Προς το περιεχόμενο

Η RED ανακοίνωσε την Scarlet-W, την... entry-level 5K cinema camera της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γαι οσους σας γαινεται τρελο το ποσο, να ξερετε οτι τετοιες χρησιμοποιουν τα καναλια και οι παραγωγες μεγαλου μπατζετ οπως αυτες που βλεπουμε στα σινεμα. Οταν τετοιες παραγωγες εχουν budget 100m εκκατομυρια και κερδος 200 λετε να τους πειραξουν τα 15-100 χιλλιαδες δολαριακια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιπλεον, αυτοι που ασχολουνται με αυτο το επαγγελμα μαζευουν ευκολα τα λεφτα ακομα και στην ελλαδα. Οταν η επαγγελματικη διαφημιση παει ενα χιλλιαρικο τουλαχιστον, σε 2 χρονια την εχεις παρει και σε αλλα 3 σου εχει βγαλει και κερδος για να παρεις την καλυτερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

true dat,

η αλήθεια έιναι ότι πλέον οι τιμές έχουν πέσει απίστευτα.

Κάποτε η Canon μου είχε 10.500Ευρώ, και είναι μια DV-HD με 1080i

τώρα με 10.500Ευρώ παίρνεις αυτήν και λιγάκι καλύτερη από 5k. Άσχετο αν 4k τηλεοράσεις και PC monitor έχουν ελάχιστοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα 10 χιλλιαδες δεν φτανουν. Μονο ενα σετ καλων φακων ανταξιων της καμερας κανουν κανα 15αρι

 

true dat,η αλήθεια έιναι ότι πλέον οι τιμές έχουν πέσει απίστευτα.Κάποτε η Canon μου είχε 10.500Ευρώ, και είναι μια DV-HD με 1080iτώρα με 10.500Ευρώ παίρνεις αυτήν και λιγάκι καλύτερη από 5k. Άσχετο αν 4k τηλεοράσεις και PC monitor έχουν ελάχιστοι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλεον, αυτοι που ασχολουνται με αυτο το επαγγελμα μαζευουν ευκολα τα λεφτα ακομα και στην ελλαδα. Οταν η επαγγελματικη διαφημιση παει ενα χιλλιαρικο τουλαχιστον, σε 2 χρονια την εχεις παρει και σε αλλα 3 σου εχει βγαλει και κερδος για να παρεις την καλυτερη

Πόσο απίστευτα έξω έχεις πέσει, δεν μπορεις να το φανταστείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια έιναι ότι πλέον οι τιμές έχουν πέσει απίστευτα.

Δέν έχουν αρχίσει να πέφτουν στους προβολείς (4Κ).

Δέν έχουν όλοι 600.000$ για ν' αγοράσουν Christie και Barco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολλές Ελληνικές διαφημίσεις γυρίζονται με RED και πιο καριβές κάμερες (Arri Alexa), μην πηγαίνουμε μακρυά.

Για να προβάλλονται στη συνέχεια στον Αντ1;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εμεν μου λες οτι επεσα εξω λες και δεν ξερω. Προσωπικα με αυτο ασχολουμαι επαγγελματικα, και οι τιμες κυμαινονται απο 250 μεχρι ενα χιλλιαρικο. Για εμας τους απλους και λιγο γνωστους. Υπαρχουν καποιοι εδω στο ηρακλειο που κανουν διαφημιστικα για την περιφερεια τον δημο κλπ που παιρνουν και 25-30 χιλλιαρικα. Τουλαχιστον τα 4-5 ειναι κερδος. Επισης προσφατα απο εσπα εκανε ενας μια ταινια (του κωλου) και πηρρ 50 χιλλιαρικα με τα εξοδα της ταινιας να ειναι το πολυ 10. Γνωστοι μου φωτογραφοι-βιντεοσκοποι παιρνουν 4 με 5 χιλκιαρικα τον γαμο. Θες και αλλα ;

 

Πόσο απίστευτα έξω έχεις πέσει, δεν μπορεις να το φανταστείς.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εμεν μου λες οτι επεσα εξω λες και δεν ξερω. Προσωπικα με αυτο ασχολουμαι επαγγελματικα, και οι τιμες κυμαινονται απο 250 μεχρι ενα χιλλιαρικο. Για εμας τους απλους και λιγο γνωστους. Υπαρχουν καποιοι εδω στο ηρακλειο που κανουν διαφημιστικα για την περιφερεια τον δημο κλπ που παιρνουν και 25-30 χιλλιαρικα. Τουλαχιστον τα 4-5 ειναι κερδος.

Επισης προσφατα απο εσπα εκανε ενας μια ταινια (του κωλου) και πηρρ 50 χιλλιαρικα με τα εξοδα της ταινιας να ειναι το πολυ 10. Γνωστοι μου φωτογραφοι-βιντεοσκοποι παιρνουν 4 με 5 χιλκιαρικα τον γαμο. Θες και αλλα ;

Εξακολουθεις να πεφτεις τραγικα εξω. 5 χιλιαρικα δεν παιρνουν γνωστοι σκηνοθετες οταν κανουν γαμους. Τοσα δεν παιρνουν φτασμενοι οπερατερ για γυρισμα διαφημιστικου. Οι λαμογιες με δημοσιο και επιδοτησεις βγαινουν εκτος κουβεντας. Μιλαμε για την υγιη αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να προβάλλονται στη συνέχεια στον Αντ1;

Σε ολα τα καναλια και σε youtube. Το postproduction απαιτει οσο το δυνατον καλυτερη ποιοτητα και μεγαλυτερη αναλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...