Προς το περιεχόμενο

εκμετάλλευση των χρημάτων μου μέσω ebanking


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και εγώ έχω από το 2012 λογαριασμό winbank direct στην πειραιώς που τότε έδινε 5% αν έκανες ένα εισερχόμενο έμβασμα τουλάχιστον 200€ το μήνα ή είχες τη μισθοδοσία σου να πηγαίνει σε αυτόν. Τώρα ο ίδιος λογαριασμός δίνει 1,8% όταν τηρούνται αυτές οι προϋποθέσεις. Μάλλον το ίδιο έχεις και εσύ (δεν έδινε σε άλλο είδος λογαριασμού τέτοιο επιτόκιο τότε), οπότε λάθος σε πληροφόρησαν, εκτός αν είσαι τυχερός και κόλλησε κάπου το σύστημα. Το καλύτερο είναι να δεις τη μηνιαία πίστωση των τόκων που κάνουν και να ελέγξεις σε τί επιτόκιο αντιστοιχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ τόψαξα και ισχύει, έχω 5% στη μισθοδοσία μου! Ότι λες με σιγουριά να το ψάχνεις γιατί μας μπερδεύεις! Ελπίζω να κάνεις το ίδιο και με τον Ζ

Εγω ελπίζω να καταλαβαίνεις καλύτερα το επιτόκιο του λογαριασμού σου από την εφεύρεση του Ζ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τόκος είναι ετήσιος, πως να το τσεκάρω από τον μηνιαίο τόκο; O λογαριασμός μου είναι αρκετά παλαιότερος από τον δικό σου, είναι από 2008! Πάρε να ρωτήσεις, εγώ πριν λίγο το τσέκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τόκος είναι ετήσιος, πως να το τσεκάρω από τον μηνιαίο τόκο; O λογαριασμός μου είναι αρκετά παλαιότερος από τον δικό σου, είναι από 2008! Πάρε να ρωτήσεις, εγώ πριν λίγο το τσέκαρα.

 

Παράδειγμα αν έχεις 1000€ στον λογαριασμό, δεδομένου ότι η πειραιώς σου καταθέτει τον δεδουλευμένο τόκο κάθε μήνα:

 

Με ετήσιο μικτό επιτόκιο 1,8%

1000*(1.8/100)*0.85/12= 1,27 ευρώ κάθε 1η του μηνός

 

Με ετήσιο μικτό επιτόκιο 5%

1000*(5/100)*0.85/12= 3,54 ευρώ κάθε 1η του μηνός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά τρεις μέρες τώρα κάτι δε μου κάθεται καλά με το thread.

Κάθε φορά που το έβλεπα πρώτο επειδή κάποιος πόσταρε, κάτι μου ξένιζε.

Σήμερα έφαγα φλασιά και βρήκα τι φταίει.

 

Αξιοποίηση θες να κάνεις των χρημάτων βρε zoranb, όχι εκμετάλλευση.

Τα λεφτά μας δεν τα εκμεταλλευόμαστε, εκμεταλλευόμαστε όλα τα άλλα υλικά μέσα (ή ανθρώπους) για να βγάλουμε λεφτά.

Τα λεφτά μας τα αξιοποιούμε.

 

ΟT, το βγαλα από μέσα μου, συνεχίστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

saxos55 ολόσωστός είσαι, αλλά πες μου, ποιός νομίζεις πως μπερδεύτηκε με την αστοχία αυτή του τίτλου; Κανείς, όλοι κατάλαβαν και συμμετέχουν!   :D


Ε τότε είσαι τυχερός  :-D

Μάλλον ξεχωριστός! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 Γνωρίζει κανεις αν η winbank direct χρεωνει τις παγιες εντολες και τα εισερχομενα εμβασματα ;

 

 

Edit : Μολις μου απαντησαν στην ερωτηση μου στο email 

 


Αναφορικά με τα ερωτήματά σας για το λογαριασμό winbank direct, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Τράπεζα Πειραιώς δε σας επιβαρύνει με έξοδα για την επεξεργασία του εισερχόμενου εμβάσματός σας. Τα μόνα έξοδα που πιθανότατα να επιβαρυνθείτε, θα αφορούν την Τράπεζα αποστολής του εμβάσματός σας.

 

Περαιτέρω, στις δωρεάν παροχές του λογαριασμού winbank direct περιλαμβάνονται και οι πάγιες εντολές εξόφλησης λογαριασμών.

 

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση, μπορείτε να επικοινωνήσετε 24 ώρες το 24ωρο, 365 μέρες το χρόνο με την υπηρεσία Winbank Phone Banking στο τηλέφωνο 18 28 38 (χρέωση ως κλήση προς σταθερό ή αναλόγως της τιμολογιακής πολιτικής του τηλεπικοινωνιακού παρόχου που χρησιμοποιείτε). Αν είστε στο εξωτερικό, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία μαζί μας καλώντας στο 0030 210 3288000.

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας και θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

 

 

Με εκτίμηση

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...