Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Tablet της κινέζικης αγοράς


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το είδα το protectors.

Στο teclast δεν παίζει και για ενα δυο ακόμα λόγους.

Στο συγκεκριμένο tablet έχει παίξει επικοινωνία για τον φορτιστή και αναφέρθηκε οτι ανοίγει.

Αν παει το tablet πίσω και βγει οτι εχει σπάσει η οθόνη θα βγει ακριβότερα η όλη φάση απο το να ανοιχθεί εδω και αν έχει σπάσει η οθόνη να αντικατασταθεί εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το είδα το protectors.

Στο teclast δεν παίζει και για ενα δυο ακόμα λόγους.

Στο συγκεκριμένο tablet έχει παίξει επικοινωνία για τον φορτιστή και αναφέρθηκε οτι ανοίγει.

Αν παει το tablet πίσω και βγει οτι εχει σπάσει η οθόνη θα βγει ακριβότερα η όλη φάση απο το να ανοιχθεί εδω και αν έχει σπάσει η οθόνη να αντικατασταθεί εδώ.

 

Δεν είπα εγώ να ισχυριστείτε ότι δεν δούλεψε ποτέ, αλλά ότι δεν δουλεύει τώρα...άσε το σερβις της Teclast να βγάλει την άκρη...είναι και οι πιο αρμόδιοι να το επισκευάσουν.

 

Πώς καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι θα σου κοστίσει ακριβότερα η επιδιόρθωση εκεί, παρά εδώ;

- γνωρίζεις ακριβώς την έκταση της ζημιάς;

- γνωρίζεις το κόστος της αντικατάστασης και τη διαθεσιμότητα των υλικών; (η προμήθειά τους εντός της Κινεζικής αγοράς θα είναι ακριβότερη λες από την αγορά και αποστολή στην Ελλάδα; )

- γνωρίζεις το κόστος της τεχνικής εργασίας και την ύπαρξη επάρκειας στη τεχνογνωσία;

 

Μια αποτυχημένη παρέμβαση και κόστος θα έχει και αποτέλεσμα δεν θα έχει...μια ταμπλετα που θα έχει περάσει από το επίσημο σέρβις, αντιθέτως φέρει και μια "εγγύηση" καλής λειτουργίας.

 

Όπως και νά'χει του φίλου σου είναι, ας κάνει ό,τι θέλει...αλλά την πρόχειρη αντιμετώπιση του θέματος τη βλέπω ως εξαρχής παραίτηση από την υπόθεση διάσωσης της ταμπλέτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ για τα camps αλλα το κανω για να το δουν ολοι γιατι ισως σας ενδιαφερει

 

Αν καποιος ειναι απο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ εχει σημερα μια προσφορα το palleta deals για

 

θηκες tablet με πληκτρολογιο με 1 ευρω

 

Δεν θελω να κανω διαφημηση (1 ευρω ειναι :P ) απλα αν παει καποιος ας μου παρει και εμενα και

του στελνω τα χρηματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα εγώ να ισχυριστείτε ότι δεν δούλεψε ποτέ, αλλά ότι δεν δουλεύει τώρα...άσε το σερβις της Teclast να βγάλει την άκρη...είναι και οι πιο αρμόδιοι να το επισκευάσουν.

 

Πώς καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι θα σου κοστίσει ακριβότερα η επιδιόρθωση εκεί, παρά εδώ;

- γνωρίζεις ακριβώς την έκταση της ζημιάς;

- γνωρίζεις το κόστος της αντικατάστασης και τη διαθεσιμότητα των υλικών; (η προμήθειά τους εντός της Κινεζικής αγοράς θα είναι ακριβότερη λες από την αγορά και αποστολή στην Ελλάδα; )

- γνωρίζεις το κόστος της τεχνικής εργασίας και την ύπαρξη επάρκειας στη τεχνογνωσία;

 

Μια αποτυχημένη παρέμβαση και κόστος θα έχει και αποτέλεσμα δεν θα έχει...μια ταμπλετα που θα έχει περάσει από το επίσημο σέρβις, αντιθέτως φέρει και μια "εγγύηση" καλής λειτουργίας.

 

Όπως και νά'χει του φίλου σου είναι, ας κάνει ό,τι θέλει...αλλά την πρόχειρη αντιμετώπιση του θέματος τη βλέπω ως εξαρχής παραίτηση από την υπόθεση διάσωσης της ταμπλέτας.

απο την στιγμή που σε επικοινωνία αναφέρθηκε οτι αναψε κανονικά οταν γίνει η επιστροφή θα δούνε οτι εχει σπάσει το πιθανότερο η οθόνη και θα δώσουν στο paypal το email που αναφέρετε αυτό ΑΝ επιμείνουμε.

Κατά συνέπεια το πιθανότερο είναι οτι θα πληρώσει τελικά τα μεταφορικά ΚΑΙ την ζημιά.

Οσο και φτηνά να ειναι το τελικό κόστος θα είναι πάνω από 50€ αρα και πάνω απο ότι θα στοιχίσει να το ανοίξουμε εδώ οπως έχει γίνει με πολλά άλλα κινητα laptop και tablet.

Τζόγος είναι αν το καλοσκεφτείς.. αν είναι η οθόνη η οχι..

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμή που σε επικοινωνία αναφέρθηκε οτι αναψε κανονικά οταν γίνει η επιστροφή θα δούνε οτι εχει σπάσει το πιθανότερο η οθόνη και θα δώσουν στο paypal το email που αναφέρετε αυτό ΑΝ επιμείνουμε.

Κατά συνέπεια το πιθανότερο είναι οτι θα πληρώσει τελικά τα μεταφορικά ΚΑΙ την ζημιά.

Οσο και φτηνά να ειναι το τελικό κόστος θα είναι πάνω από 50€ αρα και πάνω απο ότι θα στοιχίσει να το ανοίξουμε εδώ οπως έχει γίνει με πολλά άλλα κινητα laptop και tablet.

Τζόγος είναι αν το καλοσκεφτείς.. αν είναι η οθόνη η οχι..

 

To κόστος δεν είναι "να το ανοίξετε εδώ" αλλά

- να διαπιστώσετε την έκταση της ζημιάς

- να βρείτε λειτουργικά συμβατά ανταλλακτικά

- να κάνετε την επιδιόρθωση.

 

Αν θεωρείς ότι θα σας έρθει μέχρι 50€ στην Ελλάδα, δοκιμάστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό εδώ που είναι 10.1 έχει μακρόστενη αναλογία οθόνης?

Teclast X10 3G – Budget 10.1″ 3G Tablet With Dual Band Wifi

http://techtablets.com/2016/02/teclast-x10-budget-10-1-3g-android-tabelt-with-dual-band-wifi/

Αλλά τι ρωτάω φαίνεται.

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα windows tablet στα πολύ πολύ 150-160 ευρώ . Δεν ξέρω ποια εταιρία είναι η καλύτερη ( Chuwi , Onda , Techlast ) για αυτό και ζητάω καθοδήγηση. Η χρήση θα είναι gaming (αρκετά εώς πολύ) , browsing and office. Υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα γιατί διαβάζοντας όλο το thread με ανησύχησε κάπως η αγορά Κινέζικου tablet (και ιδίως χωρίς εγγύηση).

 

Υ.Γ.  Τι συμβαίνει σε όσους δεν έχουν PayPal , πιστωτικές-χρεωστικές κάρτες για να προχωρήσουν στην αγορά κάποιου κινέζικου tablet ???

Επεξ/σία από stefant24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους σας παιδιά θέλω να αγοράσω ένα windows tablet στα πολύ πολύ 150-160 ευρώ . Δεν ξέρω ποια εταιρία είναι η καλύτερη ( Chuwi , Onda , Techlast ) για αυτό και ζητάω καθοδήγηση. Η χρήση θα είναι gaming (αρκετά εώς πολύ) , browsing and office. Υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα γιατί διαβάζοντας όλο το thread με ανησύχησε κάπως η αγορά Κινέζικου tablet (και ιδίως χωρίς εγγύηση).

 

Υ.Γ.  Τι συμβαίνει σε όσους δεν έχουν PayPal , πιστωτικές-χρεωστικές κάρτες για να προχωρήσουν στην αγορά κάποιου κινέζικου tablet ???

Guys , τι γίνεται <<κανένα χέρι βοηθείας>>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις ούτε καρτα ουτε paypal?

Αν όχι φτιάξε ενα και βρες εναν οδηγό πως θα βάλεις χρήματα.

Σε γενικές γραμμές υπάρχουν 2 οδηγοί.

Ένας με "μεταφορά" χρημάτων από άλλο δεύτερο paypal "δικό σου" και ενας με κατάθεση σε μια τραπεζα.

Νομίζω ο δεύτερος συμφέρει περισσότερο αν γίνετε βέβαια.

Ψαξε και θα βρεις, βρωμάει ο τόπος απο τέτοια.

Λεπτομέρειες δεν ξέρω γιατί έχω μια κάρτα που περνάει στο 99%, alpha amex premium.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις ούτε καρτα ουτε paypal?

Αν όχι φτιάξε ενα και βρες εναν οδηγό πως θα βάλεις χρήματα.

Σε γενικές γραμμές υπάρχουν 2 οδηγοί.

Ένας με "μεταφορά" χρημάτων από άλλο δεύτερο paypal "δικό σου" και ενας με κατάθεση σε μια τραπεζα.

Νομίζω ο δεύτερος συμφέρει περισσότερο αν γίνετε βέβαια.

Ψαξε και θα βρεις, βρωμάει ο τόπος απο τέτοια.

Λεπτομέρειες δεν ξέρω γιατί έχω μια κάρτα που περνάει στο 99%, alpha amex premium.

Οκ αυτό θα το βρω αργότερα αλλά σχετικά με το θέμα ποια εταιρία να διαλέξω και ποιο μοντέλο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι τα teclast θεωρούνται καλύτερα και μετά τα cube.

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά ενός κινέζικο ταμπλετ ισχύει ότι τα teclast είναι τα καλύτερα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ναι. Αν θες ρίξε μια ματιά και εδώ που γίνεται περισσότερη συζήτηση. Αλλά, κατα τη γνώμη μου, καλύτερα να κάνεις μια λίστα με τα μοντέλα που συγκεντρώνουν τα χαρακτηριστικά που ψάχνεις και μετά να τσεκάρεις τα reviews τους. Άλλωστε μια εταιρία μπορεί να βγάζει χάλια windows tablet και κορυφαία android και τούμπαλιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...