Προς το περιεχόμενο

Μεταβίβαση αυτοκινήτου και άδεια κυκλοφορίας


Puladogaver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω μια μεταβίβαση αυτοκινήτου στην Αθήνα αλλά η ερώτηση μου είναι την άδεια θα μου την δώσουν σε πράσινο χαρτί ή το απλό του φαξ που είναι; Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να πάρω το κανονικό το πράσινο; Ε ναι εδώ φτάσαμε να πληρώνεις τα παράβολα και τις μαλακίες τους και να μην σου δίνουν κανονική άδεια με την οποία μπορείς να βγεις και εκτός αλλά ένα κουρελόχαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πας στην Διευθυνση συγκοινωνιων.Νομιζω "αποκατασταθηκε" το προβλημα μετην ελλειψη πρασινου εντυπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πριν ενα μηνα που πηρα μηχανακι μου δωσανε το "κουρελοχαρτο" (θεσσαλονικη)

 

η μεγαλυτερη κοροιδια ειναι οτι εχουν προσθεση παραβολο εκδοσης αδειας (που δεν υπηρχε παλια) φιξ τιμη για ολα τα κυβικα 9 ευρω για μηχανες 75 ευρω για το αυτοκινητο!! αλλα παρολα αυτα η αδεια σε κωλοχαρτο (ενοειτε οτι το παραβολο για τα κυβικα παραμενει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια μεταβίβαση αυτοκινήτου στην Αθήνα αλλά η ερώτηση μου είναι την άδεια θα μου την δώσουν σε πράσινο χαρτί ή το απλό του φαξ που είναι; Ξέρετε τι μπορώ να κάνω για να πάρω το κανονικό το πράσινο; Ε ναι εδώ φτάσαμε να πληρώνεις τα παράβολα και τις μαλακίες τους και να μην σου δίνουν κανονική άδεια με την οποία μπορείς να βγεις και εκτός αλλά ένα κουρελόχαρτο.

Αν έχουν πράσινα χαρτάκια θα την πάρεις σε κανονικό πράσινο, αν δεν έχουν θα πάρεις υπηρεσιακό αντίγραφο(κανονική εκτύπωση είναι και αυτό, δεν είναι fax) χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως δεν το εχεις κανει γιατι θα στο ζηταει στη φορολογικη δηλωση σε λιγους μηνες . Ονοματεπωνυμα ΑΦΜ αγοραστη πωλητη  , αυτοκινητο πωλησης και τιμημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που η αγορά έγινε Σεπτέμβριο του 2015 ενώ η ημερομηνία στην δηλαδή θα είναι 2016?

 

 

Οχι δεν πειραζει αλλα να αναφερθει οτι εγινε τοτε.Θεωρημενες για το γνησιο της υπογραφης οι υπευθυνες δηλωσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κεπ θα πάμε.

Ελπίζω να ξέρουν και εκεί....

 

 

Εκει μονο θεωρηση θα κανουν . Εσις θα γραψετε τις υπευθυνες δηλωσεις .Η μεταβιβαση ελπιζω να εχει γινει απο πριν .Σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που η αγορά έγινε Σεπτέμβριο του 2015 ενώ η ημερομηνία στην δηλαδή θα είναι 2016?

Στις υπεύθυνες δηλώσεις που θα ανταλλάξετε να βάλετε την ημερομηνία μεταβίβασης.

 

Στο κεπ θα πάμε.

Ελπίζω να ξέρουν και εκεί....

Δεν είναι απαραίτητο, δεν χρειάζεται γνήσιο της υπογραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν εχουνε τα πρασινα εντυπα τωρα σε Α4 σου δινουν οτι να ναι

 

Νομιζω ομως οτι αυτο ισχυει κανονικα για μεταβιβαση παλι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...