Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πρωτο αμαξι στα 5000 ευρω


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις βγηκε το διπλωμα και ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο στα 5-6 χιλιαρικα για οδηγηση σε πολη και συγκεκριμενα Θεσσαλονικη. Εχω ξεχωρισει το seat ibiza και το kia ceed μονο και μονο λογω εμφανισης και μετα ford fiesta,vw polo. Απλως επειδη δεν ξερω απο καταναλωση,σερβις,ασφαλεια κλπ πως πανε θα ηθελα τη γνωμη σας για το ποιο αμαξι να επιλεξω, ειτε απο τα παραπανω ειτε καποιο αλλο (κουπε). Επισης θα ηθελα να ειναι 6-7ετιας και οχι παραπανω για ευνοητους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια ειναι πως τα audi τα ειχα διαγραψει απο τη λιστα μου ως ακριβα αυτοκινητα γιατι δεν πιστευα οτι εστω και 9ετιας θα υπηρχε στα 5500. Απο καταναλωση ομως πως πανε? Γιατι η αρχικη τιμη ειναι πολυ καλη, απλως κυριως το μετα με ενδιαφερει δηλαδη μην πληρωνω καθε τρεις και λιγο για σερβις ή μου αδειαζει το ντεποζιτο υπερβολικα γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να τσεκαρεις κανα golf tsi αν ειναι να πας σε group V.

 

 

με 5-6 θα βρεις...λογικα απο το κειμενο που γραφεις καταλαβαινω οτι εισαι νεαρος οποτε ενα τουρμπακι ταιριαζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να τσεκαρεις κανα golf tsi αν ειναι να πας σε group V.

 

 

με 5-6 θα βρεις...λογικα απο το κειμενο που γραφεις καταλαβαινω οτι εισαι νεαρος οποτε ενα τουρμπακι ταιριαζει.

 

Τουρμπακι σε νεο απειρο οδηγο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να παμε στα ακρα ??? Ενα μικρομεσαιο 1400-1600 κυβικα 100 ιππων νομιζω ειναι πιο ασφαλες.

 

Ολα βεβαια ειναι και θεμα οδηγου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Golf το σκεφτομαι σοβαρα απλως επειδη εχω διαβασει πως εχουν ψιλοακριβα σερβις, το σκεφτομαι. Απο αποψη καταναλωσης πως ειναι σε συγκριση με ibiza και kia ceed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχει ακριβοτερη συντηρηση απο seat και kia , τωρα στο θεμα της καταναλωσης πρεπει να το δεις πιο συγκεκριμενα, με συγκεκριμενους κινητηρες.

 

@Γιαννης και 100 αλογα βγαινουν με tsi κινητηρες , εγω τουλαχιστον δε το θεωρω του ματς. Δεν μιλαμε για κανα πισωκινητο , ή κανα 180ρι αλογα... αλλωστε το golf ειναι ενα απο τα πιο ευκολοδηγητα αμαξια, ασφαλες, με πολυ καλη συμπεριφορα στο δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να παμε στα ακρα ??? Ενα μικρομεσαιο 1400-1600 κυβικα 100 ιππων νομιζω ειναι πιο ασφαλες.

 

Ολα βεβαια ειναι και θεμα οδηγου...

 

Ακρα το 1.4 150 αλογα?

 

Και ξαναλεω , "παιρνω κουβα γιατι ειμαι απειρος οδηγος" δεν λεει κατι. Ισα ισα , τετοια καλα αυτοκινητα εχουν καλητερα φρενα , αναρτησεις , συμπεριφορα σε σχεση με ενα ibiza πχ

 

Μια χαρα επιλογη ειναι το golfaki και της ηλικιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρα το 1.4 150 αλογα?

 

Και ξαναλεω , "παιρνω κουβα γιατι ειμαι απειρος οδηγος" δεν λεει κατι. Ισα ισα , τετοια καλα αυτοκινητα εχουν καλητερα φρενα , αναρτησεις , συμπεριφορα σε σχεση με ενα ibiza πχ

 

Μια χαρα επιλογη ειναι το golfaki και της ηλικιας...

 

 

Επειδη ακουω πολυ για Golf εχει φιλος το 1400αρι TSI και καει τα ...αντερα του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρότασή μου γιά τά χρήματα πού διαθέτεις,είναι μεταξύ Kia Ceed,Ford Focus,Hyundai i30.Αυτά στά προτείνω από θέμα αξιοπιστίας καί φθηνής χρήσης-συντήρησης.ΜΗΝ πάρεις τουρμπάκια,ΜΗΝ πάρεις VW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...