Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και εγώ είμαι στον 3ο μήνα συνδρομής, μόνο που γλίτωσα τις μισές ταινίες απο το να τις κατεβάζω και να τις streamarw στο xbox έκανα απόσβεση :D

 

Έχει και πολύ ωραία ντοκιμαντέρ επίσης, αν υπήρχε και μεταγλώττιση για τα παιδικά θα ήμουν ευτυχισμένος :)

 

Εσυ το χοντραινεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει θέλει αρκετά ακόμα για να πείσει κάποιον που δεν το έχει το αγγλικό να κάνει συνδρομή.

Προσωπικά θέμα με υπότιτλους δεν έχω, αλλά δεν έχει και κάτι να με τραβήξει να κάνω συνδρομή.

 

Κι εγώ που το έχω το αγγλικό, δε πείθομαι να κάνω συνδρομή. Μόνος μου θα έβλεπα. Δε μπορώ να φανταστώ να πω σε φίλο / γκομενάκι / whatever να 'ρθει για ταινία "αλλά ξέρεις, είναι στα αγγλικά, δεν έχει υπότιτλους" και κάθε 3 λεπτά να ακούω "τι είπε, δε κατάλαβα". Και να πληρώνω γι' αυτό. 

 

Βέβαια εάν είχε υπότιτλους ένας σοβαρός αριθμός ταινιών / σειρών θα είχα συνδρομή από πρόπερσυ. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω. Έχω Forthnet vdsl την συνδρομή Netflix για 4K και μια 4Κ τηλεόραση. Ποτέ όμως δεν είδα καθαρό 4Κ. Πάντα πάει μέχρι 1080 και πέφτει. Την τηλεόραση την συνδέω με Ethernet. Γίνεται κάπως να κάνουμε να παίζει μόνο 4Κ και ας περιμένω για buffering στην αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω. Έχω Forthnet vdsl την συνδρομή Netflix για 4K και μια 4Κ τηλεόραση. Ποτέ όμως δεν είδα καθαρό 4Κ. Πάντα πάει μέχρι 1080 και πέφτει. Την τηλεόραση την συνδέω με Ethernet. Γίνεται κάπως να κάνουμε να παίζει μόνο 4Κ και ας περιμένω για buffering στην αρχή;

μπες στις ρυθμίσεις του λογαριασμου σου (playback settings το λεει αν θυμαμαι καλα) και βαλε να παιζει παντα με την μεγιστη ποιοτητα. Αν δεν παιζει πιθανοτατα δεν το σηκωνει η γραμμη σου η ειναι φορτωμενοι οι σερβερ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στο fast.com που ειναι οι σερβερ του νετφλιξ να δεις τι ταχυτητα πιανεις. Πρεπει να χεις εκει 15mbps και πανω για να δειξει 4κ. Δυστυχως εμενα η τηλεοραση μετα το τελευταιο update εβγαλαν την επιλογη να βλεπεις σε τι ταχυτητα παιζει το netflix :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφει ολα τα μοντελα που υποστηριζει 4κ playback στο site τους καπου. Αν εχει κουμπι στο τηλεχειριστηριο που ανοιγει το νετφλιξ ειναι σιγουρα. Πχ οι σονυ και οι panasonic εχουν σιγουρα τετοιο κουμπι, σε samsung δε θυμαμαι να χω δει. Ποιο μοντελο εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...