Προς το περιεχόμενο

Κρέμα επούλωσης σημαδιών ακμής Kelosoft, αξίζει;


SpirosKerkyra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου είχαν πει 20 μέρες μετά και οι οδηγίες λένε 15-20 μέρες. Ρώτα και τον γιατρό σου αν θέλεις γιατί ίσως κρίνει πως δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παραγγειλα για 35€ αν και ειναι πολλα τα χρηματα εχω ακουσει τα καλυτερα...Οποτε μαλλον απο αρχες του νεου χρονου θα ξεκινησω την χρηση,να δουμε πως θα παει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιές ουλές κάνει τίποτε αυτή ; Πχ σε ουλή από αφαίρεση κύστης;

 

Δεν νομιζω εαν εχει περασει παρα πολυς καιρος απο την πληγη αλλα εχω διαβασει οτι εχει δοκιμαστει για αρκετο καιρο σε παλια τομη και υπηρχε αρκετη βελτιωση σε βαθος χρονου...μιλαμε για 9μηνο και βαλε χρησης ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θα κατσει να βαζει κρεμα 2 φορες τη μερα επι μηνες ολοκληρους;;

Εμενα μου χαν συστησει και την elicina ως πολυ καλη.

 

ειχα χυλοειδες μετα τη θυρεοειδεκτομη και επεσε μονο με ενεσεις -αν θυμαμαι καλα κορτιζονουχες. Εμεινε ενα σημαδι αλλα τουλαχιστον δεν ειναι φουσκωμενο οπως ηταν. Οι κρεμες σε τετοιες περιπτωσεις ειναι πεταμενα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ειναι πανακριβη κρεμα, μου την ειχαν πρροτεινει κι εμενα για τα σπυρακια απ την ανεμοβλογια οου επαθα στα 20, λογω τιμης δεν την προτιμησα αλλα χρησιμοποιουσα πολυ κρεμα με βιταμινη α( aquasol) και με υαλουρονικο οξυ(jalplast). Εται πετυχαινω μικρη αναλαση και ενυδατωση που ειναι οτι καλυτερο για τις ουλες. Επισης ΦΟΡΑ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ. Ο ηλιος ειναι οτι χειροτερο για τις ουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δεν νομιζω εαν εχει περασει παρα πολυς καιρος απο την πληγη αλλα εχω διαβασει οτι εχει δοκιμαστει για αρκετο καιρο σε παλια τομη και υπηρχε αρκετη βελτιωση σε βαθος χρονου...μιλαμε για 9μηνο και βαλε χρησης ομως.

Φίλε δοκίμασε τη novaquasol A είναι πολύ καλή και φθηνή. Τελικά είχες αποτελέσματα με την kelosoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω με την kelosoft εχω δει αρκετη διαφορα μετα απο 6 μηνες χρησης περιπου...η πληγη εχει επουλωθει πληρως,η περιοχη γυρω και πανω στην τομη εχει επανελθει στα φυσιολογικα της χρωματα και η ουλη ειναι εμφανης μονο εαν κοιταξεις απο πολυ κοντα.

 

Γενικως μετα τους 4 μηνες χρηση αρχισε η πληγη να τρεφει και να αναπληρωνει ιστο,σε σημειο που μερα με την μερα εβλεπα εμφανη διαφορα.

 

Καθε βραδυ πριν πεσω για υπνο εκανα απαλο μασαζ για ενα λεπτο στην περιοχη και κατοπιν εβαζα λιγο ξανα και απλωνα την κρεμα πανω στην ουλη ωστε να την καλυβει και να απορροφησει οσο περισσοτερο γινεται.

 

Πιστευω οτι μετα το περας του 9μηνου χρησης της κρεμας μπορει η ουλη να μην υπαρχει καν η εστω να μην ειναι καθολου εμφανης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει γενικά πολλή υπομονή και θα δεις μόνιμα αποτελέσματα. Πάντως να ξέρετε ότι για φρέσκιες ουλές είναι καλό στο αρχικό στάδιο να χρησιμοποιείς τη novaquasol A. Είναι επουλωτική και παίρνει αυτό το έντονο κόκκινο χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...