Προς το περιεχόμενο

10% ποσοστό στην αγορά των λειτουργικών συστημάτων κατέχουν τα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι 26 ετων, αρχισα να ασχολουμε με υπολογιστες απο τα 10, ειχα τοτε τα win xp 2000, στην συνεχεια πηγα στα win xp professional, αργοτερα εβαλα τα win vista δεν θυμαμαι εκδοση, τα κρατισα για 1 μερα, στην συνεχεια εβαλα τα win7 ultimate με duble boot, τα xp black εκδοση, μολις ηρθαν στην αγορα τα 8 τα εβαλα στην θεση τον xp black λογο πολον προβληματον, εβαλα τα 8.1 οταν βγηκαν τα 10 εβγαλα τα 8.1 και εβαλα τα 10.

καπου ενδιαμεσα ειχα τα ubundo,

H Γνωμη μου για τα λειτουργικα τωρα!

Xp ηταν τα καλλυτερα, αλλα μας τελειωσαν!

7 δεν τα αλλαζω ουτε με ενα εκκατομιριο ευρο!

8 και 8,1 ωραιο περιβαλλων για ενα κινητο για ενα τα μπλετ οχι για υπολογιστη!

vista = ΣΒΗΣΤΑ τεραστια αποτυχια!

win 10 παντρεψαν τα 7 με τα 8,1 και βγαλαν τα 10, εμ ναι τα εχω πανω μου και δεν τα δουλευω κολανε τα παντα!

4 γιγα ραμ 2πλοπυρινος επεξεργαστης.

σε λιγιες μερες θα τα διαγραψω τα 10 και θα φορεσω στην θεση τους τα ubuntu

Συνδιασμος καλλυτερος πιστευω

7 για γραφικα και παιχνιδια

ubuntu για οσους ασχολουντε επαγγελματικα σελιδες κτλ.

 

Είμαι 109 ετων

Ειχα υπολογιστή από νεογέννητο για να παίζω counter strike 1.6

Ολα κολλάνε και είναι χάλια (Ubuntu, osx, winxp-win7)

Αξίζουν μόνο τα Win 10

 

 

 

 

Τόσο σοβαρός ακούστηκες, τόσο σοβαρή απάντηση πηρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειμαι Γαλλία και ένας φίλος εργάζεται εω στη Λυον σε υποστήρηξη δημοσίου τομέα ... από τότε που άρχισαν τα 10 upgrades έχουν μειωθεί κατά πολύ διάφορα προβλήματα και conflicts. Αυτό σημαίνει ότι είναι στο σωστό δρόμο. Εκείνος υποστηρίζει ότι είναι το κορυφαίο os.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι Γαλλία και ένας φίλος εργάζεται εω στη Λυον σε υποστήρηξη δημοσίου τομέα ... από τότε που άρχισαν τα 10 upgrades έχουν μειωθεί κατά πολύ διάφορα προβλήματα και conflicts. Αυτό σημαίνει ότι είναι στο σωστό δρόμο. Εκείνος υποστηρίζει ότι είναι το κορυφαίο os.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι Γαλλία και ένας φίλος εργάζεται εω στη Λυον σε υποστήρηξη δημοσίου τομέα ... από τότε που άρχισαν τα 10 upgrades έχουν μειωθεί κατά πολύ διάφορα προβλήματα και conflicts. Αυτό σημαίνει ότι είναι στο σωστό δρόμο. Εκείνος υποστηρίζει ότι είναι το κορυφαίο os.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι Γαλλία και ένας φίλος εργάζεται εω στη Λυον σε υποστήρηξη δημοσίου τομέα ... από τότε που άρχισαν τα 10 upgrades έχουν μειωθεί κατά πολύ διάφορα προβλήματα και conflicts. Αυτό σημαίνει ότι είναι στο σωστό δρόμο. Εκείνος υποστηρίζει ότι είναι το κορυφαίο os.

Δημόσιο τομέα και Windows 10; Γαμάτο για το privacy των κατοίκων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημόσιο τομέα και Windows 10; Γαμάτο για το privacy των κατοίκων.

Δεν έχει να κάνει μόνο με αυτό, αλλά και με το τι προσφορά έκανε η Microsoft (εκτός αν είχαν τα 7 οπότε είναι free).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει μόνο με αυτό, αλλά και με το τι προσφορά έκανε η Microsoft (εκτός αν είχαν τα 7 οπότε είναι free).

 

Θες να πεις ότι στο δημόσιο της Γαλλίας χρησιμοποιούν Windows Home/Pro και όχι Enterprise;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να πεις ότι στο δημόσιο της Γαλλίας χρησιμοποιούν Windows Home/Pro και όχι Enterprise;

Mόλις είδα ότι τα Enterprise Windows δεν υπάγονται στη δωρεάν αναβάθμιση, οπότε μάλλον πρόκειται για καλή προσφορά από μεριά της Microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημόσιο τομέα και Windows 10; Γαμάτο για το privacy των κατοίκων.

 

 

Θες να αρχίσουμε να λέμε χαζομαρούλες όπως πάντα ή έχεις κάποια στοιχεία για αυτά που λες;

Εγω θέλω.

Οπως ας πούμε,να μην γνωρίζει καποιος οτι γενικα τετοια δεδομένα δεν δουλευονται σε αρχεία .txt για παραδειγμα, αλλα μέσω προγραμματων που έχουν  αναπτυχθει αποκλειστικα για την εκαστοτε χρηση και εχουν την δικιά τους κρυπτογράφηση και στα οποία δεν έχουν προσβαση τα windows.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την τρελή προώθηση, το "δωρεάν", το σου τα κάνω τσουρέκια για να αναβαθμίσεις, το ποσοστό είναι τραγικό. Τα 7άρια θα γίνουν τα νέα XP και τα 8.1 θα παρουν τη σκυτάλη μόλις σταματήσει η υποστήριξη στα 7άρια.

 

Θα ήθελα ένα γράφημα που να δείχνει πόσοι από αυτούς που έβαλαν 10άρια, ξαναγύρισαν σε 7/8.1.

 

Για τα XP το ποσοστό αφορά στην πλειοψηφία του ταμειακά συστήματα (PoS) και εταιρικά περιβάλλοντα όπου το να περάσεις από XP σε κάτι άλλο δεν είναι ούτε εύκολο ούτε φθηνό.

Ενώ έχω αυθεντικά Windows 8.1 και στις 29 Ιουλίου πέρασα σε Windows 10 σε ένα μήνα έφυγαν και μπήκα τα Windows 7. Δεν λέω ανοίγουν πολύ γρήγορα αλλά το θέμα ιδιωτικοτητας είναι πολύ σοβαρό.

 

Κατά το 2020 βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μάλλον εσύ σκορπίζεις ανοησίες χωρίς αποδείξεις. Τα xp έχουν αναβάθμιση μέχρι το 2019, μέσω pos ready. Τα έχω στο κατεβαστήρι και πάνε σφαίρα. Όσο αφορά αφορά τα λειτουργικά συστήματα, ο καθένας απλά κοιτάζει τις ανάγκες του. Προσωπικά δοκίμασα τα 10 δεν μου άρεσαν και τα έβγαλα. Κάποιος άλλος μπορεί να τα βρήκε οκ.

Να κανω μια ερωτηση?Προφανως δεν εχεις νεας γενιας μηχανημα ε? Δεν βρισκεις drivers για winxp δυστυχως...παρε μια z97 η μια z170 ...και αν βαλεις drivers σφυρα μου κλεφτικα...Τα win 7 sp1 ΜΑΖΙ με τα win 10 ειναι οτι καλυτερο εχει υπαρξει...επισης στα games τα xp με τα 7 εχουν 8% διαφορα στην αποδοση γραφικων ...οπως και τα 10 απο τα 7 εχουν 4% διαφορα στα γραφικα...Το καινουριο λογισμικο υποστηριζει καλυτερα τα νεα προοιοντα..Ολα λοιπον ειναι αναλογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...