Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πρωτο αμαξι στα 5000 ευρω


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιο γκολφ ειναι αυτο που καιει τα αντερα του??

Λογικά εννοεί αυτό με τα 170 και αυτό με τα 140 άλογα, τα πιο παλιά μοντέλα. Πρέπει να καίνε 8-9 λίτρα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχουμε ξαναπεί μια χαρα κατανάλωση έχει το tsi αν δεν το πας τάπα.

 

Όσο για τα σέρβις δεν ειναι τοσο ακριβά αν δεν πας αντιπροσωπία αλλα στα 5000 μπορεί να είναι κανενα χρεπι και να σου πετάξει ακριβές βλάβες.. Τούρμπο , καδένα αντλία νερού κτλπ

Λογικά εννοεί αυτό με τα 170 και αυτό με τα 140 άλογα, τα πιο παλιά μοντέλα. Πρέπει να καίνε 8-9 λίτρα αυτά.

Τοσο ακριβώς σε μικτή οδήγηση με φπε.

 

Μια χαρά για αμαξι 200+ hp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο γκολφ ειναι αυτο που καιει τα αντερα του??

 

 

Λογικά εννοεί αυτό με τα 170 και αυτό με τα 140 άλογα, τα πιο παλιά μοντέλα. Πρέπει να καίνε 8-9 λίτρα αυτά.

 

 

Αυτο με τα 140 αλογα και εντος πολης ξεπερναει τα 10 λιτρα/ 100χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο μου ακουγεται εκτος αν το πηγαινει τσίτα ή αν εχει προβλημα το αμαξι. Στο vw club δεν εχω διαβασει για τετοιες καταναλωσεις, και το δικο μου που δεν εχει στρωσει κιολας, εχει γυρω στο 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τα 8-9/100 ειναι αρκετα για μενα επομενως δεν με βλεπω για τουρμπο. Παντως με μια προχειρη ματια (οχι μονο στο ινσομνια),τα vw οι μισοι τα εκθειαζουν και οι αλλοι μισοι τα κραζουν και μου φαινεται λιγο περιεργο. Το εχω ψηλα στο λιστα λογω αξιοπιστιας,γερμανικο κλπ κλπ απλως διαβαζω οτι δεν ειναι τοσο vfm και σε αυτα τα λεφτα ενα ceed ή fiesta παρεχουν τα ιδια και με καλυτερη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο μου ακουγεται εκτος αν το πηγαινει τσίτα ή αν εχει προβλημα το αμαξι. Στο vw club δεν εχω διαβασει για τετοιες καταναλωσεις, και το δικο μου που δεν εχει στρωσει κιολας, εχει γυρω στο 7.

 

 

Ειναι μοντελο του 2008 και το εχει πολυ δικο μμου ατομο και ακρως αξιοπιστο

 

Τα 7 λιτρα που λες ειναι με βαση τον υπολογιστη ταξιδιου ή με γεμισμα και ξαναγεμισμα μετα απο 150-200 τουλαχιστον χλμ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Junior συνηθως αυτοι που τα κραζουν ειναι haters , που κραζουν και γενικα το γκρόυπ. Οχι οτι ειναι τελειως απροβλημάτιστα, κανενα αυτοκινητο δεν ειναι , αλλα να μη μιλαει καποιος απαξιωτικά για το πιο καλο πουλημένο αμαξι και μ ιστορια τόσων χρονων μου φαινεται λιγο καπως..

 

Παντως εφοσον θες οικονομια πρεπει να πας σιγουρα σε χαμηλότερες καταναλώσεις , και οι μαρκες που κοιτας θα ναι κ all around πιο οικονομικές. Προσωπικα τα κια δε τα συμπαθω Οποτ εθα πηγαινα σε φόρντ.

Αλλα κανε ερευνα δες κι αλλες εταιρειες τι προσφερουν

 

 

Γιαννη εγω εχω κανει ενα γεμισμα μονο, κι αυτη τη στιγμη ειναι (αν θυμαμαι καλα) ελαχιστα πιο κατω απο τη μεση ο δεικτης κι εχω κανει γυρω στα 330 χλμ.

Αναφερομαι σε αυτο που μου δειχνει η οθονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι σε αυτο που μου δειχνει η οθονη

 

 

Φιλε μου σε κανενα αμαξι που ειχα και εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου ο υπολογιστης δεν ηταν σωστος .

 

Εγω γεμιζω κανω 200+ χλμ και ξαναγεμιζω στο ιδιο πρατηριο. Λιτρα Χ100 : διανυθεντα χιλιομετρα δινουν την πραγματικη καταναλωση .

 

Δοκιμασε το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καπως ετσι το σκεφτομαι γιατι με τοσο υψηλη καταναλωση για τα δικα μου δεδομενα δε θα μπορω να το χρησιμοποιω οσο συχνα θελω και δε θα το ευχαριστηθω. Ειδα πως το Clio,Ceed,Yaris παιζουν στα 3.5-4.5/100, επομενως για καποια αλλη μαρκα περα απο VW θα κοιταξω. Μηπως εχει κανενας εμπειρια απο seat ibiza,kia ceed,ford fiesta γιατι μεταξυ αυτων των 3 αμφιταλαντευομαι? Επισης ποια η αποψη σας για το corsa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το ceed μην καίει κατω απ 8lt .. 8.1 ακριβώς είμαι μ.ο. σε 30.000 χλμ με το τριπ της γκόλφος.

 

Και μεσα σε αυτά εχει και βαρκαδες και πατήματα.

 

Αλλού θα στα φαει τα λεφτά το 1ης γενιάς tsi.

Τα 3.5 και 4 που βλέπεις δεν είναι πραγματική μέση κατανάλωση ,αλλα αν πηγαίνεις στην εθνική με 90 και χίλιες άλλες παραμέτρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μηπως εχει κανενας εμπειρια απο seat ibiza,kia ceed,ford fiesta γιατι μεταξυ αυτων των 3 αμφιταλαντευομαι?

 

Ειχε ο γιος μου το 1400αρι  Ibiza S του 2005 αν θυμαμαι καλα αλλα αυτο με τα 100 αλογα

Απο τα πιο καλα αμαξια που εχω οδηγησει αν και φιλοΙαπωνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το ceed μην καίει κατω απ 8lt .. 8.1 ακριβώς είμαι μ.ο. σε 30.000 χλμ με το τριπ της γκόλφος.

 

Και μεσα σε αυτά εχει και βαρκαδες και πατήματα.

 

Αλλού θα στα φαει τα λεφτά το 1ης γενιάς tsi.

Τα 3.5 και 4 που βλέπεις δεν είναι πραγματική μέση κατανάλωση ,αλλα αν πηγαίνεις στην εθνική με 90 και χίλιες άλλες παραμέτρους.

Τοσο πολυ καιει το ceed?Διαβαζα οτι ανηκει στα "οικονομικα" αμαξια απο αποψη καταναλωσης. Τι εννοεις αλλου θα μου φαει τα λεφτα το 1ης γενιας tsi?

Ειχε ο γιος μου το 1400αρι  Ibiza S του 2005 αν θυμαμαι καλα αλλα αυτο με τα 100 αλογα

Απο τα πιο καλα αμαξια που εχω οδηγησει αν και φιλοΙαπωνας.

Ευχαριστω για την πληροφορια! Πως ηταν απο αποψη εξοδων σε ολους τους τομεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο πολυ καιει το ceed?Διαβαζα οτι ανηκει στα "οικονομικα" αμαξια απο αποψη καταναλωσης. Τι εννοεις αλλου θα μου φαει τα λεφτα το 1ης γενιας tsi?

Ευχαριστω για την πληροφορια! Πως ηταν απο αποψη εξοδων σε ολους τους τομεις?

 

 

Τιποτα το σπουδιαιο λαδια φιλτρα και μια φορα εκαψε ενα πολλαπλασιαστη . Καλη και η καταναλωση καπου στα 9-10 λιτρα εντος πολης .Οποιος λεει οτι αμαξι εντος πολης καιει λιγοτερο 99% κανει λαθος.Μου ειχε κανε εντυπωση οτι αμαξι του 2005 ειχε κλιματισμο .

 

Ειχε και υγραεριο και ηταν πολυ οικονομικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...