απατεωνες εδω οι οποιοι και παρεπιπτωντος το παιρνουν και αρκετα φτηνοτερα απο την κατωτερη τιμη σημερα, ας ψαξουν αλλου για κοροιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να διορθωθεί στο αρχικό κείμενο, το ότι το ΜΧ5 διαθέτει υπέρυθρες. Πρέπει πιθανότατα να είναι παραπληροφόρηση από το GSM Arena που λανθασμένα γράφει ότι διαθέτει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MEIZU PRO 5 kai peite oti thelete osoi kseroun kseroun ..kai mx4 pro kalutero apo mx5(dn kserw pws to kataferan auto)..kai genika ta exete mperdepsi polu ta pragmata gia ellada ta lefta auta gia to mx5 mia xara einai .opoios thelei as parei allo kinito dn einai gia meizu(opoios psaxnete pragmatika se tetoia kinita kataligi) kai dn mporw na katalavw ti kolima exete fai me autes ths etairies...epeidh vgazoun arista kinita kai einai apo tn kina?.. mallon mperdeuete me ton oro "auto einai kineziko re"= mapa..... alla ellada eisai... telos pandwn.... othoni aristh me mikra bezel camera korifea kataskeuh epeish se kala epipeda epeksergastis? ram ? ti sto kalo allo thelete?

sorry bro αλλα δεν καταφερα να διαβασω... αντε greeklish πανε και ερχονται... τόσο μεγάλα γράμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

€ 429 λέει ....

 

€ 256 κοστίζει στο gearbest και μένουν τα ρέστα για τα τέλη κυκλοφορίας :D

 

347€ κάνει στο GearBest και δεν υπάρχει σε Ευρωπαική αποθήκη. Για να σε δω να το παίρνεις από Κίνα να σου σκάσει το τελωνείο άλλο ένα κατοστάρικο. Σύνολο 447€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

€ 429 λέει ....

 

€ 256 κοστίζει στο gearbest και μένουν τα ρέστα για τα τέλη κυκλοφορίας :D

 

Ενα θέμα είναι οι 4G μπάντες που υποστηρίζονται. Στο gearbest γραφει 1800/2100 οπότε υπάρχει θέμα με ασυμβατότητες. Μακάρι να είχαν ολα τα καλά smart υποστήριξη για 800/1800/2600

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

347€ κάνει στο GearBest και δεν υπάρχει σε Ευρωπαική αποθήκη. Για να σε δω να το παίρνεις από Κίνα να σου σκάσει το τελωνείο άλλο ένα κατοστάρικο. Σύνολο 447€

 

273,24$ για την ακρίβεια... Ας προσπαθήσουμε να ειμαστε ακριβεις σε αυτά που λέμε.

 

Απο εκει και πέρα.... τελωνείο δεν περνάει. Χιλιάδες πακέτα περνάνε καθε μέρα απο Κινα έτσι...

 

@skylined: μονο με την Wind υπάρχει θέμα που χρησιμοποιει 800MHz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skylined: μονο με την Wind υπάρχει θέμα που χρησιμοποιει 800MHz.

Σαφώς. Επίσης για εταιρίες που υποστηρίζουν περισσότερες από μία μπάντες είναι καλό να τις πιάνεις όλες για καλύτερη λήψη. Π.χ. η 800 είναι αποτελεσματική για λήψη 4G σε μακρινές αποστάσεις. Είναι και το θέμα της ελευθερίας να μπορείς να μεταφερθείς σε όποιο πάροχο επιθυμείς και η συμβατότητα όταν ταξιδεύεις Ευρώπη. Προσέχω πάντα τις 4G μπάντες πριν αγοράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

273,24$ για την ακρίβεια... Ας προσπαθήσουμε να ειμαστε ακριβεις σε αυτά που λέμε.

 

Απο εκει και πέρα.... τελωνείο δεν περνάει. Χιλιάδες πακέτα περνάνε καθε μέρα απο Κινα έτσι...

 

@skylined: μονο με την Wind υπάρχει θέμα που χρησιμοποιει 800MHz.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones-c_11293/c15_meizu__c3_android~5.1/

 

Αυτο που λεει 272 δεν αναφερει 20mp camera, επισης δειχνει πιο χαμηλα χρονισμενο, μαλλον αυτο στα 360 που λεει international ειναι αυτο που θα ερχεται και ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση για όσους φοβουντε κινας μερια αγορες..

σε λιγους μηνες με 300 ευρα θαξιζει γιαυτους..

 

οταν εμενα φιλοι κοιτανε το meizu μου,

και το κριτικάρουνε,

παιρνω ενα smug υφος ομως κακο....

 

θηρία τα mx..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

300 ντάλαρς σύνολο για Ελλάδα μου βγάζει, μια χαρά!!! :)

 

επίσης μου βγάζει "Based on your selection, you may be interested in the following items:" και βγάζει κάρτες μνήμες!!!! χαχαχαχα!!!!! :P

 

Υ.Γ. καλά κι εγώ όταν βλέπω greeklish τα αγνοώ τελείως τα μηνύματα, δεν αξίζει το κόπο να βγάλεις τα μάτια σου για να καταλάβεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/cell-phones-c_11293/c15_meizu__c3_android~5.1/

 

Αυτο που λεει 272 δεν αναφερει 20mp camera, επισης δειχνει πιο χαμηλα χρονισμενο, μαλλον αυτο στα 360 που λεει international ειναι αυτο που θα ερχεται και ελλαδα.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_203836.htmlακριβως το ιδιο οπως ολα τα Meizu MX5.  

 

Σε οτι αφορά το θεμα CN ή International... ειναι στο χέρι του επιδοξου αγοραστή να πάρει οποιο θέλει. Και τα 2 μια χαρά παιζουν, απλά αμα θέλεις ευρωπαικές γλώσσες στο CN θα περάσεις την International ROM. Και θα την κάνεις update χειροκίνητα.

 

 

@zaf_4: Δεν πολυ βρίσκω τον λόγο να αποφύγει κανείς το Meizu λόγο Flyme. Ουτε και μένα μου αρέσει ο τροπος οργάνωσης του. Εχω βάλει Nova Launcher και ουδεποτε ξανασχοληθηκα. Android εχουμε... ουτε iphone ουτε πλακακιαPhone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ωραίο και να είναι σαν κατασκευή, εκτός ότι στην Ελλάδα η τιμή του είναι απαγορευτική, δεν τρώγεται με τίποτα το flyme os.

 

Ελα όμως που παίζει μέσα στα καλύτερα android OS αυτή τη στιγμή. Σύμφωνοι ότι είναι κάπως δύσκολο στην αρχή στην εκμάθηση του αλλά άπαξ και το μάθεις δεν υπάρχει γυρισμός. Αυτό που λες εσύ το έλεγε και ο κουνιάδος μου (κάτοχος LG G2) και αφού δούλεψε με το δικό μου MX4 για κάποιο διάστημα η επιστροφή σου G2 του φάνηκε το λιγότερο απαρχαιωμένη. Γι αυτό και πλέον τον βλέπεις να κυκλοφορεί με M2 Note. Μπορεί να έχασε σε SoC και επιδόσεις αλλά κέρδισε κατά πολύ σε εμπειρία. Το Redmi Note 2 της αδερφής μου και της μάνας μου του φαίνονται επίσης "απαρχαιωμένα" στην χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...