Προς το περιεχόμενο

Intenso 4TB 3.5" εξωτερικός δίσκος USB 3.0 - 109.90€ (crazy sundays) [ΤΕΛΟΣ - ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΥΡΑ]


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ συμφέρουσα πρόταση, ήταν ήδη η οικονομικότερη στα 125-130€, πλέον ακόμη περισσότερο

http://www.e-shop.gr/intenso-6031512-4tb-memory-center-35-usb30-p-PER.340342

 

Εχω ήδη δύο από αυτούς, είναι το μοντέλο Seagate ST4000DM000 στο εσωτερικό, για τον οποίο έχω διαβάσει καλές κριτικές όσον αφορά την αξιοπιστία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το κακό έχουν οι εξωτερικοί δεν ξέρεις τι κρύβουν μέσα. Γι αυτό και έχω γράψει πολλές φορές πάρτε έναν κανονικό NAS δίσκο 3,5 και μια εξωτερική θήκη (οι orico θηκες είναι πολύ καλές) και ας κοστίζει λίγο παραπάνω. Ξέρετε τι παίρνετε τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την ιδια συμβουλη δινω συνηθως..Ξεχωριστο δισκο κ ξεχωριστη θηκουλα..αλλα οχι αν η διαφορα τιμης παιζει στο 50-60%...Νομιζω θα τσιμπησω δυο και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειναι ή δεν ειναι προσφορα η συγκεκριμενη (αν το δουμε καθαρα σαν χωρητικότητα)?

 

Και οχι τι επιλογες εχουμε και τι θα το κανουμε ή να παρουμε εσωτερικο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο skroutz να συγκρίνεις τιμές για 4ΤΒ και θα καταλάβεις αν είναι προσφορά...

 

...η χαμηλότερη τιμή μέχρι τώρα για τον συγκεκριμένο δίσκο ήταν 125€, οπότε είναι προσφορά

- και ειδικά (χαμηλότερη τιμή για τον συγκεκριμένο προϊόν)

- και γενικά (καλύτερη αναλογία ΤΒ/€ για υψηλής χωρητικότητας δίσκο)...

 

Είχα αγοράσει δύο τον περασμένο Ιούλιο και δεν έχω δοκιμάσει να τους ανοίξω, γιατί φαίνεται πως είναι έτσι φτιαγμένοι ώστε να κινδυνεύεις να σπάσεις την ασφάλεια από το καπάκι για να το βγάλεις, που σημαίνει ότι αν μετά χρειαστείς την εγγύηση δεν υπάρχει περίπτωση να ξεγελάσεις το τεχνικό τμήμα, θα την έχεις απωλέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κακό έχουν οι εξωτερικοί δεν ξέρεις τι κρύβουν μέσα. Γι αυτό και έχω γράψει πολλές φορές πάρτε έναν κανονικό NAS δίσκο 3,5 και μια εξωτερική θήκη (οι orico θηκες είναι πολύ καλές) και ας κοστίζει λίγο παραπάνω. Ξέρετε τι παίρνετε τουλάχιστον.

 

 

Σε αυτο το σημειο... εγω θα πω και τι εγινε αμα δεν ειναι NAS specific ο δισκος? 

Επι σειρα ετών οι υπολογιστές μου δουλευουν 24/7, καθως και εχω καρφωμενους εξωτερικους USB2 σε router πανω... συνηθως παροπλιζονται επειδη θεωρουνται μικροι και οχι επειδη χαλασαν.

 

Για την πλειοψηφια των χρηστών που θελουν απλα ενα storage και χωρις περιεργες απαιτησεις, δεν νομιζω να προβληματισει αν τον λενε Green Red Purple. Κατανοητο οτι εχουν καλυτερες προδιαγραφες οι NAS αλλα στην τελική δεν ξερω κατα ποσο επηρεαζει τον μεσο χρηστη.

 

Η τιμη πάντως ειναι χωματενια... 109 τα 4TB.... την ιδια στιγμη σκετος σκληρος 4TB ξεκινα απο 163€

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω 3 μήνες στα 115 τον είχα πάρει άψογος. Επίσης ακόμα 2 intenso από 3tb τους έχω 3 χρόνια γεμάτοι επίσης δουλεύουν άψογα. Ταχύτητα μεταφοράς με usb 3 πιάνουν 97mb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει και εμένα για εσωτερικός μπορεί να γίνει εύκολα η μετατροπή / άνοιγμα; 

 

Ναι μπορεί. Αλλά αν δεν κάνεις προσεκτικό "χειρουργείο", δεν θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...