Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια χαρα advanced user ειμαι, αλλα δεν βλεπουμε ολοι game of thrones και arrow ή εκδοσεις τυπου yifi και HDTV killers κλπ.

 

Ειναι απειρες οι σειρες και οι ταινιες που δεν βρισκω ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟΥΣ υποτιτλους.

Παραδειγμα πρωτης σκεψης:
slumdog millionaire

vanilla sky

πρωτες σεζον downton abbey

 

Aλλα τα παραδειγματα ειναι απειρα, μονο σε φρεσκιες εμπορικες σειρες 6μηνου βρισκεις αμεσα.

Μονη λυση που εχει βελτιωσει την κατασταση ειναι να ψαχνω αγγλικους υποτιτλους.

 

Επισης πριν κρινετε ευκολα σκεφτειτε οτι ο χρονος ειναι σχετικος. Οταν εισαι 20 χρονων φοιτητης τα 20λεπτα που τρως να βρεις κ να τσεκαρεις υποτιτλους σου φαινονται 2 λεπτα, στα 30+ οταν εργαζεσαι (σε κανονικη δουλεια..) τα 20 λεπτα ειναι σχεδον ο μισος ελευθερος σου χρονος το βραδυ.
 

Το θεμα εχει αναλυθει αρκετα ουτε αυτος που ΔΕΝ πληρωνει netflix το κανει επειδη του λειπουν 10Ε, ουτε αυτος που τα δινει ειναι χαζος... Ο καθενας τις επιλογες του, οπως σε ολα τα πραγματα.

 

Ξανακανω το ερωτημα που με καιει:
εχει καποιος πληρωτη υπηρεσια VPN , που το app της στο iOS να ξεγελαει τους περιορισμους του νετφλιξ?
Το private internet access που εχω ξεγελαει με το win app , αλλα το ios app δεν τα καταφερνει (χρησιμοποιει αλλες ip).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 571
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μια χαρα advanced user ειμαι, αλλα δεν βλεπουμε ολοι game of thrones και arrow ή εκδοσεις τυπου yifi και HDTV killers κλπ.

 

Ειναι απειρες οι σειρες και οι ταινιες που δεν βρισκω ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟΥΣ υποτιτλους.

Παραδειγμα πρωτης σκεψης:

slumdog millionaire

vanilla sky

πρωτες σεζον downton abbey

 

Aλλα τα παραδειγματα ειναι απειρα, μονο σε φρεσκιες εμπορικες σειρες 6μηνου βρισκεις αμεσα.

Μονη λυση που εχει βελτιωσει την κατασταση ειναι να ψαχνω αγγλικους υποτιτλους.

 

Επισης πριν κρινετε ευκολα σκεφτειτε οτι ο χρονος ειναι σχετικος. Οταν εισαι 20 χρονων φοιτητης τα 20λεπτα που τρως να βρεις κ να τσεκαρεις υποτιτλους σου φαινονται 2 λεπτα, στα 30+ οταν εργαζεσαι (σε κανονικη δουλεια..) τα 20 λεπτα ειναι σχεδον ο μισος ελευθερος σου χρονος το βραδυ.

 

Το θεμα εχει αναλυθει αρκετα ουτε αυτος που ΔΕΝ πληρωνει netflix το κανει επειδη του λειπουν 10Ε, ουτε αυτος που τα δινει ειναι χαζος... Ο καθενας τις επιλογες του, οπως σε ολα τα πραγματα.

 

Μου πήρε 30" (σέρνεται ο ΟΤΕ σήμερα..) να βρω τα παραπάνω στα Ελληνικά, έψαξα μόνο σε 2 sites και υπάρχουν σε ότι version θες (πιστεύω).

 

Με τα υπόλοιπα δεν διαφωνώ ο καθένας κάνει τις επιλογές του αλλά να μην λένε και ότι να'ναι :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξανακανω το ερωτημα που με καιει:

εχει καποιος πληρωτη υπηρεσια VPN , που το app της στο iOS να ξεγελαει τους περιορισμους του νετφλιξ?
Το private internet access που εχω ξεγελαει με το win app , αλλα το ios app δεν τα καταφερνει (χρησιμοποιει αλλες ip).

Εγώ χρησιμοποιώ το Viper DNS 1.99$/μήνα με 7 μέρες trial και δουλεύει κανονικά και σε PC και στο Android μου.. Δεν ξέρω για iOS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να το κάνεις οταν μπορεις να τα βλέπεις δωρεαν ρε φιλε 


στο netflix πληρώνεις αντι να μπείς online και να δείς οποια σειρά γουστάρεις απλα με καθυστέρηση 2-3 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Netflix μια εξέλιξη 

Gotham Επεισόδιο 4 Ελληνικός Ήχος, Μεταγλωττισμένο.

 

 

ελπιζω να εγκαταλειφθει η καθε προσπαθεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακανω το ερωτημα που με καιει:

εχει καποιος πληρωτη υπηρεσια VPN , που το app της στο iOS να ξεγελαει τους περιορισμους του νετφλιξ?

Το private internet access που εχω ξεγελαει με το win app , αλλα το ios app δεν τα καταφερνει (χρησιμοποιει αλλες ip).

 

Έβαλα συνδρομή στο Smartflix και για την ώρα δουλεύει κανονικά. Είναι 4€ το μήνα και έχει περιεχόμενο netflix από όλο το κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Από 1 Ιουλίου προστέθηκε νέο υλικό στο Ελληνικό Netflix με κύριες προσθήκες για μένα, όλες τις τηλεοπτικές σειρές Σταρ Τρεκ σε HD, House, Californication, Reign, Shaka Zulu, Good Wife και φυσικά τη 2η σεζόν του Marco Polo σε 4Κ HDR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 1 Ιουλίου προστέθηκε νέο υλικό στο Ελληνικό Netflix με κύριες προσθήκες για μένα, όλες τις τηλεοπτικές σειρές Σταρ Τρεκ σε HD, House, Californication, Reign, Shaka Zulu, Good Wife και φυσικά τη 2η σεζόν του Marco Polo σε 4Κ HDR.

 

Ότι να ναι ακόμα...για μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 1 Ιουλίου προστέθηκε νέο υλικό στο Ελληνικό Netflix με κύριες προσθήκες για μένα, όλες τις τηλεοπτικές σειρές Σταρ Τρεκ σε HD, House, Californication, Reign, Shaka Zulu, Good Wife και φυσικά τη 2η σεζόν του Marco Polo σε 4Κ HDR.

 

Με ελληνικους υποτιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όλες τις τηλεοπτικές σειρές Σταρ Τρεκ σε HD...

Όλες; Αποκλείεται, τα Deep Space 9,  Voyager καθώς και το Animated Series ποτέ δεν βγήκαν σε Blu-Ray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...