Προς το περιεχόμενο

Νέες BRAVIA 4K TVs που υποστηρίζουν HDR και είναι Android-powered από την Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια απορία ως προς τις sony. Σαν smart που είναι, δεν αναφέρεται  στα μοντέλα της αν οι επεξεργαστες της, ειναι 4πύρηνοι 2πύρηνοι κτλ. Εννοώ πως πχ στις samsung και lg λεει πχ. 2core η 4core.Αυτός ο x1 4k επεξεργαστής είναι μόνο για καλύτερη εικόινα; Ρωτάω γιατί έχει και ένα android να τρέξει σαν πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοραζω απο την κινα.Οποτε δεν το λεω σαν hater, αλλα να σκεφτεστε και αλλα πραγματα εκτος απο την τιμη. Οπως: ποιοτητα, φοροι, πατεντες που δεν πληρωνονται, μεταφορικα, ονομα κτλ.

 

Βλεπεται μια τιμη και απλα λετε χωρις να βγαζει νοημα. Δεν ειναι τυχαιο που δεν παιρνεις απευθειας το xiaomi απο την ιδια.

απο κινα πηρα ενα μιζου μ2 νοτε τις προαλλες και μου αρεσε πολυ οσο για τη ποιοτητα δεν προσφερει κατι λιγοτερο απο τα επωνυμα, εμενα αυτη ειναι η αισθηση μου και αγοραζω και απο εταιριες πχ εχω ιντελ επεξεργαστη νβιντια καρτα κλπ αλλα το σωστο να λεγεται βαρανε στο κεφαλι 

να σε πω για ποιοτητα απο το μονιτορ σαμσουνκ που πηρα 700 ευρω με 4κ 1 δις χρωματα αλλα ρε φιλε τα πλαστικα της βασης εχουν τσογο και τριζουν ποσο σπαστικο ειναι αυτο οταν αγοραζεις ενα υποτιθεται premium προιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τηλεοράσεις SONY και Panasonic κορυφή και ακολουθούν Philips , Samsung, LG. Γνώμες είμαι αυτές αλλά πρέπει να τα σκεφτόμαστε όλα πριν επιλέγουμε (ποιότητα κατασκευής, τεχνολογία που χρησιμοποιείτε, Service, εξυπηρέτηση, τιμή κτλ). Εγώ στην αρχή έβλεπα μόνο χαρακτηριστικά και αριθμούς που δίνει η εταιρεία--> Μεγάλο λάθος!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κατεβαζεις τορεντς με τηλεοραση sony ...

η αποθεωση του παραδόξου ; 

 

η μηπως θα κατεβαζεις πειρατικο περιεχομενο και μετα θα σου διαβαζει τα digital σου δικαιωματα με την δικη σου φωνη που προηγουμενως την εχει καταγραψει και ταυτοποιησει ;

 

"you have the digital right to remain silent . Anything you or I as you say can and will be used against you in the court of my law. You have the digital right to a virtual attorney, however, if you cannot afford a virtual attorney one will be provided for you by my state. Do you understand the digital rights that you have just read to you?" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεοραση δεν ειναι μονο μια οθονη και αιντε. Η επεξεργασια του σηματος ειναι εξισου σημαντικη και εδω ειναι που η sony διαπρεπει με τον X1. Η φυσικοτητα πχ των χρωματων σε τηλεορασεις sony ειναι απιστευτη. Παντα μιλαμε για led φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία ως προς τις sony. Σαν smart που είναι, δεν αναφέρεται  στα μοντέλα της αν οι επεξεργαστες της, ειναι 4πύρηνοι 2πύρηνοι κτλ. Εννοώ πως πχ στις samsung και lg λεει πχ. 2core η 4core.Αυτός ο x1 4k επεξεργαστής είναι μόνο για καλύτερη εικόινα; Ρωτάω γιατί έχει και ένα android να τρέξει σαν πλατφόρμα.

 

Τουλάχιστον απο την w809c που έχω,μπορώ να πώ οτι η επιλογή και υλοποίηση του android ως OS, ήταν ατυχής.

Και δέν αναφέρομαι στο lag (που υπάρχει)...

Φοβερή εικόνα, άλλα το λειτουργικό είναι για τα σκουπίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιως βλεπω ελαχιστα εως καθολου τηλεοραση.Αλλα προτιστος και μονο με ενδιαφερει η εικονα.Να συνδεσω το bluray και να δω μια ταινια ασυμπιεστη αναφορας και να το ευχαριστηθω.Να συνδεσω το laptop και να δω  ενα ελαχιστα συμπιεσμενο mkv,15-20gb.Να συνδεσω την full hd camera.Tα μπιχλιμπιδια και τα ψιψινια, δεν με αφορουν.Με αφηνουν παγερα αδιαφορο.Εχω  τα laptop,tablet, σταθερα κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ στην αρχή έβλεπα μόνο χαρακτηριστικά και αριθμούς που δίνει η εταιρεία--> Μεγάλο λάθος!!!

Το επαυξάνω αυτό το τελευταίο. Πχ στους γονείς μου αντι για μια Sony πήγα και τους πήρα μια Sharp Aquos που κάνει διακοπές στο HDMI σήμα και έχει και ένα de-interlace φίλτρο που υποτίθεται ότι κάνει την εικόνα cinematic και super-wow αλλά στην πραγγματικότητα πετάει interlace artifacts που και που στα κινούμενα αντικείμενα (combing). Ειδικά στο hdmi, εκείνες τις εποχές αμα έβαζες στο google "sharp hdmi" κατευθείαν σου έβγαζε suggestion "sharp hdmi problem".

 

Και να πρσθέσω: Ποτέ μην εγκαταλείπεις το brand royalty απο μια μάρκα που δεν σου έχει δώσει λόγο να το εγκαταλειψεις επειδή κάποιο περιοδικό (ελληνικό ή ξένο) έγραψε επαίνους για ένα προϊόν στο ποίο πετάξανε δυο γρήγορες μετρήσεις φωτεινότητας και contrast με τίποτα εργαλεία ή σε άλλα προϊόντα τρέξανε ένα γρήγορο benchmark. Άλλο οι μετρήσεις και άλλο η χρήση. Στη χρήση φαίνονται προβλήματα οπως αυτά που ανέφερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κατοχος της 55w809c το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν σταθηκα μπροστα απο 10 διαφορετικες οθονες στο μαχαζι αυτη ξεχωρισε απ ολες.Αν εξαιρεσεις το για τον π***** android tv που χει πανω που ειναι απλα ελεεινο και το οτι εχω απο τωρα τρομακτικο light bleeding  κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικη ποιοτητα,για να καταλαβετε σκεφτομαι να την παω πισω για αλλαγη.Πως γινεται ενος μηνα τηλεοραση να εχει τοσο light bleed  εγω δεν μπορω να το καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά προς το παρόν απλά είναι ένα προιόν για λίγους, αλλά το θέμα είναι πάντα οι εταιρείες θέλουν να δείξουν ότι πρωτοπορούν και καινοτομούν άσχετα αν βγήκε κάτι στην γραμμή παραγωγής μετά από μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες δε βαρεθηκατε πια αυτην την καρμιρια με τις τιμες?ανεκαθεν το σπορ των gadgets ηταν ακριβο χομπι,η sony μια ζωη ιδια ειναι πανακριβη για τον χ,ψ λογο τωρα τι καθεστε και λετε τα ιδια και τα ιδια?ακριβως πριν ειμουν στο αρθρο με τα oculus,εκει να δεις κλαμα,που απο 350 τελικα ειναι 699 ευρω δλδ τι να κανουμε τωρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...