Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται εγκατεστημένα σε περισσότερες από 200 εκατομμύρια συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα κανω την αντιθετη ερωτηση, σε οσους εβαλαν 10αρια απο 7, τι σας αρεσε τοσο πολυ ωστε να προτιμησετε τα 10 ή τι σας ελειπε στα 7;

 

εγω παντως παροτι το λαπτοπ μου ειχε απο τη μανα του 8.1 του περασα 7 και πραγματικα εχω ξενοιασει, οταν δοκιμασα τα 10αρια απογοητευτηκα, ισως ειναι και αδυναμο το λαπτοπ μου, ισως εφταιγε που δεν ειχα κανει καθαρη εγκατασταση, παντως ηταν τα ζωα μου αργα. 

 

αυτη τη στιγμη δεν βρισκω καποιο λογικο επιχειρημα που να με πεισει να παω στα win10, προβλημα συμβατοτητας δεν υπαρχει (οπως θα υπαρχει με XP), η επιδοσεις ακομα και στο ψοφιμι μου ειναι εξαιρετικες και γενικοτερα δεν υπαρχει καποιο παραπονο για το λειτουργικο (αντε μονο το bug με τα ηχεια και τα ακουστικα που παιζουν ταυτοχρονα και τα δυο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά.. Βλέπεις τα άτομα να λένε τα ίδια πράγματα και να κάνουν τις ίδιες "ρητορικές" ερωτήσεις όταν πριν από αυτούς υπάρχει απάντηση.. Δεν απορώ μετά που δεν βρίσκουν τίποτα λάθος στα Win10..

 

Ποια απάντηση; Ότι σε παρακολουθεί ακόμη και ο Δαλάι Λάμα; Και θέλετε να σας πάρουμε στα σοβαρά; Γκρινιάζετε να λειτουργίες που ανά πάσα στιγμή μπορείτε να απενεργοποιήσετε και θέλετε να τα δεχτούμε ως σοβαρά επιχειρήματα;

Γράφετε ότι τα Windows 10 θα σβήνουν μόνα τους πειρατικό software, χωρίς να τσεκάρετε αν ισχύει. Ε, δεν ισχύει: https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3h5wwg/windows_10_disabling_pirated_software_not_so_fast/

 

Ακόμα δεν έχω διαβάσει ένα σοβαρό επιχείρημα κατά των Windows 10. Προσωπικά, ήμουν σε 7άρια, τα 8άρια τα απέφυγα, αναβάθμισα σε 10 και δεν έχω δει τίποτα που να με περιορίζει, όλα δουλεύουν ρολόι. Προς τι το hate λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια απάντηση; Ότι σε παρακολουθεί ακόμη και ο Δαλάι Λάμα; Και θέλετε να σας πάρουμε στα σοβαρά; Γκρινιάζετε να λειτουργίες που ανά πάσα στιγμή μπορείτε να απενεργοποιήσετε και θέλετε να τα δεχτούμε ως σοβαρά επιχειρήματα;

Γράφετε ότι τα Windows 10 θα σβήνουν μόνα τους πειρατικό software, χωρίς να τσεκάρετε αν ισχύει. Ε, δεν ισχύει: https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3h5wwg/windows_10_disabling_pirated_software_not_so_fast/

 

Ακόμα δεν έχω διαβάσει ένα σοβαρό επιχείρημα κατά των Windows 10. Προσωπικά, ήμουν σε 7άρια, τα 8άρια τα απέφυγα, αναβάθμισα σε 10 και δεν έχω δει τίποτα που να με περιορίζει, όλα δουλεύουν ρολόι. Προς τι το hate λοιπόν;

Άμα δεν μπορείς να διαβάσεις τους όρους χρήσης, τι κάνει και τι ΔΕΝ μπορείς να κάνεις δεν θα έπρεπε να ασχολούμαι καν. Αλλά για πλάκα..

 

1. Και να τις απενεργοποιήσεις δεν σταματάει να στέλνει δεδομένα (το είπε η MS ψάξε source). Και όχι δεν θα έπρεπε να κάτσω σας μλκς να μπλοκάρω ότι πιστεύω μπορεί να στέλνει δεδομένα δεξιά-αριστερά.

2. Δεν σβήνουν "πειρατικά" αλλά γενικά software.

3. Μάθε να διαβάζεις.

 

Επίσης γιατί έχουν μπλέξει τα μπούτια τους μερικοί. Άλλο το πόσο σταθερό και μπλαμπλα γρήγορο είναι και άλλο το δεν μου κάνει για τους παραπάνω λόγους. Δεν είπε κανείς είναι αργό και σκ@τά γιατί είναι σαν τα Vista αλλά ότι συνεχίζουν και κάνουν ηλίθια "λάθη" σαν το xbone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα κανω την αντιθετη ερωτηση, σε οσους εβαλαν 10αρια απο 7, τι σας αρεσε τοσο πολυ ωστε να προτιμησετε τα 10 ή τι σας ελειπε στα 7;

 

εγω παντως παροτι το λαπτοπ μου ειχε απο τη μανα του 8.1 του περασα 7 και πραγματικα εχω ξενοιασει, οταν δοκιμασα τα 10αρια απογοητευτηκα, ισως ειναι και αδυναμο το λαπτοπ μου, ισως εφταιγε που δεν ειχα κανει καθαρη εγκατασταση, παντως ηταν τα ζωα μου αργα. 

 

αυτη τη στιγμη δεν βρισκω καποιο λογικο επιχειρημα που να με πεισει να παω στα win10, προβλημα συμβατοτητας δεν υπαρχει (οπως θα υπαρχει με XP), η επιδοσεις ακομα και στο ψοφιμι μου ειναι εξαιρετικες και γενικοτερα δεν υπαρχει καποιο παραπονο για το λειτουργικο (αντε μονο το bug με τα ηχεια και τα ακουστικα που παιζουν ταυτοχρονα και τα δυο)

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να δημιουργείται τόσο μεγάλο θέμα από όσους δεν χρησιμοποιείτε ή δεν σας έκαναν/άρεσαν τα 10 και γιατί θα πρέπει να απαντήσουμε σε ερωτήσεις "τι σας άρεσε τόσο πολύ ώστε να προτιμήσετε τα 10 ή τι σας έλειπε στα 7" όσοι αποφασίσαμε να χρησιμοποιούμε τα 10!

 

Τα βάλαμε, τα δοκιμάσαμε, μας ικανοποίησαν, τα κρατήσαμε, ΤΕΛΟΣ!!

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος & σίγουρα δεν κράζουμε τα 7άρια, από τη στιγμή που ήταν και παραμένουν ένα καλό λειτουργικό σύστημα. Απλά ΒΑΛΑΜΕ 10!!

 

Αν η Microsoft έχει καταντήσει μια φορά γραφική με το να δημοσιεύει κάθε τόσο άρθρα σχετικά με τα ποσοστά των Windows 10 (τα οποία προμοτάρει), όλοι όσοι κράζουν (δεν μιλάω για σένα) κάθε φορά που εμφανίζεται ένα τέτοιο topic, έχουν καταντήσει 10 φορές πιο γραφικοί από την MS!

 

Θέλετε να χρησιμοποιείτε Windows 7? Μπράβο! Εμείς θέλουμε να χρησιμοποιούμε Windows 10.

 

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Και να τις απενεργοποιήσεις δεν σταματάει να στέλνει δεδομένα (το είπε η MS ψάξε source). Και όχι δεν θα έπρεπε να κάτσω σας μλκς να μπλοκάρω ότι πιστεύω μπορεί να στέλνει δεδομένα δεξιά-αριστερά.

 

Όπως και το iOS, όπως και το Android, για διάφορες υπηρεσίες, cloud syncing, widgets/tiles κτλ.

 

2. Δεν σβήνουν "πειρατικά" αλλά γενικά software.

 

Μη συμβατό software που θα προκαλούσε προβλήματα σταθερότητας. Πχ με τους Catalyst εμένα δεν το έκανε, γιατί δεν είχα ξεχασμένη την περσινή-προπέρσινη έκδοση.

 

 

3. Μάθε να διαβάζεις.

 

Μάθε τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βάλαμε, τα δοκιμάσαμε, μας ικανοποίησαν, τα κρατήσαμε, ΤΕΛΟΣ!!

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος & σίγουρα δεν κράζουμε τα 7άρια, από τη στιγμή που ήταν και παραμένουν ένα καλό λειτουργικό σύστημα. Απλά ΒΑΛΑΜΕ 10!!

 

 

Θέλετε να χρησιμοποιείτε Windows 7? Μπράβο! Εμείς θέλουμε να χρησιμοποιούμε Windows 10.

 

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!

 

 Συμφωνώ απόλυτα, αφού τα δοκιμάσατε και σας ικανοποιούν καλά κάνατε.

 

Το καλό και το κακό είναι όπως το βλέπει ο καθένας...

 

Για τον ίδιο λόγο και μεις που μείναμε με τα 7 βαριόμαστε να ακούμε "μα γιατί, αφού τα 10 είναι καλύτερα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και το iOS, όπως και το Android, για διάφορες υπηρεσίες, cloud syncing, widgets/tiles κτλ.

Αυτά είναι δικαιολογίες για να νιώθετε καλύτερα με την επιλογή σας. Δεν υπάρχει σύγκριση σε τίποτα από τα παραπάνω.

 

Μη συμβατό software που θα προκαλούσε προβλήματα σταθερότητας. Πχ με τους Catalyst εμένα δεν το έκανε, γιατί δεν είχα ξεχασμένη την περσινή-προπέρσινη έκδοση.

Παραμένει να είναι δικό μου/σου/του το PC και στην χειρότερη θα έπρεπε να σε ρωτάει

 

Μάθε τρόπους.

Όπως μου μιλάνε απαντάω. Δεν υπάρχει πλέον λόγος να κρατάει κάποιος επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συμφωνώ απόλυτα, αφού τα δοκιμάσατε και σας ικανοποιούν καλά κάνατε.

 

Το καλό και το κακό είναι όπως το βλέπει ο καθένας...

 

Για τον ίδιο λόγο και μεις που μείναμε με τα 7 βαριόμαστε να ακούμε "μα γιατί, αφού τα 10 είναι καλύτερα"...

Δεν βλέπω κάποιους εδώ μέσα να κράζουν τα 7άρια, κι αν ναι, είναι οι πολύ λιγότεροι από αυτούς που κράζουν τα 10άρια όχι επειδή δεν τους κάνουν, αλλά για τους ίδιους λόγους που κάποτε κάποιοι κολλημένοι στα xp κράζανε τα 7άρια όταν βγήκαν στην αγορά.

 

Οι ίδιες ερωτήσεις, οι ίδιες τοποθετήσεις και τότε!

 

Για μένα όποιος μέχρι χτες χρησιμοποιούσε Windows 7 και σήμερα ξαφνικά με τα Windows 10 θεωρεί ότι είναι "προχώ & με άποψη" στην τεχνολογία, επειδή θεωρεί πως έχει κάτι νεότερο, είναι τουλάχιστον βλάκας (για να μην τον χαρακτηρίσω διαφορετικά και φάω καμπάνα απ'τους admins)!

 

Τα Windows 7 ήταν και παραμένουν ένα αξιόλογο λειτουργικό σύστημα. Αυτό δεν αλλάζει, ούτε αντιστρέφεται ύστερα από τόση επιτυχία! Τα Windows 10 είναι κάτι νεότερο που είναι πολύ νωρίς ακόμα για να γνωρίζουμε αν θα πετύχουν ή όχι (ίσως σε 12 μήνες από τώρα να το ξέρουμε, αλλά σίγουρα όχι τώρα).

 

Κι αν αποτύχουν? Πιστεύω ότι θα επιζήσουμε όλοι μας!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ποσο μαρεσουν τα σχολια τυπου: μπλα μπλα windows 10 κατασκοπευουν παναγια μου βοηθαμε μπλα μπλα οταν χρησιμοποιουν browser adons internet και τα λιπα εγω σας προτεινω  παντως να πεταξετε τα pc σας και να παρετε ενα ποδηλατακι ενταξει τι να κανουμε δεν τοχουν ολοι το "αθλημα"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εγκαταστάσεις τις μετράνε.... το format το μετράνε;;;

Αν όχι -3 στα 200.000.000 από εμένα!!!

Οχι ΔΕΝ μετρανε.Γι'αυτο προσέχετε  τι εγκαθιστάτε στα PC σας,γιατι συμμετέχετε  στην προοθηση ενος προιοντου,που ισως να μην σας αρεσει!

Με τα αρνητικα σχολια δε σωζεται η κατασταση σε τετοιες περιπτωσεις,γιατι οι αριθμοι ειναι αυτοι που μετρανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ποσο μαρεσουν τα σχολια τυπου: μπλα μπλα windows 10 κατασκοπευουν παναγια μου βοηθαμε μπλα μπλα οταν χρησιμοποιουν browser adons internet και τα λιπα εγω σας προτεινω  παντως να πεταξετε τα pc σας και να παρετε ενα ποδηλατακι ενταξει τι να κανουμε δεν τοχουν ολοι το "αθλημα"

Εγώ άλλον δε μπορώ να καταλάβω.... Πλέον σχεδόν σε ότι και να πάρεις, πρέπει να συμφωνήσεις σε κάποιους όρους χρήσης. Από τι στιγμή που σε κάποιους δε τους αρέσει για x,y λόγους, ας μη σημφωνήσει με τους τους όρους και ας μη χρησιμοποιεί το προιόν τη τάδε εταιρίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ ποσο μαρεσουν τα σχολια τυπου: μπλα μπλα windows 10 κατασκοπευουν παναγια μου βοηθαμε μπλα μπλα οταν χρησιμοποιουν browser adons internet και τα λιπα εγω σας προτεινω  παντως να πεταξετε τα pc σας και να παρετε ενα ποδηλατακι ενταξει τι να κανουμε δεν τοχουν ολοι το "αθλημα"

Και επειδή χρησιμοποιούμε internet πρέπει να τα καταπίνουμε όλα αμάσητα;;;

Μάλλον εσύ δεν το έχεις το άθλημα και όχι όσοι το ψάχνουν λίγο παραπάνω...

Εγώ άλλον δε μπορώ να καταλάβω.... Πλέον σχεδόν σε ότι και να πάρεις, πρέπει να συμφωνήσεις σε κάποιους όρους χρήσης. Από τι στιγμή που σε κάποιους δε τους αρέσει για x,y λόγους, ας μη σημφωνήσει με τους τους όρους και ας μη χρησιμοποιεί το προιόν τη τάδε εταιρίας.

Μα αυτό κάνουμε.... δε συμφωνούμε με τους όρους χρήσης των 10 και δεν τα βάλαμε..... τι σημασία έχει αν πάνε πιο γρήγορα ή όχι ή αν είναι ομορφότερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άλλον δε μπορώ να καταλάβω.... Πλέον σχεδόν σε ότι και να πάρεις, πρέπει να συμφωνήσεις σε κάποιους όρους χρήσης. Από τι στιγμή που σε κάποιους δε τους αρέσει για x,y λόγους, ας μη σημφωνήσει με τους τους όρους και ας μη χρησιμοποιεί το προιόν τη τάδε εταιρίας.

Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα, αλλά δυστυχώς για πολλούς (δεν βάζω τον εαυτό μου μέσα σε αυτούς γιατί έχει απεξαρτηθεί εδώ και τουλάχιστον μια δεκαετία από τα προϊόντα της Μικρομαλακιάς) δεν είναι... Θα ήταν ΑΝ υπήρχε υγιής ανταγωνισμός και αν η Μικρομαλακιά δεν εφάρμοζε μονοπωλιακές τακτικές, συμφωνίες για αποκλειστική χρήση του λογισμικού της (ακόμα και στο χρεοκωπημένο ελληνικό Δημόσιο) και γενικότερα δεν είχε όλη αυτή την ΤΕΡΑΣΤΙΑ και ΑΝΑΙΤΙΑ τις περισσότερες φορές προβολή από παντού, εις βάρος πιο αδύναμων εταιρειών/οργανισμών κλπ. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι αυτοί είναι και οι βασικότεροι λόγοι για τους οποίους πολύς κόσμος δεν έχει ΚΑΝ ακουστά εναλλακτικές λύσεις και ως εκ τούτου παραμένουν χαμηλά τα ποσοστά των εναλλακτικών λειτουργικών συστημάτων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...